Reklama

Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR

Vypadá jako továrna, ale není jí. A není to ani místo prodávající auta deseti značek, vystačí si v podstatě s jedinou. Je tu kavárna, posilovna či obří servis.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR

12.7.2017 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Vypadá jako továrna, ale není jí. A není to ani místo prodávající auta deseti značek, vystačí si v podstatě s jedinou. Je tu kavárna, posilovna či obří servis.

Některá dealerství aut jsou menší, jiná větší, další jsou docela velká a nabízí třeba i vozy značek několika různých koncernů. A pak tu je firma Longo v kalifornském El Monte v aglomeraci Los Angeles - je největší dealerství aut na světě, a to přesto, že prodává prakticky jen Toyoty a k nim i vozy přidruženého Lexusu. To, na co se díváte na fotkách, opravdu není fabrika se skladem vyrobených aut nebo ohromné nákupní centrum, ale jedno jediné dealerství automobilů dvou značek.

Celkem má tohle místo pozemkovou plochu zhruba 202 tisíc metrů čtverečných, bylo založeno v roce 1967 a každý rok prodá až 30 tisíc aut. To je neuvěřitelné číslo překonávající roční odbyt všech dealerů nejúspěšnějších dovážených značek v České republice - takový Volkswagen u nás loni prodal něco přes 26 tisíc aut. Jsou to desítky aut denně a má-li Longo otevřeno vždy od osmi ráno do devíti do večera kromě neděle, kdy je otevřeno od devíti do devíti, každou hodinu prodá okolo 6 automobilů, 1 co každých 10 minut.

Už suchá čísla ukazují, jaká továrna na prodeje tohle místo je, zajímavé ale není jen tím. Pozoruhodné je i to, co všechno je na oněch 202 tisících m2 k dispozici. Jsou to nejen showroomy Toyoty a Lexusu, ale také po jedné pobočce řetězců Subway a Starbucks, pobočka telekomunikačního obra Verizon, dvě pobočky autopůjčovny Enterprise a kancelář American Automobile Association, AAA. To je automobilové město ve městě.

Pro pracovníky dealerství Longo Toyota je k dispozici i posilovna a dokonce i trenér, který je tu zaměstnán na plný úvazek. A pro zákazníky tu je také obrovské, ba gigantické servisní centrum, které prý umí obsloužit najednou zhruba 120 automobilů. Takže pokud na dovolené v Los Angeles budete potkávat nápadně hodně aut s rámečkem značky, kde bude stát „Longo Toyota”, vězte, že to není náhoda - i na poměry tak velkého města v tak velké zemi je to skutečně extrémní forma automobilového dealerství...

Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 1 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 01Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 2 - longo toyota nejvetsi dealerstvi sveta 02Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 3 - longo toyota nejvetsi dealerstvi sveta 03Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 4 - longo toyota nejvetsi dealerstvi sveta 04Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 5 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 02Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 6 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 03Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 7 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 04Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 8 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 05Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 9 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 06Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 10 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 07Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 11 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 08Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 12 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 09Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 13 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 10Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 14 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 11Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 15 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 12Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 16 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 13Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 17 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 14Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 18 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 15Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 19 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 16Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 20 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 17Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 21 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 18Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 22 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 19Znáte největší dealerství aut na světě? Samo prodává víc aut než VW v celé ČR - 23 - Longo Toyota Lexus nejvetsi dealerstvi aut 20
Letecké snímky naznačí a záběry uvnitř ukážou obrovitost a výjimečnost dealerství Longo Toyota a Lexus - neobvykle velké či neobvykle přítomné je tu skoro všechno. A přitom to před 50 léty začalo docela nenápadně, jako obyčejné dealerství na předměstí L. A.


Loňská reklama na snahu prodat 5 000 aut za květen - červenec 2016

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše