Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic

Když se nějaké automobilce daří, svým zákazníkům obvykle nabízí stále více. Ladě se nyní daří, zareaguje na to ale úplně opačně - novým nejlevnějším provedením modelu X-Ray s výbavou oholenou až na kost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic

21.11.2018 | Petr Prokopec

Když se nějaké automobilce daří, svým zákazníkům obvykle nabízí stále více. Ladě se nyní daří, zareaguje na to ale úplně opačně - novým nejlevnějším provedením modelu X-Ray s výbavou oholenou až na kost.

Lada Vesta v říjnu po čase znovu obsadila ruský automobilový trůn. Prodáno bylo 10 668 vozů tohoto modelu, což představuje nejlepší měsíční výsledek za letošní rok a meziroční nárůst o neskutečných 60,9 procenta. Do značné míry za tím stojí i skladba nabídky, neboť úrovněmi výbavy Classic, Comfort, Luxe a Exclusive pokrývá většinu poptávky tamních motoristů. A pokud jim základní sedan nestačí, mají k dispozici ještě kombík nebo varianty Cross a Sport.

S podobně širokým portfoliem není spojen žádný z dalších modelů, a to dokonce ani přepracovaná Granta, pod kterou nově spadají i vozy dříve pojmenované jako Kalina. Přesto si vede velmi slušně, neboť s 9 537 kusy prodanými v říjnu tato Lada získala stříbrnou příčku. Takový X-Ray vedle ní paběrkuje, což v době crossoverů a SUV není dobrá vizitka.

Rusové se tedy rozhodli, že spojí některé výše zmíněné atributy do jednoho. Model X-Ray proto dostane novou úroveň výbavy, která ovšem nezamíří na vrchol, ale naopak srazí ceny co nejníže. Je přitom otázkou, zda tento stupeň bude stejně jako u Lady Vesta pojmenován Classic či nikoliv. Jisté však je, že zákazníci nemohou v tomto provedení v případě výbavy počítat vůbec s ničím.

Standardem bude jen základní černá barva, nelakové kliky dveří, ocelová patnáctipalcová kola bez ozdobných krytů či záslepky místo předních mlhovek. V interiéru je to stejná bída, místo klimatizace či audio systému vidíme jen prázdný „kastlík“ uprostřed palubní desky či ventilaci kabiny s obyčejným topením.

V tomto autě nebude zkrátka absolutně nic z jakkoli nadstandardních komfortních čí bezpečnostních prvků - vrcholem se nejspíše stanou čelní airbagy a elektricky ovládaná přední okna. Pro zadní jsou ale zjevně připraveny kličky, pod kapotu pak Rusové usadí pouze 1,6litrový čtyřválec se 106 koňmi, jenž na přední kola přenáší pětistupňový manuál. Tím ale seznam výbavy víceméně skončí.

O ceně se ruské zdroje zatím nezmiňují, X-Ray je ale dnes k dispozici od 579 900 RUB, tedy asi 198 900 Kč. Už to je dost málo, takže nová „oholená“ verze bude muset být ještě citelně levnější. Ať už bude realita jakákoli díváme se jistě na jeden z nejlevnějších crossoverů světa.


Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic - 1 - Lada X-Ray novy zakladni model 2018 prvni foto 01Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic - 2 - Lada X-Ray novy zakladni model 2018 prvni foto 02Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic - 3 - Lada X-Ray novy zakladni model 2018 prvni foto 03Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic - 4 - Lada X-Ray novy zakladni model 2018 prvni foto 04Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic - 5 - Lada X-Ray novy zakladni model 2018 prvni foto 05Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic - 6 - Lada X-Ray novy zakladni model 2018 prvni foto 06Lada mění pohled na to, co je „oholená” výbava. Její další novinka nemá vůbec nic - 7 - Lada X-Ray novy zakladni model 2018 prvni foto 07
Lada chystá novou základní verzi modelu X-Ray, v honbě za nízkou cenou jej oholí až na kost

Zdroj: RG.ru

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše