Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h

Tráva roste jako divá a menší urychlení pravidelného sekání nebude na škodu. Honda jej se svým nejnovějším dílem dokáže urychlit výrazně - oficiálně nejrychlejší sekačka jede hodně přes 200 km/h. A seká.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h

11.6.2019 | Petr Miler

Tráva roste jako divá a menší urychlení pravidelného sekání nebude na škodu. Honda jej se svým nejnovějším dílem dokáže urychlit výrazně - oficiálně nejrychlejší sekačka jede hodně přes 200 km/h. A seká.

Pokud máte tu čest potýkat se ve svém okolí se zatravněným kusem země, jistě jste si s ním v posledních týdnech užili své. Trávě se po dlouhém chladném období následovaném kombinací prudkých dešťů a velmi horkého počasí dere ven jako málokdo dříve. A není až tak velkou nadsázkou říci, že sotva dosečete, můžete začít znovu od nuly.

Jde-li malou zahrádku za domem, asi si s tím poradíte s kde čím, pakliže se ale jedná o větší pozemek, máte problém. I s relativně schopnými zahradní traktory takové sekání trvá dlouho a pokud jej musíte absolvovat dvakrát za týden, radost vám to nejspíš dělat nebude. Jako na zavolanou tak přichází svěží novinka Hondy - její sekačka nazvaná Mean Mower 2, která je tou nejrychlejší na světě

Dobře, trochu žertujeme, Mean Mower 2 nevznikl s cílem rychle sekat, ale dovede to. Japonská automobilka už dosud držela světový rekord jako autor nejrychlejší (188,08 km/h) a nejlépe zrychlující sekačky Mean Mower z roku 2014 a teď vše posunula ještě o kus dál. Druhá iterace totiž dokáže jet až 243 km/h a z 0 na 160 km/h stovku zrychlit za 6,29 sekundy.

O tyto parametry se stará základ v podobě sériově vyráběné sekačky Honda, který byl upraven tak, aby zvládl hostit litrový čtyřválec z motorky CBR1000RR Fireblade SP. Ten produkuje až 200 koní při 13 000 ot./min a spolu s pouhých 69,1 kg se stará o vskutku výjimečný poměr výkonu a hmotnosti. Sekačka má v tomto směru lepší parametry než Bugatti Chiron a nepřekvapí, že na stovku zrychlí pod 3 sekund i s jednou hnanou nápravou.

Jak jsme již zmínili, Mean Mower 2 pořád funguje i jako sekačka, třebaže si nejsme jisti, jak moc toho ve 243 km/h zvládne posekat. Pohonná jednotka z motocyklu by pro tuto činnosti asi nebyla nejvhodnější, a tak stroj dostal ještě elektrické motory a akumulátor, aby roztočily lehké karbonové nože připravené v nejhorším případě i zkrátit nějaký ten pažit.

Patrně tušíte, že tuto specialitu Honda postavila jen v jednom exempláři jako prostředek propagace vlastně všech svých aktivit. Kolik ji stála a kolik by nás stála, kdyby se měla prodávat, firma nezveřejnila, tak nějak ale tušíme, že i 1 milion korun by tady mohl být málo.


Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h - 1 - Honda Mean Mower V2 2019 prvni 01Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h - 2 - Honda Mean Mower V2 2019 prvni 02Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h - 3 - Honda Mean Mower V2 2019 prvni 03Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h - 4 - Honda Mean Mower V2 2019 prvni 04Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h - 5 - Honda Mean Mower V2 2019 prvni 05Japonci představili nejrychlejší sekačku světa, rozjede se až na 243 km/h - 6 - Honda Mean Mower V2 2019 prvni 06
Honda a její nejyrchlejší sekačka světa na místě i v akci

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše