Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mazda 2 Sedan 2015 naživo z Thajska: může i malý sedan vypadat dobře?
30.11.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Tříprostorová verze nové Mazdy 2 si odkroutila premiéru v thajském Nonthaburi. Tamní publikum okouzlila, co na vůz říká to české?
Nová generace Mazdy 2 pochopitelně není tou nejžhavější novinkou, jako hatchback se poprvé představila už v červenci a v posledních týdnech jsme spíše rozebírali jejích technické detaily, nové fotky a další podrobnosti. Přesto se na Thailand International Motor Expo tento týden ukázalo něco úplně nového.
Jedná se o verzi sedan, která měla dosud pouze po virtuálním odhalení. Určena je hlavně pro asijské zákazníky, kteří si na sedany potrpí v jakékoli velikosti, a je zatím otázkou bez odpovědi, zda tento model čeká i nějaká evropská perspektiva. Přesto si můžeme směle říci, že i kdyby čekala, českou klientelu okouzlí jen stěží - u nás malé sedany zaujmout nesvedou a prodávají se pouze tehdy, jsou-li tak levné, že na podobné aspekty klientely nehledí. Přesto je dvojkový sedan zajímavým objektem.
Pozornost si zaslouží už kvůli otázce, zda Mazda, která dokáže v poslední době dopřát sexy kabátek autu prakticky jakékoli třídy, svedla dát dohromady i něco takového jako dobře vypadající malý sedan. Postavit malé tříprostorové auto vlastně ještě nemusí být tak těžké, jenže málokdo postaví jen to - obvykle vzejde z hatchbacku stejné třídy a hýří vším možným, jen ne krásou. „Přilepený kufr” nemalé výšky způsobuje spoustu disproporcí, Čechům to jistě nemusíme zdůrazňovat, stačí vzpomenout Fabie sedan první generace.
Škodovka už takové auto nepostaví, i když třeba v Polsku či na Ukrajině by na odbyt jistě šlo. Bylo by totiž znovu ošklivé a někdejší ilustrace možné podoby to dokazovala. Mazda ale takovou volbu nemá - pokud chce auto prodávat v místech jak je Thajsko či Indie, bez sedanu se neobejde, neboť jen to je tam „ta správná” koncepce. A tak se můžeme podívat na to, jak se ji práce povedla.
Oficiální fotky v tomto směru nejsou nikdy úplně upřímné, a tak jsme si na pomoc vzali živé snímky kolegů z Indianautosblog.com a Paultan.com, kteří v Nonthaburi měli své fotografy. Jak si Mazda vedla resp. vede, posuďte sami. My bychom řekli, že dobře, přesto na dvojce vysoký „kufr” nevypadá zrovna jako piha krásy.
Závěrem zopakujme, že model 2 sedan je poháněn výlučně 1,5litrovým dieselem s výkonem nejvýše 105 koní a maximálním točivým momentem 220 Nm. Spotřeba paliva se bude pohybovat pod úrovní 4,3 l/100, o což se postará i systém start-stop, opět pochopitelně vynucený místním daňovým systémem. Z dříve nezmíněných informací pak můžeme dodat, že vůz je vybaven další generací informačně-zábavního systému MZD Connect a ve standardu má i ESP.







































Mazda 2 sedan je zvláštní zjev, na poměry toho, čím je, ale nevypadá zle
Zdroje: Paultan, Indian Autos Blog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje v plné nahotě absurditu dnešní doby, i čtyřleté dítě přece musí chápat, o co tu jde
před 11 hodinami
„Bugatti pro chudé” ohromilo svou rychlostí, vlastně levné auto na okruhu Formule 1 zničilo McLaren P1 i závodní motorku
včera
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za jedno z nejdražších aut všech dob, unikátní bílou vránu mezi nejcennějšími Ferrari
10.2.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Už se ví, kdo kupuje kýčovitá auta od Mansory. Policie vzala už několikáté, v uniformě jim to snad i sluší
před 4 hodinami
Na francouzský pokus o luxusní lidový rychlík se zapomnělo, 1 z pouhých 300 aut teď vytáhli z garáže skoro nejeté v původním stavu
před 5 hodinami
Čínští výrobci elektrických aut za sebou mají tragický leden, i dosavadní hvězdy najednou odepisují ztráty
před 7 hodinami
Někdo si zjevně myslí, že fotbalové hvězdy Manchesteru budou místo Ferrari a Lamborghini jezdit čínskými „služebáky”
před 8 hodinami
Dotykové displeje v autech jsou „špatná technologie”, říká i designér iPhonu, sám spojil vzhled Applů s tlačítky
před 10 hodinami
Živá témata na fóru
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 02.12. 17:15 - Snowman000
- BMW Divize 02.12. 16:20 - pavproch
- Cyklistické vlákno 02.12. 14:17 - HondaMan
- Jaké auto doporučíte do 700 tis.? 02.12. 10:42 - hollyjohnson
- Problém s plynem. Max otáčky po nastartování 02.11. 23:03 - 970ka
- Opel obecně 02.11. 21:16 - HondaMan
- VZKAZY 02.11. 21:04 - M.Z.
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 02.11. 21:04 - Truck Daškam
