-

Na tohle auto dává výrobce záruku 7 let bez omezení km. Ani VW to neumí vyrovnat

Záruka je jednou z nejpříjemnějších věcí na novém autě, neboť je jistotou, že vás po nějaký čas nečekají až tak nepříjemná překvapení. Tu nejlepší kupodivu nabízí Číňané.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Na tohle auto dává výrobce záruku 7 let bez omezení km. Ani VW to neumí vyrovnat

5.10.2018 | Petr Prokopec

Záruka je jednou z nejpříjemnějších věcí na novém autě, neboť je jistotou, že vás po nějaký čas nečekají až tak nepříjemná překvapení. Tu nejlepší kupodivu nabízí Číňané.

Záruční doba do značné míry ukazuje důvěru výrobce v kvalitu svého vlastního produkt. Ovlivňuje pak samozřejmě i rozhodování spotřebitele, neboť řada lidí bude klidně uvažovat i o koupi automobilu, který se jim sice nelíbí až tak moc jako ten konkurenční, nicméně v jehož případě má po mnoho let teoretickou jistotu, že se jim vyhnou vysoké a neočekávané výdaje na opravu. Výrobci toto samozřejmě vnímají, a jelikož boj o zákazníka je stále náročnější, zavádějí stále delší záruky.

Není tomu dlouho, co jsme zmiňovali neobvyklý krok Volkswagenu. Tato automobilka se rozhodla, že zákazníkům během prvních 60 dnů vlastnictví jejich vůz vymění, pokud se objeví problém, který jej znehybní. Tedy jinými slovy, pokud vám třeba do dvou měsíců od koupě odejde převodovka, budete mít možnost své auto vrátit a místo něj si zdarma vzít totéž dle stejné specifikace, jen zcela nové.

Než ovšem nad tímto vskutku velkorysým krokem začnete jásat a místo návštěvy showroomu Hyundai či Opelu začnete své kroky směřovat k VW, musíme vás upozornit na jeden zádrhel. Tuto možnost mají zákazníci pouze v Austrálii. A jelikož tamnímu zastoupení byla taková vstřícnost zjevně málo, rozhodlo se ještě přitlačit na pilu. Pokud si tedy protinožci do 31. prosince zakoupí jeden z modelů VW, mohou počítat s pětiletou zárukou místo dosavadní tříleté.

Volkswagen se tímto dostává na roveň většiny značek na australském trhu, zřejmě i díky zkušenostem u sesterské Škody. Také její zastoupení již hezky dlouho pětiletou záruku nabízí, na rozdíl od české kotliny, kde je možné nadále počítat standardně jen se čtyřiadvaceti měsíci, prodloužení je pak za příplatek. Úplně vyhráno ale díky tomu Němci nemají, svým přístupem totiž jen inspirovali konkurenci, aby se vytasila s ještě větším trumfem, který už neumí vyrovnat.

Řeč ovšem nebude o další zavedené značce, nýbrž o čínském výrobci Haval, který rovněž v Austrálii a taktéž do 31. prosince avizuje získání hned sedmileté záruky. Ta stejně jako u Volkswagenu nebude v případě privátní klientely omezena množstvím najetých kilometrů. Vše je přitom kryté přímo továrnou, nikoliv nezávislou třetí stranou, která za pár let také nemusí existovat.

Je to pozoruhodný krok a další důkaz, že čínské automobilky míří s kvalitou rychle vpřed - kdyby to tak nebylo, nemohli by si takový krok dovolit, podobná záruka by je mohla snadno postupně zruinovat. Teď si jen přát, aby tak velkorysí byli výrobci i u nás, kde na více jak standardní dva roky narazíte jen zřídka. Jde pouze o konkurenční boj a ochotu zákazníků se podle záruky rozhodovat při koupi, ničeho dalšího. Záruky na jiných trzích dávají výrobci za na úplně stejné vozy a ve výsledku je kryjí úplně ty samé firmy...


Na tohle auto dává výrobce záruku 7 let bez omezení km. Ani VW to neumí vyrovnat - 1 - Haval H6 2017 prvni foto 01Na tohle auto dává výrobce záruku 7 let bez omezení km. Ani VW to neumí vyrovnat - 2 - Haval H6 2017 prvni foto 02Na tohle auto dává výrobce záruku 7 let bez omezení km. Ani VW to neumí vyrovnat - 3 - Haval H6 2017 prvni dalsi 01Na tohle auto dává výrobce záruku 7 let bez omezení km. Ani VW to neumí vyrovnat - 4 - Haval H6 2017 prvni foto 04Na tohle auto dává výrobce záruku 7 let bez omezení km. Ani VW to neumí vyrovnat - 5 - Haval H6 2017 prvni foto 05
Čínské firmy máme zaevidované jako nekvalitní. Nicméně takový Haval teď v Austrálii válcuje záruční dobou většinu evropských značek, Volkswagen či Škodu nevyjímaje - 7 let bez omezení km u nás nedostanete na žádný vůz na trhu

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše