Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci

Ze slev na tzv. černý pátek se stala velká věc i u nás, místní obchodníci se ale postarali o to, že jsou často jen smyšlené. Jak vidno z dnešních novinek Volkswagenu, nejsou v tom sami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci

23.11.2018 | Petr Prokopec

Ze slev na tzv. černý pátek se stala velká věc i u nás, místní obchodníci se ale postarali o to, že jsou často jen smyšlené. Jak vidno z dnešních novinek Volkswagenu, nejsou v tom sami.

Dnes je tzv. černý pátek, tedy „svátek”, o kterém Evropa ještě před několika málo lety neměla ani tušení. Kořeny má ve Spojených státech a navazuje na předposlední čtvrtek v listopadu. To je americký Den díkuvzdání, po kterém následuje volno. Američané tedy nejdou do práce, ale místo toho obvykle míří za nákupy. Toho si samozřejmě všimli i prodejci, kteří je začali lákat na nemalé slevy. Ty jsou obvykle skutečné, nikoliv jako v tuzemských obchodech, kde je sice černý pátek rovněž s nemalým nadšením prezentován, mnohé ceny jsou však vyšší než před pár dny.

Zda prodejcům skočíte na špek, necháme na vás. Rovnou ale varujeme, že více než kdy jindy je třeba jakoukoliv nabídku spojenou s obřími slevami do detailu prozkoumat. Stejně jako my musíme občas hodně pečlivě pátrat v tiskových zprávách, zvláště pokud ty nevycházejí přímo z centrály automobilek, nýbrž za nimi stojí některé lokální zastoupení. V tomto případě máme konkrétně na mysli nizozemský Volkswagen, který aktuálně vyrukoval s „černopátkovým“ Touaregem.

Začněme ale u jiné novinky VW, jejíž představení je též spojeno s dnešním dnem a týká se přinejmenším celé Evropy - menší Tiguan doplněný paketem Black Style R-Line. Spárovat s ním lze úrovně výbavy Comfort a Highline, přičemž zákazníci dostanou černá zpětná zrcátka, černý střešní spoiler, černou masku chladiče nebo černé výplně nárazníku. Součástí jsou také 19palcová litá kola Sebring, samozřejmě s černým povrchem.

Ve stejném duchu se nese rovněž interiér, kde nechybí třeba kůží obšitý volant. Navíc boční a zadní okna byla zatmavena, aby bylo SUV černočerné ze všech úhlů pohledu. Cena paketu činí 3 365 Eur (cca 87 500 Kč), za dodatečných 490 Eur (12 750 Kč) je pak možné devatenáctky nahradit 20palcovými ráfky Suzuka. Dále je pak možné volit mezi čtyřmi barvami karoserie, přičemž černá by u paketu Black Style měla být jasnou volbou. A to i pro marketingové oddělení.

Jak si ale můžete všimnout ve fotogalerii, Volkswagen na snímcích černou edici představil v bílém provedení, což je navíc v souvislosti s černým pátkem zajímavý počin. Na první pohled tak logičtěji vypadá akce onoho nizozemského zastoupení, neboť „jeho” Touareg je skutečně černočerný. A pohled na seznam výbavy pak naznačuje, že dnešnímu dni plně odpovídá obsahem, řada prvků je totiž zcela zdarma.

VW si tedy neúčtuje příplatek ani za kožené čalounění Vienna, ani za sedadla s elektrickým ovládáním, střešní ližiny či bezpečnostní šrouby jednadvacetipalcových kol. Problémem ale je, že nejde o nic neobvyklého, všechny tyto prvky jsou totiž zdarma běžně, pokud zvolíte Touareg ve výbavě R-Line. Jeho cena ovšem zůstala stejná, zachovány jsou pak i částky, které dáte za ráfky Suzuka nebo černou karoserii.

Samotný paket Black Style pak ostatně Volkswagen oficiálně nabízí již nějaký ten pátek, a to nejen v Nizozemí, ale prakticky na všech trzích, kde je Touareq k dispozici. I jeho cena je ale u této verze zachována, ve výsledku tedy Holanďané budou za tento „zvýhodněný“ model platit stejných 93 939 Eur (2 442 750 Kč) jako v jakýkoliv jiný den, kdy by si danou specifikaci navolili sami.

Jak je tedy patrné z důkladné rešerše, prázdný „černopátkový” marketing není vlastní jen českým obchodníkům. A řádně sledovat podstatu údajných zvýhodnění nabídky toho či onoho produktu je třeba vždy, všude a u všeho - často totiž může být rádi, že za totéž na „den slev” nezaplatíte více než kdy jindy...


Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 1 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 01Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 2 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 02
Na černý pátek se Volkswagen vytasil s Tiguanem Black Style, který ovšem marketingové oddělení neoháklo do logické černé barvy, nýbrž do bílé

Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 3 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 03Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 4 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 04Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 5 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 05Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 6 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 06Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 7 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 07Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 8 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 08Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 9 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 09Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 10 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 10Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 11 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 11Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 12 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 12Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 13 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 13Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 14 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 14Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 15 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 15Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 16 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 16Akční VW pro černý pátek ukazují, že hry na slevy nehrají jen čeští obchodníci - 17 - VW Tiguan a Touareg Black Style R-Line 2018 prvni sada 17
Nizozemské zastoupení je v tomto ohledu dnešnímu dni daleko věrnější, nicméně jeho praktiky připomínají tuzemské obchodníky. Za „zvýhodněný“ model si totiž dealeři účtují stejné peníze, jaké byste za běžně dostupnou konfiguraci zaplatili v kterýkoliv jiný den

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama