Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení

Ideální je parkovat auto v garáží, jenže málokdo má tu možnost, zvlášť ve městech. Tento přístřešek vůz ochrání před nejhorším, vozí si ho s sebou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení

19.4.2017 | Marek Bednář | 15 příspěvků

Ideální je parkovat auto v garáží, jenže málokdo má tu možnost, zvlášť ve městech. Tento přístřešek vůz ochrání před nejhorším, vozí si ho s sebou.

Jen málo lidí žijících ve městech může svému autu dopřát luxus krytého parkování. V poslední době se to s nástupem garáží pod novostavbami bytových domů lepší, ale pořád vidíme ulice plné aut lidí, kteří garáží nedisponují. Řadě z nich to je asi jedno, spousta dalších by ale ráda postavila na parkovišti před domem aspoň dlouhý přístřešek.

To však většinou není příliš reálné, a tak na auta dále prší, sněží a kálejí na ně ptáci. Dokonalým řešením je znovu jen garáž, částečné ale může přinést Lanmodo - přístřešek na auto, který lze přirovnat k velmi odolnému deštníku. Elektricky ovládaný, multifunkční, použitelný na téměř každý vůz a údajně neodcizitelný, jak se firma z kalifornského San Matea holedbá.

Deštník připevníte na střechu pomocí velké přísavky, natáhnete lanka k zrcátkům a klikám a jeden popruh - ten údajně nepřestřihnutelný, který má zabránit ukradení - upevníte skrz vůz. Pak dálkovým ovladačem roztáhnete deštník, až pokrývá skoro celé auto. Na část přídě - a ani na zádě, máte-li extra dlouhý vůz - Lanmodo nedosáhne. To všechno zabere prý necelou minutu.

Vůz je chráněn proti dešti, sněhu, námraze, kroupám, ptačímu trusu i proti slunci - údajně se v interiéru takhle chráněného auta udrží teplota o 35 °C nižší než v autě bez deštníku. Lanmodo navíc může fungovat i jako party stan či slunečník na pláži, když ho připevníte na stojan místo střechy auta. Lze k němu připevnit i boční díly a tak z něj udělat stan, kam se vejde prý až sedm lidí. A stanové díly můžete použít k překrytí přídě a zádě vašeho auta.

Potud tedy lákavý prospekt, ovšem má své zádrhele. Jednak, když budete spěchat, bude vás nutnost sklízení přístřešku zdržovat otravovat. A jednak se jej stoprocentně někdo přinejmenším pokusí ukrást. Jestli se to podaří či nikoliv, je otázkou, protože nepřekonatelná ochrana proti krádeži neexistuje, vašemu autu to ale tak jako tak dobře udělat nemusí.

A konečně, Lanmodo zatím není v prodeji. Start výroby je očekáván na červenec 2017, ovšem aby na něj měli vývojáři peníze, plánují spustit sbírku na Kickstarteru. Najdete ji zde, ovšem zatím neběží; cílem je 30 tisíc dolarů, tedy asi 752 tisíc korun. Ti, kteří přispějí, získají Lanmodo o desítky procent levněji; plná maloobchodní cena by měla být 399 dolarů, tedy asi 10 tisíc korun, za základní deštník na auto. Možnost postavit stan bude za další příplatek.

Dodání Lanmoda do ČR nebo SR jistě nebude problém, na Kickstarteru vidíme možnost zaslání do celého světa. Počítejte ale s dopravou a nutností zaplatit clo a DPH. Přemýšlíme, jestli to je zrovna pro česká sídliště dobrý nápad - pořídili byste si něco takového?

Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 1 - lanmodo destnik pro auto 02Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 2 - lanmodo destnik pro auto 01Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 3 - lanmodo destnik pro auto 03Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 4 - lanmodo destnik pro auto 04Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 5 - lanmodo destnik pro auto 05Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 6 - lanmodo destnik pro auto 06Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 7 - lanmodo destnik pro auto 07Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 8 - lanmodo destnik pro auto 08Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 9 - lanmodo destnik pro auto 09Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 10 - lanmodo destnik pro auto 10Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 11 - lanmodo destnik pro auto 11Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 12 - lanmodo destnik pro auto 12Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 13 - lanmodo destnik pro auto 13Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 14 - lanmodo destnik pro auto 14Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 15 - lanmodo destnik pro auto 15Jak ochránit auto na sídlišti před vlivy okolí? Američané mají řešení - 16 - lanmodo destnik pro auto 16
Garáž to není, ale je to o hodně lepší než nic

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše