Reklama

Audi omylem odhalilo svou další novinku, z upoutávek lze dostat vzhled celého auta

Mysleli jsme si, že Audi posílá pouze siluety, jenže až na jednu výjimku byla nakreslena na zatmavené fotce skutečného auta. A to byla chyba.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi omylem odhalilo svou další novinku, z upoutávek lze dostat vzhled celého auta

25.4.2018 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Mysleli jsme si, že Audi posílá pouze siluety, jenže až na jednu výjimku byla nakreslena na zatmavené fotce skutečného auta. A to byla chyba.

Není žádným tajemstvím, že Audi chystá své nové vrcholné SUV Q8. Jako koncept jsme si jej mohli představit již loni v Detroitu, o dva měsíce později pak značka přišla ještě s variantou Sport, která měla být předzvěstí verze SQ8. Otázkou však nyní je, kdy a zda vůbec se jej dočkáme - tento derivát měl pohánět čtyřlitrový diesel, který kromě dvou klasických turbodmychadel počítá také s elektrickým kompresorem. Jak jsme ale nedávno dozvěděli, tento agregát zmizel z evropské nabídky kvůli novým normám a testům EU.

Momentálně se tedy budeme soustředit pouze na standardní Audi Q8, jež Němci začínají pozvolna odhalovat. Respektive doufali, že jej budou postupně odhalovat. Jenže co člověk míní, to dnešní digitální technologie mění. U Audi totiž udělali poměrně amatérskou chybu a zdánlivě bezcenné čáranice siluety vozu nakreslili na skutečnou fotku, kterou vrtným způsobem zatmavili. Stačilo si tedy se snímky pohrát v grafickém programu a voilà... novinka se čtyřmi kruhy ve znaku je na světě.

Je samozřejmě třeba říci, že kvalita fotek není bůhvíjaká, jen ryzí siluetu ale zachycovaly pouze záběry zezadu. Boční a čelní partie vám můžeme ukázat prakticky celé, přičemž se zdá, jako kdyby Q8 bylo směsicí designových prvků ze základního Audi Q7, Bentley Bentayga a Lamborghini Urus. Což se nakonec tak nějak dalo čekat - se všemi těmito modely (a ještě s Porsche Cayenne) bude sdílet techniku.

Vpředu se tedy dočkáme velké a zároveň nízko spuštěné čelní masky Singleframe, na kterou navazují klenuté blatníky. S těmi lze počítat také vzadu, v případě střechy došlo zejména na seseknutí zadního okna. To sice omezuje přepravní kapacitu, přesto má kufr mít objem 630 litrů. Na druhou stranu, tohle auto si nikdo nebude kupovat kvůli praktičnosti, ale především pro robustní vzhled.

Ze stejného důvodu si také nikdo nebude stěžovat na menší prostor pro hlavu na zadních sedadlech, a to bez ohledu na skutečnost, zda půjde o pětimístnou nebo čtyřmístnou konfiguraci, v jaké dorazil do zmiňovaného Detroitu i koncept. Ten byl osazen hybridním ústrojím spojujícím třílitrový benzinový šestiválec s elektromotorem a lithium-iontovými bateriemi o kapacitě 17,9 kWh.

Momentálně můžeme samozřejmě jen spekulovat, v jaké podobě a v jakém naladění ústrojí zamíří do produkce. Čekáme jej ale spíše až ve druhé vlně, ta první zřejmě bude vyhrazena pouze klasickým třílitrovým šestiválcům. Audi Q8 bude stejně jako Q7 vyráběno v Bratislavě a oficiálně by mělo dorazit letos v létě.

Audi omylem odhalilo svou další novinku, z upoutávek lze dostat vzhled celého auta - 1 - Audi Q8 2018 prvni oficialni teaser 01Audi omylem odhalilo svou další novinku, z upoutávek lze dostat vzhled celého auta - 2 - Audi Q8 2018 prvni oficialni teaser 02Audi omylem odhalilo svou další novinku, z upoutávek lze dostat vzhled celého auta - 3 - Audi Q8 2018 prvni oficialni teaser 03
S těmito snímky chtělo Audi šponovat naše očekávání chystaného SUV Q8...

Audi omylem odhalilo svou další novinku, z upoutávek lze dostat vzhled celého auta - 4 - Audi Q8 2018 prvni oficialni teaser 04Audi omylem odhalilo svou další novinku, z upoutávek lze dostat vzhled celého auta - 5 - Audi Q8 2018 prvni oficialni teaser 05
...značka ale evidentně zapomněla, že pouhé zatmavení snímků, třebaže ne úplně nesofistikované, k zachování tajemství nestačí

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše