Reklama

Britové chtějí změnit svět autobusů. Jejich stroj nabídne dosud nevídaný komfort

Jmenuje se Snoozeliner a jak už jeho název napovídá, namísto sezení kdesi v prostoru preferuje spánek v soukromé kóji. Je tohle budoucnost?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Britové chtějí změnit svět autobusů. Jejich stroj nabídne dosud nevídaný komfort

14.12.2017 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Jmenuje se Snoozeliner a jak už jeho název napovídá, namísto sezení kdesi v prostoru preferuje spánek v soukromé kóji. Je tohle budoucnost?

Kdo z nás někdy neusnul v hromadném dopravním prostředku, ať hodí kamenem. Klidně přímo proti drahému zrcadlu, protože snad každý alespoň jednou zaspal a nevědomky přejel cílovou stanici. Menší města mají výhodu krátkých rozestupů zastávek, ale zkuste zaspat v meziměstském spoji, návrat domů bude fuška.

Možná se podobný zážitek zapsal pod vynález společnosti Simba. Britská firma na výrobu lůžkovin spolupracuje s dalšími podniky na vytvoření revolučního dopravního prostředku pro náruživé spáče. Chtějí začít vyrábět autobus se 14 spacími kójemi, aby mohli cestující v klidu, bezpečí a maximálním pohodlí cestovat mezi destinacemi. Spát zde je naopak doporučeno, vše je tomu podřízeno. Návrháři směle doufají, že na začátku srpna 2018 budou obsluhovat 8 tras mezi městy Spojeného království.

Při nástupu do autobusu, který se nazývá Snoozeliner, budou cestující elektronicky dotázáni, na kterou zastávku plánují dojet. Obsluha na palubě je pak včas probudí, aby se stihli připravit na výstup na cílové stanici. Každá kóje bude mít USB port, přístup k bezplatné WiFi, úschovnu cenností a odkládací prostor na osobní věci. K dispozici bude neomezená konzumace minerální vody spolu s možností nákupu kávy, koktejlů smoothie a individuálních revitalizačních souprav obsahujících vitamín C a mléčný krém pro čištění organismu.

Postele dodá samotná firma Simba, vzhledem k potenciální reklamě poskytne nejlepší matrace s paměťovou pěnou, polštář i přikrývku. Revitalizace lidského ducha v plné parádě. Pohodu by měly dokreslovat rolety a oranžové náladové osvětlení, které podpoří relaxaci a zkvalitní spánek během cesty.

První ilustrace naznačují více velikostí spacích autobusů s odlišnými typy spacích boxů. Soudě podle plánovaného začátku nasazení půjde asi o přestavbu existujících vozů, ne o speciálně pro tento účel vyvinutých autobusů. Zajímalo by nás, kolik bude stát jedna jízdenka a jak se bude řešit, když někdo bude spát příliš nahlas...

Britové chtějí změnit svět autobusů. Jejich stroj nabídne dosud nevídaný komfort - 1 - Autobus na spani Snoozeliner 01Britové chtějí změnit svět autobusů. Jejich stroj nabídne dosud nevídaný komfort - 2 - Autobus na spani Snoozeliner 02Britové chtějí změnit svět autobusů. Jejich stroj nabídne dosud nevídaný komfort - 3 - Autobus na spani Snoozeliner 03
Žádné sedačky, jen místo na spaní. To je britský pokus o revoluci v autobusové dopravě

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše