Reklama

V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak

(+ videa) Tenhle zelený Mustang je prý jeden ze dvou konkrétních kusů, jimiž jezdil Steve McQueen ve filmu Bullitt. Sám ho kdysi chtěl koupit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak

2.3.2017 | Marek Bednář | 7 příspěvků

(+ videa) Tenhle zelený Mustang je prý jeden ze dvou konkrétních kusů, jimiž jezdil Steve McQueen ve filmu Bullitt. Sám ho kdysi chtěl koupit.

Mezi automobilovými fandy bude asi velice málo těch, kteří by neznali kultovní film Bullitt, u nás Bullittův případ. I kdybyste ho neviděli celý (a že není zase tak o co stát) velmi pravděpodobně budete znát alespoň jeho nejslavnější část - honičku Fordu Mustang, ve kterém sedí Steve McQueen, a Dodge Charger s padouchy, kteří před ním unikají. Ony zelené Mustangy byly při natáčení použity dva.

Jeden z nich po dokončení filmu zůstal McQueenovi a ten ho prodal. Proč, nevíme, v následujících letech se ho ale snažil koupit zpátky, aby mu zůstal jako vzpomínka na jednu z jeho slavných rolí. Jenže nepodařilo se to a v mezičase se po něm slehla zem. Byl považován za ztracený, teď ale byl údajně nalezen - to pokud budeme Fedemu Garzovi na fóru Vintage Mustang, který tvrdí, že ho objevil v Mexiku.

Že si nevymýšlí, napovídá hned několik detailů. Podle obrázků má tenhle kus VIN jednoho ze dvou filmových Mustangů a také pár unikátních prvků, které sériové Mustangy neměly. Jsou to vyztužené hrnce tlumičů, díry ve vaně zavazadelníku, kterými vedly kabely od malé elektrocentrály ke světlům pro natáčení, resp. výfuk oné elektrocentrály, a odolnější zadní náprava s 9" diferenciálem. To všechno kvůli natáčení náročných scén.

Dalším vodítkem je dopis samotného Steva McQueena, kterým se vůz snažil získat zpět. Pochopitelně věděl, komu jej prodal, a tak nového majitele úpěnlivě žádal, aby mu jej prodal a krom peněz nabízel i zajištění jiného Mustangu v podobné specifikaci. Vyhověno mu ale kupodivu nebylo.

Auto nyní bylo nalezeno v mexickém servisu, kde se z něj měl stát jen další klon Eleanor, jiné slavné verze Mustangu GT500. Jenže skutečný Mustang z Bullitta je mnohem víc. Nyní bude tento zelený Mustang jeden den vystaven u tamního dealera Fordu, dost možná při nějakém rautu nebo jiné akci, a pak zamíří do USA ke kompletní renovaci.

Nemusíme asi dodávat, že jeho hodnota bude mnohem větší, než by byla, kdyby z něj někdo udělal Eleanor. Tedy, pokud se potvrdí, že to skutečně je onen filmový kus. Všechno zatím naznačuje, že to tak opravdu je, ale oficiální potvrzení Fordu před sebou zatím nemáme. A mimochodem, věděli jste, že pro natáčení filmové honičky sice musely být použity dva Mustangy, ale jenom jeden Charger? Důvodem byla nespolehlivost Mustangů a odolnost Chargeru. Mustangy se střídaly, jeden natáčel, druhý byl opravován, Charger prý vydržel vše bez ztráty květinky...

V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 1 - ford mustang bullitt orig objeven 01V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 2 - ford mustang bullitt orig objeven 02V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 3 - ford mustang bullitt orig objeven 03V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 4 - ford mustang bullitt orig objeven 04V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 5 - ford mustang bullitt orig objeven 05V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 6 - ford mustang bullitt orig objeven 06V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 7 - ford mustang bullitt orig objeven 07V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 8 - ford mustang bullitt orig objeven 08
Podle všeho je tohle opravdu originální Mustang detektiva Franka Bullitta. Na posledním obrázku údajný dopis, kterým se Steve McQueen snažil koupit tohle auto zpátky v roce 1977

V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 9 - Ford Mustang Bullit movie chase 01V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 10 - Ford Mustang Bullit movie chase 02V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 11 - Ford Mustang Bullit movie chase 03V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 12 - Ford Mustang Bullit movie chase 04V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 13 - Ford Mustang Bullit movie chase 05V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 14 - Ford Mustang Bullit movie chase 06V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 15 - Ford Mustang Bullit movie chase 07V Mexiku našli ztracený Ford Mustang z filmu Bullitt. Zní to jako zázrak - 16 - Ford Mustang Bullit movie chase 08
Takto se vůz proháněl hlavně ulicemi San Francisca ve filmu Bullit

Zdroj: Vintage Mustang

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše