Reklama

Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně

Asijské značky se nikdy nebály tnout do živého a design toho či onoho modelu zcela změnit klidně jen s faceliftem. Udělalo to i Hyundai s Tucsonem v Číně, je však otázkou, zda se k témuž odhodlá i jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně

9.8.2018 | Petr Prokopec

Asijské značky se nikdy nebály tnout do živého a design toho či onoho modelu zcela změnit klidně jen s faceliftem. Udělalo to i Hyundai s Tucsonem v Číně, je však otázkou, zda se k témuž odhodlá i jinde.

V prvním letošním čtvrtletí Hyundai vyrukovalo s faceliftem modelu Tucson. Zatímco na severoamerickém trhu nahradil u kompaktního SUV přeplňovanou jedna-šestku atmosférický čtyřválec o objemu 2,4 l, v Evropě turbo zůstalo ve hře, společně s dieselovými agregáty. Motoricky se tedy lišil, vizuálně Tucson na obou kontinentech dostal identické prvky.

Nyní tu máme třetí variantu, a sice model určený pro čínský trh. Tam je třetí generace Hyundai Tucson k dispozici v prodeji od roku 2015 a na modernizaci se tedy zdá být poněkud brzy. Asijské automobilky ale často mění vzhled svých aut dříve, než v Evropě bývá zvykem. A také razantněji, jak nedávno ukázaly snímky jiného faceliftovaného Hyundai, Elantry. Tucson kráčí velmi podobnou cestou a z dosavadního vzhledu zejména přídě nepřejímá skoro nic.

Vůz zatím nebyl oficiálně představen, špionážní fotografové je ale zachytili již nyní, a to kompletně bez maskování. Prohlédnout si jej tak můžeme ze všech stran, dokonce i shora. Již na první pohled jsou patrné diametrálně odlišné čelní partie, kde byly vzorem nejspíše poslední novinky Audi. Máme tu tedy ostře vyprofilovanou masku chladiče, na níž navazují světla s LEDkami pro denní svícení. Ostře řezané jsou také boční vstupy vzduchu se zakomponovanými mlhovkami, nechybí ani centrální chladicí otvor.

Záď již takovou proměnou neprošla, víceméně zde lze zmínit hlavně nové lampy propojené diodovým proužkem. Kromě toho pak můžeme vzpomenout ještě na jiný design 17- a 18palcových litých kol či dvojí variantu prosklené střechy, kdy základ počítá s menším oknem, zatímco na vrcholu je průhledný takřka celý strop. Dle výbavy se pak ostatně budou lišit i čelní světla, tedy to, zda v nich LEDky budou či nikoliv.

Po stránce motorické ale již Čína drží basu s Evropou, s přeplňovanou jedna-šestkou naladěnou na 177 koní a 265 Nm točivého momentu lze tedy počítat i na největším trhu světa. Půjde přitom o jedinou volbu, v rámci převodovek pak lze sáhnout jen po sedmistupňovém dvouspojkovém automatu. Zákazníci tak vlastně budou moci vybírat jen mezi pohonem předních a všech čtyř kol.

Jestli Korejci plánují použít tento vzhled také v Evropě, zatím nemáme zprávy. Sami posuďte, zda by to bylo žádoucí, nebo ne - jistě se najdou tací, kterým svalnaté přední partie budou imponovat, my se ale mezi takové neřadíme.

Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 1 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 01Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 2 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 02Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 3 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 03Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 4 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 04Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 5 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 05Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 6 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 06Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 7 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 07Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 8 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 08Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 9 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 09Hyundai znovu dramaticky mění design, Tucson 2019 nafotili nemaskovaný v Číně - 10 - Hyundai Tucson 2018 facelift Cina 10
Hyundai Tucson pro Čínu přichází po faceliftu s úplně jiným vzhledem než v Evropě a USA. Jestli nás v budoucnu čeká totéž, zatím není jasné

Zdroj: Autohome China

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Autobazar

zobrazit vše