Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Interiér nové Corvette odhalen únikem, je stejně revoluční jako její koncepce
12.7.2019 | Petr Prokopec
Jen pár dnů zbývá do oficiálního odhalení nové generace americké legendy a dalo se čekat, že až do té chvíle vše pod pokličkou nezůstane. Teď už víme, že dorazí se zcela novým volantem, digitální palubkou i radikální středovou konzolí.
Příští týden bude slavnostně odhalena osmá generace Chevroletu Corvette. Dá se předpokládat, že půjde o nadmíru sledovanou událost, neboť americký supersport čeká největší změna v historii jeho existence. Vůz totiž přepřáhne z motoru vpředu na motor uprostřed. Před touto rošádou přitom již varoval Jim Mero, dlouholetý technik General Motors, který zodpovídal za ladění posledních dvou generací Corvette. Zároveň pak za jejím volantem zajížděl nejrychlejší časy na Nordchleiife.
Mero uvedl, že Chevrolet v rámci vývoje měl k dispozici celou řadu konkurentů s motorem uprostřed. Všechny je ale sedmá generace Corvette s motorem vpředu sfoukla jako svíčku. S generací osmou bychom tedy dle jeho názoru neměli spojovat enormní očekávání. To se ale právě s ohledem na onu změnu snadno řekne, ale hůře udělá. Premiéru tak nejspíše bude sledovat každý, aby se dozvěděl, jakým způsobem General Motors Merovo tvrzení vyvrátí.
Pokud vás přitom zajímá, s jakými změnami bude novinka spojena uvnitř, pak do příštího týdne již čekat nemusíte. Na světě je totiž několik záběrů, které dokazují, že s radikálním přístupem ze strany Chevroletu je třeba počítat také uvnitř. Corvette C8 se totiž dočkala nového dvouramenného volantu, za kterým trůní digitální přístrojový štít. Jeho obrazovka by měla mít dvanáct palců, přičemž navazovat na ni bude centrální displej multimédií.
Středová konzole se dost možná dočká nemalé kritiky, jakkoliv bychom Chevrolet měli ocenit za odvahu a originalitu. Nicméně výběr toho správného tlačítka z dlouhého sloupce nejspíše nebude zpočátku úplně intuitivní. Nelze však upřít, že výsledek působí velmi elegantně. Stejně jako volič jízdních režimů, který počítá s otočným kolečkem. Hned vedle něj pak nechybí tlačítka ovládající stejně jako pádla pod volantem automat.
Vrátit se můžeme k samotnému volantu, který mimo jiné zdobí tlačítko „Z“. Jde nejspíše o odkaz na Zoru Arkus-Duntova, který je titulován ideový jako otec Corvette s motorem uprostřed. Velmi pravděpodobně tak tlačítko aktivuje specifický jízdní režim, který vám dovolí vymáčknout z osmé generace naprosté maximum.
Více si řekneme příští týden, kdy by mělo být odhaleno základní provedení Corvette. To by dle spekulací mělo být osazeno atmosférickou 6,2litrovou pohonnou jednotkou V5 LT2. Motor bude naladěn na zhruba 480 až 500 koní, jenž má na zadní kola přenášet výlučně již zmiňovaná automatická převodovka. Posléze ale mají dorazit i přeplňované či hybridizované verze osmiválce, jenž mají produkovat až 1 000 koní.













Osmá generace Chevroletu Corvette nezmění radikálně jen techniku, ale také interiér


Ze zevnějšku jsme dosud mohli vidět méně, ani ten ale nezůstává zcela pod pokličkou
Zdroje: Carscoops, absoluthank@Instagram, @Youtube
Bleskovky
Unikly první fotky znovuzrozené Alpiny, je to krásné luxusní kupé, jaké dnes na trhu chybí
včera
Tak moc otylé je: Video ukazuje, jak novému BMW M5 doslova upadla pneumatika z kola během driftování
včera
Padl světový rekord v akceleraci aut poháněných přes kola. Podívejte se, jak tento stroj zrychlí z 0 na 555 km/h pod 4 sekundy
13.5.2026
Nové na MotoForum.cz
- Ai Ogura je typický Japonec včera 10:00
- Autodrom Most uctí památku Kamila Holána 13.5.2026
- Jako lídři přijíždějí do Katalánska Quiles, Gonzalez a Bezzecchi 13.5.2026
- Vespa slaví 80 let: více než 20 milionů prodaných kusů 13.5.2026
- Kdo zastaví Bulegu? WorldSBK míří do Mostu s jasnou otázkou i silnou českou stopou 12.5.2026
Nejnovější články
Elektromobily ničí dekády budovanou pověst německých aut, studie Berylls to ukazuje ve smutně jednoznačné nahotě
včera
Vzácný Saleen tragicky zesnulé hollywoodské hvězdy je na prodej, je to v podstatě závoďák, který může na silnice
včera
K mání je vzácné auto, které vám dovolí poznat marnost současné Formule 1 z první ruky se vším všudy, i s náklady na provoz
včera
Rozklad Mercedesu pokračuje, prodal další část kdysi nedotknutelného „rodinného stříbra”. A dílo zkázy dokoná
včera
Unikly první fotky znovuzrozené Alpiny, je to krásné luxusní kupé, jaké dnes na trhu chybí
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
