Reklama

Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A

Tříprostorová studie odhaluje nový vůz. Jeho design je dramatičtější, k němu přidává praktičnost. Na trh přijde již příští rok.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A

18.4.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Tříprostorová studie odhaluje nový vůz. Jeho design je dramatičtější, k němu přidává praktičnost. Na trh přijde již příští rok.

Mercedes by rád zintenzivnil své působení na nejnižších patrech trhu. Chce rozšířit nabídku modelů postavených na bázi platformy MFA, kde lze nyní najít třídu A, třídu B, CLA, CLA Shooting Brake a GLA. Do budoucna se k nim má přibýt minimálně další sedan, který jsme si prozatím mohli prohlédnout pouze jako skulpturu. A jakkoli vám může přijít zvláštní představa sedanu třídy A prodávané po boku třídy CLA, na autosalonu v Šanghaji Mercedes ukázal koncept právě takového vozu.

Studie zvaná Concept A Sedan se od stávajícího pojetí nejmenších modelů značky vlastně až tak moc neliší, byť působí o dost dramatičtěji. Za tím stojí hlavně čelní maska Panamericana, jejíž kořeny lze nalézt u původního Mercedesu 300 SL Gullwing. S ní přišla také světla ve tvaru trojúhelníků, jejichž vnitřní elementy přitahují pohledy stejně jako purpurové světlo, a sportovně tvarovaný nárazník.

Většina výše zmíněných prvků byla ovlivněna vzhledem vozů AMG, v případě oněch světel pak Mercedes použil fluorescenční barvu, jíž následně vystavil ultrafialovému světlu - tím se vysvětluje ona purpurová záře. Zpět ale k designu, který dále staví na nafouklých blatnících, pod nimiž se skrývají 20palcová kola. Vzadu jsou lampy odpovídající stylem předním světlometům či nárazník, jehož chromové dekorace imitují koncovky výfuku.

O pohonných jednotkách se automobilka prozatím nezmiňuje, nicméně podrobnou tiskovou zprávu na toto téma lze očekávat velmi brzy. Nový sedan by měl do prodeje zamířit již v příštím roce jako alternativa pro zákazníky, jimž Mercedes CLA přijde málo praktický. Proto není linie střechy není vzadu tak dramaticky zalomena. A vzpřímenější je i rám čelního okna.

Praktičnost bude vyhrazena hlavně novému sedanu, dramatické detaily dostanou také ostatní členové rodiny malých aut. Jedinou výjimkou budou světlomety konceptu, u sériových aut najdeme stávající techniku. Stejně tak zůstane standardem pohon předních kol, nicméně provedení AMG, které by mělo dorazit s přeplňovaným dvoulitrem, dostane již systém 4Matic.

Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 1 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 01Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 2 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 02Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 3 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 03Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 4 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 04Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 5 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 05Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 6 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 06Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 7 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 07Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 8 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 08Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 9 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 09Mercedes ukázal budoucnost svých malých modelů, konceptem sedanu třídy A - 10 - Mercedes-Benz Concept A Sedan 2017 prvni sada 10
Mercedes Concept A Sedan neodhaluje pouze nově příchozí variantu, ale i dramatičtější design, jehož se dočkají také další modely postavené na platformě MFA

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše