Reklama

Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně

Pokud patříte mezi ty, kteří říkají, že v automobilovém světě lépe už bylo, jistě oceníte možnost návratu do minulosti. Jaguar teď nabízí právě to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně

12.10.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pokud patříte mezi ty, kteří říkají, že v automobilovém světě lépe už bylo, jistě oceníte možnost návratu do minulosti. Jaguar teď nabízí právě to.

Usednout za volant vozu některé z prestižních automobilek dnes není nic až tak náročného. Dokonce nemusíte platit ani nemalou pořizovací cenu a nemusíte vyrážet ani do některé z půjčoven výjimečných vozů. Stačí využít některé z nabídek, se kterými přicházejí samotné automobilky. Jejich zážitkové akce vás na pád dnů pošlou se stejně naladěnými nadšenci třeba do alpských průsmyků s vozy Porsche.

Je ovšem nutné dodat, že prakticky všichni výrobci vám umožní pouze svezení se svou současnou produkcí. O důvodech netřeba dlouho přemýšlet, na jedné straně zde totiž máme nemalou cenu historických speciálů a značné riziko jejich poškození, na straně druhé pak snahu okouzlit nadšené řidiče natolik, že se z nich následně stanou zákazníci.

Mezi značky, které tyto zážitky nabízí, patří i Jaguar a Land Rover. Nyní však tato automobilka spustila nový program Classic Drive, který již tak obvyklý není. Ve své podstatě je to stroj času - stačí, abyste do něj vhodili 495 liber (cca 14 500 Kč) a můžete se posadit za volant legendárních britských ikon vesměs z 60. let minulého století, s Jaguarem E-Type v čele. Zároveň navštívíte i hrad Eastnor.

Jednodenní pobyt za volantem historických speciálů je koncipován tak, že nejprve usednete za volant Land Roverů Series I. a Series III., vyzkoušet ale můžete i Range Rover Classic. S touto trojicí se jezdí po tomtéž off-roadovém okruhu, kde britská značka vyvíjí své budoucí vozy. Tamtéž si pak můžete zajezdit i se současnou produkcí.

Následně se přesedá do Jaguaru, přičemž vybírat můžete mezi modely E-Type, XK150 a MK2. V případě této trojice ale již nezpevněný povrch opouštíte a místo toho se vydáváte na silnice lemující panství Eastnor. Tato lokalita byla vybrána záměrně, neboť má velkou spojitost hlavně s vývojem automobilky Land Rover.

Zapravdu tak lze dát Timu Hannigovi, šéfovi divize Jaguar Land Rover Classic, dle nějž vás obě značky „berou na výlet zpátky do minulosti. Je to zážitek, jaký vám dokáže nabídnout jen neuvěřitelná historie Jaguaru a Land Roveru.“ Je tak vlastně jen škoda, že jde pouze o jednodenní záležitost, se kterou tak nekoresponduje třeba přespání na legendárním panství. Ale to už bychom za 14,5 tisíce - na britské poměry - chtěli asi moc...

Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 1 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni foto 01Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 2 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni foto 02Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 3 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni foto 03Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 4 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni foto 04Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 5 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni foto 05Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 6 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni foto 06Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 7 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni 01Jaguar stvořil stroj času. Do 60. let minulého století vás přenese docela levně - 8 - Jaguar Land Rover Classic Drive 2017 prvni 02
Program Classic Drive je výletem zpátky do minulosti, na který vás vezmou Jaguar a Land Rover. Na posledních fotkách interiéry Jaguarů F-Type a XK150

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše