Reklama

Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně

Pokud dnes jezdíte v ojetém Passatu, neznamená to, že jednou nemůžete skončit za volantem Lamborghini nebo Rollsu. Jon Olsson budiž důkazem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně

29.10.2017 | Petr Miler | 7 příspěvků

Pokud dnes jezdíte v ojetém Passatu, neznamená to, že jednou nemůžete skončit za volantem Lamborghini nebo Rollsu. Jon Olsson budiž důkazem.

Jon Olsson je slavný freestylový lyžař, který si už tím a souvisejícími sponzorskými kontrakty vydělal spoustu peněz. Bylo by ale naivní si myslet, že má prostě talent od pánaboha, který prodal a teď „si žije”. Není tomu tak, většinu svých příjmů má z podnikání, kterému se může věnovat stejně dobře kdokoli na světě - Olsson pod svérázně znějící značkou Douchebags vyvíjí, vyrábí a prodává cestovní zavazadla.

Ne každý to ví, jeho vášeň pro auta bude ale naopak mezi našimi čtenáři známa velmi dobře. Olsson je ten „blázen”, který by za zajímavé nové auto utratil všechny svoje peníze a když už nějaké koupil, investoval dále do jeho úprav. Podle toho jeho vozy vždy vypadaly. Ani jeden z těch, k jejichž vlastnictví se alespoň veřejně přiznává, nebyl úplně obyčejný, ať už stál nanejvýš pár set tisíc nebo několik milionů.

Pokud jde o auta, nejvíce do širšího povědomí vstoupilo jeho mohutně upravené Audi RS6 „DTM”, které velmi neslavně skončilo po jeho krádeži. I o jeho pozdějších strojích jsme vás informovali - není to až tak dávno, co si pořídil Lamborghini Huracán, které si opět nechal výrazně upravit, nakonec ho ale rychle prodal. Chtěl něco komfortnějšího, tak sáhl po Rolls-Roycu, ani ten ale nebude mít dlouho, upravený ho opět prodává. A následovat ho má Mercedes G500 4x4^2, protože... proč ne.

Co ale těmto známým vozům předcházelo? Podívejte se do galerie níže, na Olssonův věk (narodil se v roce 1982) je to slušná plejáda. Spoustu z nich provází zajímavý příběh, ve kterých často najdeme věty o tom, jak Olsson „vydělal trochu peněz”, a tak si koupil to či ono. Pak to obvykle upravil, nezřídka odpravil a vždy nakonec vyměnil.

Vrátíme-li se na úplný začátek, najde se tu pár ještě docela obyčejných vozů. Tím úplně prvním byl pick-up Mazda B2000, k němuž ale Olsson nemůže najít už žádnou fotku. K tomu druhému ano - je to VW Passat Variant. To zní až nudně, jenže to byla verze W8, dost neobyčejný stroj. Následoval ho Chevy Camaro z roku 1971 upravený na 700 koní, kterému... odešel motor. Tak přišlo Subaru WRX STi, které si prý chtěl ponechat sériové. Jenže to nevyšlo a motor se znovu poroučel.

Přišlo BMW 3 E30, kupodivu ne M3, ale zato upravené pro závodní okruhy. S ním (jaká to kombinace...) provozoval M3 E36 v divoké úpravě. Pak už věci vzaly rychlý spád - znovu BMW M3, ale E46 ve verzi CSL, následované Porsche 911 996. Ve verzi Turbo, ovšem. To nicméně Olsson řídil jediný den - po jeho koupi odjel na závody, vydělal peníze a koupil si za ně Lamborghini Gallardo místo 911, které uvidíte také.

Ultima GTR už je známější epizoda, stejně jako později Lamborghini Aventador, Nissan GT-R, Audi R8 a Q7 a výše zmíněné stroje. Závidět je co, po většině Olssonových aut bychom sáhli bez rozmyslu. Berme to jako inspiraci, jak se podobných dobrat - nespadla mu do klína, musel si na ně vydělat. A nejprve měl touhu je mít, ne peníze na to si je koupit...

Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 1 - Jon Olsson Rolls-Royce prodej nahrada 01Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 2 - rolls-royce wraith olsson odhaleni 01
Stále ještě současný Olssonův Rolls-Royce je prozatím svérázným vrcholem jeho „automobilové evoluce”

Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 3 - Lamborghini Huracan Monster Jon Olsson 01Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 4 - Jon Olsson auta 01
Huracán po úpravě a před ní si též budeme pamatovat

Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 5 - Jon Olsson auta 03Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 6 - Jon Olsson auta 04Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 7 - Jon Olsson auta 05Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 8 - Jon Olsson auta 06Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 9 - Jon Olsson auta 07Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 10 - Jon Olsson auta 08Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 11 - Jon Olsson auta 09Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 12 - Jon Olsson auta 10Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 13 - Jon Olsson auta 11Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 14 - Jon Olsson auta 12Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 15 - Jon Olsson auta 13Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 16 - Jon Olsson auta 14Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 17 - Jon Olsson auta 15Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 18 - Jon Olsson auta 16Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 19 - Jon Olsson auta 17Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 20 - Jon Olsson auta 18Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 21 - Jon Olsson auta 19Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 22 - Jon Olsson auta 20Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 23 - Jon Olsson auta 21Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 24 - Jon Olsson auta 22Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 25 - Jon Olsson auta 23Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 26 - Jon Olsson auta 24Toto jsou všechna auta, která kdy měl Jon Olsson. Vypracoval se pozoruhodně - 27 - Jon Olsson auta 25
Tohle všechno už je dnes historie. Ale docela pozoruhodná - od Passatu k Rollsu... Chybí jen úplně první Olssonovo auto, Mazda B2000

Zdroj: Jon Olsson

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama