- -

Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže

Je-li ideální bydlení nadšence do aut takové, v němž je vůz jeho nedílnou součástí, tenhle dům je ideál. Obytný prostor má uprostřed výtah na auto.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže

14.10.2016 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Je-li ideální bydlení nadšence do aut takové, v němž je vůz jeho nedílnou součástí, tenhle dům je ideál. Obytný prostor má uprostřed výtah na auto.

Stojíte-li před stavbou nebo rekonstrukcí domu a hledáte-li inspiraci, jak do nového obydlí integrovat sbírku aut, může posloužit tenhle nedávno upravený dům v centrálním Bangkoku. Pravda, dům s okruhem to není a ani nevypadá jako z filmu, ale své kouzlo má. A velké - je v podstatě postavený okolo garáže, a to i přes fakt, že hlavní obytná plocha není v přízemí, nýbrž v prvním patře.

Tenn Xoomsai Na Ayudhya, majitel domu, má velmi v oblibě stará Porsche a má jich ve sbírce několik. Kromě toho mu v garáži stojí také jedno staré Mini. Auta ovšem běžně parkují ve spodním patře a v horním patře se bydlí. Uprostřed domu je však výtah schopný dopravy auta do prvního patra.

V domě pak procházíte kolem něj a je samozřejmě možné si tam postavit jakýkoliv vůz. To zcela promění vzhled a náladu obytného prostoru. „Je neuvěřitelné, jak moc odlišná barva nebo model auta dokážou proměnit emoce v prostoru,” říká majitel domu. Na rekonstrukci spolupracoval se studiem BHX Architects a každý kousek domu se točí kolem garáže.

Náklady na rekonstrukci samozřejmě neznáme, ale víme, že od první čáry na papíře až po hotový dům trvala rok a půl. Nic tedy nebylo uspěcháno a na výsledku to je opravdu vidět. Ideální bydlení pro petrolheada to tedy je zcela jistě, ovšem nevíme, zda Xoomsai žije sám, nebo zda měla do rekonstrukce možnost mluvit nějaká žena. Máme ovšem takový pocit, že v rámci tohoto uspořádání by na auta kolem ni poněkud žárlila...

Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 1 - dum okolo garaze bangkok 01Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 2 - dum okolo garaze bangkok 02Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 3 - dum okolo garaze bangkok 03Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 4 - dum okolo garaze bangkok 04Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 5 - dum okolo garaze bangkok 05Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 6 - dum okolo garaze bangkok 06Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 7 - dum okolo garaze bangkok 06aToto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 8 - dum okolo garaze bangkok 07Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 9 - dum okolo garaze bangkok 08Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 10 - dum okolo garaze bangkok 09Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 11 - dum okolo garaze bangkok 10Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 12 - dum okolo garaze bangkok 11Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 13 - dum okolo garaze bangkok 12Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 14 - dum okolo garaze bangkok 13Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 15 - dum okolo garaze bangkok 14Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 16 - dum okolo garaze bangkok 15Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 17 - dum okolo garaze bangkok 16Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 18 - dum okolo garaze bangkok 17Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 19 - dum okolo garaze bangkok 18Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 20 - dum okolo garaze bangkok 19Toto je dům snů automobilového fandy, je doslova postaven okolo garáže - 21 - dum okolo garaze bangkok 20
I takhle může vypadat bydlení automobilového fandy

Zdroj: Tennster@Instagram přes Petrolicious

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše