Reklama

Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být

Vizuálně se vůz až tak nezměnil, tady nakonec svůj cíl splnil hned na první pokus. V útrobách ale přejal techniku přímo od svého vzoru, vrcholné třídy S.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být

14.2.2018 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Vizuálně se vůz až tak nezměnil, tady nakonec svůj cíl splnil hned na první pokus. V útrobách ale přejal techniku přímo od svého vzoru, vrcholné třídy S.

Automobilka s třícípou hvězdou v poslední době rozhodně nezahálí. Poté, co jsme si mohli představit Mercedes-AMG G63 a inovovaný Maybach, totiž přišla řada také na facelift třídy C. Ta je na trhu již pátým rokem, omlazení je tedy na místě. I když samozřejmě nikoliv kvůli klesajícím prodejům, v tomto ohledu je Mercedes zejména v Evropě výrazně před konkurenčním BMW řady 3 a Audi A4. S novými technologiemi na palubě pak tento náskok nejspíše jen naroste.

Nebudeme ale předbíhat a nejprve uděláme krátkou zastávku u exteriéru, kvůli jehož podobě jsme vůz už v minulosti překřtili na „malou třídu S”. Tou zůstává nadále, a to navzdory, nebo právě kvůli omezenému množství novinek, mezi nimiž nejvíce září (i doslova...) čelní světlomety Multibeam LED. Na každé straně lze tedy počítat s 84 individuálně ovládanými diodami, jenž se mohou přizpůsobit konkrétním podmínkám na silnici. U všech verzí je pak doplňuje nově stylizovaný nárazník, AMG Line přihazuje ještě diamantovou masku jako součást standardní výbavy.

V rámci interiéru zůstává základní architektura nezměněna. S ohledem na zcela novou generaci třídy A, která se taktéž ukáže v Ženevě, tedy Céčko začíná působit poněkud zastaralým dojmem. Zvláště kvůli volně stojícímu středovému displeji. Ten se sice dočkal zvětšení velikosti na 10,25 palce, nicméně vůči obrazovkám zapuštěným do palubky působí poněkud rušivě. Nepomůže tak ani skutečnost, že vůz lze vybavit i digitálním přístrojovým štítem.

Finální hodnocení ale necháme na zákaznících. Dá se ovšem předpokládat, že ti budou daleko méně kritičtí, za čímž stojí skutečnost, že na rozdíl od Áčka útočí třída C spíše na konzervativnější klientelu, která možná ráda setrvá u analogových budíků. Počítat pak dále může s příchodem nových dřevěných dekorů s otevřenými póry, změnou prošla i selekce čalounění a zlepšeno bylo také hlasové ovládání, kterým lze kontrolovat i vyhřívání sedadel.

Dalšími novinkami jsou bezpečnostní a asistenční technologie, jenž zahrnují i semi-autonomní řízení převzaté právě z třídy S. To vychází z dat kamer a radarů, jenž mapují prostor před vozem až do vzdálenosti 500 metrů. Modernizováno bylo rovněž řízení či tempomat, novinky jsou spojeny také s monitoringem jízdních pruhů. Očekávat máme také modernizované benzinové, dieselové i plug-in hybridní jednotky, o nich se ale Mercedes rozpovídá až na autosalonu.

Aktuálně tak již jen dodáme, že kromě výše zmíněných vozů hodlá třícípá hvězda v Ženevě představit i nový čtyřdveřový Mercedes-AMG GT Coupe. Ten jsme si přitom v koncepční formě mohli představit loni, letos tak přichází řada na sériové provedení. Zda s ním ale značka virtuálně vyrukuje ještě před živým debutem, to zatím není jisté. Dá se ale předpokládat, že minimálně neoficiálně tato novinka dlouho tajemstvím nezůstane.

Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 1 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 01Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 2 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 02Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 3 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 03Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 4 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 04Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 5 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 05Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 6 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 06Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 7 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 07Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 8 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 08Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 9 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 09Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 10 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 10Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 11 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 11Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 12 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 12Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 13 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 13Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 14 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 14Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 15 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 15Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 16 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 16Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 17 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 17Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 18 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 18Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 19 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 19
Lehčího omlazení se dočkal jak Mercedes C Kombi...

Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 20 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 20Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 21 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 21Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 22 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 22Mercedes třídy C má po faceliftu. Je teď ještě víc tím, čím od začátku chtěl být - 23 - Mercedes-Benz C-Class facelift 2018 prvni sada 23
...tak samozřejmě i sedan. O motorech se ale značka rozpovídá až v Ženevě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše