Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Donkervoort D8 GTO-RS: nejrychlejší Donkervoort všech dob je silnější i lehčí
5.5.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Novinka má lepší brzdy a odpružení, silnější motor a více karbonu pro snížení hmotnosti. Má ale co dokazovat, minulé D8 GTO-RS drželo rekord na Ringu.
O nizozemské automobilce Donkervoort není slyšet příliš často, ale když už ano, stojí to za to. A tohle je přesně ten případ - představuje model D8 GTO-RS, který má ohromný potenciál. Není to první vůz tohoto jména, ten se představil před 12 lety a v letech 2004 a 2006 stanovil rekordy Severní smyčky Nürburgringu mezi produkčními auty.
Nové D8 GTO-RS je podle výrobce „ultimátní D8 GTO” a vzhledem k tomu, že během posledních dvou let byl tento model značně modernizován, rozhodně to bude špičkový stroj. Dynamiku zatím neznáme, ale víme, že pod kapotou je 2,5l pětiválec Audi, který byl vylepšen pro vyšší výkon a lepší řidičský komfort, jak se dozvídáme z oficiálních materiálů. Bosch měl pro tento vůz speciálně vyvinout launch control.
Kromě toho dostalo D8 GTO-RS nové odpružení, širší rozchod kol a nový brzdový systém. Přední náprava tak prý má víc trakce. Upravený je také interiér, kde byla hlavně šetřena hmotnost, takže tu nacházíme víc karbonu. Tohle je také jedna z věcí, které mají zajistit, že D8 GTO-RS bude nejrychlejší Donkervoort všech dob.
Známe už i cenu - ta činí 151 173 Eur bez daní, u nás tedy téměř 4,1 milionu korun bez DPH. Tahle novinka má vzniknout ve 40 exemplářích a 21 z nich už prý bylo prodáno členům oficiálního klubu vlastníků vozů Donkervoort. Zbývá devatenáct a o autě už ví celý svět, takže máte-li zájem a smíříte-li se se vzhledem mimozemské mouchy, doporučujeme příliš neotálet.





Na první pohled to není moc poznat, ale tohle by měl být nejrychlejší Donkervoort všech dob
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Sprint BMW M5 kombi proti o 180 koní slabšímu BMW M3 tragikomicky vykresluje absurditu moderních hybridních „sportovních parníků”
včera
Automobilka v roce 2021 ohlásila čistě elektrickou budoucnost, teď uspořádala „Den motorů V6”
10.5.2026
Radar zachytil KITT z Knight Ridera, jak jede městem o 44 procent vyšší než povolenou rychlostí, i když měl stát v muzeu
9.5.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
VW bez nástupce zařízl auto, které se u nás loni prodávalo o desítky procent líp než všechny jeho elektromobily dohromady
před 9 hodinami
Hertz chtěl nakopnout půjčování elektrických aut s pomocí této speciality. Nevyšlo to, teď se nejetých aut neumí zbavit ani s půlmilionovými slevami
před 11 hodinami
Tento týden se bude dražit vzácné auto, které vám marnost současné Formule 1 dovolí poznat z první ruky se vším všudy
včera
BMW potichu ukončilo výrobu svého posledního „zetka”, po 37 letech nemá v nabídce jediné takové auto
včera
Lži o provozní výhodnosti elektrických aut neberou konce, i když stačí asi 3 minuty rešerše, abyste je svlékli donaha
včera
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 05.12. 21:14 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 05.12. 19:39 - Stepan
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.12. 19:22 - abgx1
- VZKAZY 05.12. 18:19 - Brus
- S větrem ve vlasech.... 05.12. 18:13 - Zajda
- Spotřeba oleje - Audi A3 8V 2.0tfsi 3.gen 140kW 05.12. 17:55 - Dawe227
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 05.11. 20:25 - Stepan
- Politický koutek 05.11. 20:24 - Stepan
