Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Ford S-Max 2015 nová generace je venku, nabídne 7 sedadel, 240 koní i 4x4
15.9.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nové MPV se ukáže v Paříži, kde by měl okouzlit „astonovskou“ maskou či bočními airbagy pro zadní sedadla.
Nový týden můžeme odstartovat dalšími novinkami pro Paříž. Druhá generace Fordu S-Max je jednou z nich, přičemž vůči konceptu, představenémi v březnu na ženevském autosalonu, se liší pouze v detailech. V sérii tedy budeme mít tu čest s menším množstvím chromu, zatímco za zadními dveřmi se objeví skutečný sloupek. Přední okno pak nebude po vzoru Citroënu zasahovat až nad dvojici předních pasažérů, místo toho dorazí panoramatická střecha. „Astonovská“ čelní maska ovšem zůstává, stejně jako dvojice úzkých a protažených světel.
Spíše než exteriérem by ovšem S-Max chtěl zaujmout kabinou. Uvnitř proto nabídne elektricky ovládanou druhou i třetí řadu sedadel, což je v daném segmentu světové prvenství. Přední sedadla pak pro změnu dostanou vyhřívání, chlazení i masážní strojek, chybět nebude ani otevírání zavazadlového prostoru pomocí naznačeného kopance pod nárazník.
V rámci bezpečnosti lze počítat bočními airbagy pro zadní sedadla, ty čelní jsou přitom samozřejmostí. Mimo to ovšem S-Max dostane také nový aktivní parkovací systém, monitoring jízdy ve správném pruhu, detekci vozů ve slepém úhlu či autonomní brzdy. Díky tomu by tak mohl cílit na pět hvězd v crash testech Euro NCAP, což je ocenění, které letos mnoho nových vozů nezískává.
Přesunout se můžeme pod kapotu, kde by dieselovou stránku věci měl zastupovat hlavně dvoulitrový čtyřválec naladěný na 120 koní. Spřažen bude s šestistupňovým manuálem, zatímco u silnějších variant produkujících 150 a 180 koní budete moci sáhnout rovněž po dvouspojkovém automatu. O jízdní dynamice či spotřebě ale můžeme do Paříže pouze spekulovat.
To samé platí také pro benzinové pohonné jednotky, které počítají s 1,5litrovým motorem EcoBoost a dvoulitrem EcoBoost. První přitom nabídne 160 koní, druhý pak dokonce 240. V jejich případě ovšem není nabídka převodovek jasná, opět si tedy budeme muset počkat na zmiňovaný autosalon. Jisté je tedy nyní pouze tolik, že očekávat máme i pohon všech kol.
Bohužel ale již není jasné, zda systém 4x4 máme očekávat hned od příštího léta, kdy bude zahájen prodej, či zda bude nový S-Max vyrážet za klientelou zpočátku pouze jako předokolka. I na to by nám ovšem modrý ovál mohl odpovědět za měsíc, článek tedy uzavřeme spekulací o ceně, která by v Evropě měla startovat na 30 000 Eur (cca 825 000 Kč).
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014.





Nová generace Fordu S-Max se oproti konceptu příliš nezměnila, uvnitř nabídne ochranu i komfort rovněž cestujícím ve druhé a třetí řadě
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Tohle by neklaplo už ani v Rusku. Ohlášená nová funkce inzertního webu s auty je jako z jiného světa
5.4.2026
Stovka robotických taxíků selhala a zůstala stát i uprostřed dálnice s lidmi zamčenými uvnitř, výsledkem jsou scény jako z katastrofických filmů
4.4.2026
BMW začalo odhalovat spalovací verzi nové řady 3, takto ržá před kamerou její šestiválec
2.4.2026
Nejnovější články
Mercedes nepochopil nic. U další novinky láká na zvuk motoru, který nemá, otáčky, které netočí a řazení, které neřadí
před 3 hodinami
Šéf Hondy po totálním fiasku elektrických projektů firmy navštívil Čínu. Teď říká: „Proti tomuhle nemáme šanci.”
před 5 hodinami
K mání je stroj času přímo do zlatých dob francouzských aut střední třídy, dodnes nejetý Peugeot, který i Češi milovali
včera
Němci najeli 100 tisíc km se současným BMW M3 a rozebrali ho na díly. Z toho, co zjistili, zůstali štajf
včera
Ze Stellantisu se stává nejzdravější „západní” automobilka, stačilo jediné a nabírá lidi po celém světě
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
