- -

Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem

Chcete-li k Chironu také jeho námořní verzi, Bugatti vám ve spolupráci s Palmer Johnson přesně tohle dodá. 460 km/h nečekejte, opulenci ano.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem

10.3.2017 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Chcete-li k Chironu také jeho námořní verzi, Bugatti vám ve spolupráci s Palmer Johnson přesně tohle dodá. 460 km/h nečekejte, opulenci ano.

Šéf Bugatti kdysi prohlásil, že průměrný zákazník značky má 84 aut, 3 letadla a jachtu. Později se objevily i jiné modifikace těchto počtů, aspoň jedna jachta v nich ale měla své čestné místo vždy. Možná proto se francouzská značka vydá i do těchto vod - skoro doslova - a ve spolupráci s uznávaným výrobcem lodí Palmer Johnson připravila Niniette 66, která si neklade za cíl nic jiného, než být jakýmsi Chironem moří.

Délka je 66 stop, odtud i číslo v názvu; v metrických jednotkách je to 20,1 metru. Maximální rychlost je 44 uzlů, tedy asi 80 km/h, což na vodě není zas tak málo, ale vysoko přes 400 km/h to vážně není. A v útrobách nenajdeme šestnáctiválec z Chironu, je tu námořní osmiválec Man, který loď pohání kupředu prostřednictvím trysek MJP. Slabý nicméně není, můžete si vybrat ze dvou verzí o 1 013 nebo 1 216 koních.

Projekt na stavbu této jachty běží od roku 2015 a vývojáři Bugatti a Palmer Johnson se spojili s cílem vytvořit něco úplně nového, zkombinovat silné stránky obou firem a poskytnout zákazníkům ultimativní zážitky z plavby na soukromé lodi. Chiron je však nejvíc připomínán vzhledem, nic tu z něho není - kromě volantu, který je s tím v Chironu identický.

Jachta nabízí dvouúrovňovou palubu; na horní je kromě dvou kapitánských křesel také plynové ohniště. Hned vedle je pohovka pro opalování a za ní vidíme vířivku. Otevřený společenský prostor má po stranách spoustu místa k sezení. V podpalubí je obývací místnost, ze které se vchází do velmi prostorné kajuty majitele, samozřejmě s vlastním sociálním zařízením. Další je v obývací místnosti a třetí má k dispozici kapitán ve své miniaturní kajutě.

Důraz tvůrců byl kromě veskrze moderního designu také na prvotřídní kvalitu. Po celé jachtě najdete lány kůže, karbonu, dřeva a mramoru. Kompromisy tu opravdu nečekejte, nanejvýš po stránce prostoru, protože 20 metrů není zas tak moc. Palmer Johnson ale připravuje podobných jachet několik, a to v délkách od 15,2 do 24,4 metru.

Zajímá-li vás, kolik stojí, nemůžeme sloužit, ale jsme si jisti, že číslo bude obsahovat hodně nul, ale na začátku ani jednu. Levnější než Chiron určitě nebude a jistě bude možnost si spoustu věcí nechat upravit přesně podle přání; neočekáváme, že by si někdo koupil takovouhle jachtu za základní cenu. V každém případě by toto mohl být velmi příjemný způsob, jak strávit víkend úplně mimo dosah lidí. Třeba na Lipně...

Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 1 - bugatti niniette 66 jachta 01Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 2 - bugatti niniette 66 jachta 02Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 3 - bugatti niniette 66 jachta 03Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 4 - bugatti niniette 66 jachta 04Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 5 - bugatti niniette 66 jachta 05Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 6 - bugatti niniette 66 jachta 06Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 7 - bugatti niniette 66 jachta 07Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 8 - bugatti niniette 66 jachta 08Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 9 - bugatti niniette 66 jachta 09Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 10 - bugatti niniette 66 jachta 10Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 11 - bugatti niniette 66 jachta 11Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 12 - bugatti niniette 66 jachta 12Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 13 - bugatti niniette 66 jachta 13Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 14 - bugatti niniette 66 jachta 14Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 15 - bugatti niniette 66 jachta 15Bugatti ukázalo „Chiron moří”. Výkonu má skoro stejně a hýří luxusem - 16 - bugatti niniette 66 jachta 16
Tahle jachta je Chironem pro moře. Výkonu má hromadu, ale ne víc než skutečný Chiron

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše