Britové odhalili nejlevnější „off-road”, za babku z vás udělá víc než MacGyvera

Kdo by nechtěl být ten frajer, co si na počkání poradí s každou složitou situací? Jistě, švýcarský nůž pomůže, nás autaře ale víc dojímá tohle, přímo od Land Roveru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Britové odhalili nejlevnější „off-road”, za babku z vás udělá víc než MacGyvera

8.2.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Kdo by nechtěl být ten frajer, co si na počkání poradí s každou složitou situací? Jistě, švýcarský nůž pomůže, nás autaře ale víc dojímá tohle, přímo od Land Roveru.

Výroba klasického Land Roveru Defender skončila na počátku předloňského roku, zatímco takový Mercedes-Benz třídy G se dočkal zásadní modernizace. V na první pohled nezměněné formě tedy může pokračovat dále, přísnějším emisním i bezpečnostním regulím navzdory. Britové v tomto ohledu ohnuli před Bruselem hřbet opravdu hluboko a místo faceliftu chystají rovnou zcela novou generaci. Ta pak sice má být v terénu ještě schopnější než originál, ovšem za pomoci elektroniky. A to je něco, co letití fanoušci a zákazníci dost možná neskousnou.

Automobilka nejspíše již i začíná větřit, že proti nové generaci se vzedmula opravdu velká vlna odporu. Proto již bylo zmíněno, že vůz nebude stylizován dle konceptů DC100, jenž se před pár lety objevily. Nicméně i přesto lze vůči minulosti čekat zásadní odklon od zažitých tvarů, což by mohl být další hřebíček do rakve. Vůbec se tak Land Roveru nedivíme, že původní Defender začíná vracet mezi živé stále častěji.

Zatímco nedávno jsme si mohli představit novou edici, která se kromě jiného pochlubí také osmiválcovým motorem (který Defender dostal vůbec poprvé v historii), dnes tu pro změnu máme provedení, které si může dopřát kdokoliv. K mání je totiž za pouhých 12 liber (cca 345 Kč). V to sice není započítána doprava, nicméně i kdyby vyšla na stejnou sumu, stále hovoříme o láci.

Je ovšem třeba dodat, že za své peníze nedostanete vůz, který by jezdil po silnicích nebo v terénu. Ani vůz, který by se mohl jakkoliv porouchat. Místo toho vám oněch 345 korun koupí víceúčelový nástroj, který lze schovat do peněženky či pověsit na šňůrce na krk. Nebo strčit do kapsy ve speciálním pouzdru se semišovým povrchem a logem britské automobilky, které je součástí dodávky.

Na nástroji, který by rozzářil úsměv na rtech seriálovému MacGyverovi, najdete kupříkladu šroubovák s plochou hlavičkou, otevírač lahví nebo řezák na dráty, provazy či vlasce. Nechybí ani ukazatel hloubky dezénu pneumatik, stejně jako výřez na šest velikostí hlaviček šroubů nebo matek. Většinu základních činností tedy s touto pomůckou zastanete, i když spíše než o skutečného pomocníka v domácnosti jde spíše o stylovou proprietu. Od nás ale i tak dostává palec nahoru...

Britové odhalili nejlevnější „off-road”, za babku z vás udělá víc než MacGyvera - 1 - Land Rover Defender viceucelove naradi 01Britové odhalili nejlevnější „off-road”, za babku z vás udělá víc než MacGyvera - 2 - Land Rover Defender viceucelove naradi 02Britové odhalili nejlevnější „off-road”, za babku z vás udělá víc než MacGyvera - 3 - Land Rover Defender viceucelove naradi 03Britové odhalili nejlevnější „off-road”, za babku z vás udělá víc než MacGyvera - 4 - Land Rover Defender viceucelove naradi 04Britové odhalili nejlevnější „off-road”, za babku z vás udělá víc než MacGyvera - 5 - Land Rover Defender viceucelove naradi 05
Tento Land Rover Defender si může dovolit každý, jako víceúčelový nástroj vás totiž vyjde jen na 345 Kč

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama