Reklama

Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla

Nikoli český, ale britský šéfkuchař si od nechal postavit zakázkový off-road, který je ultimativní kuchyní na kolech. Ty totiž slouží ke stloukání másla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla

6.10.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nikoli český, ale britský šéfkuchař si od nechal postavit zakázkový off-road, který je ultimativní kuchyní na kolech. Ty totiž slouží ke stloukání másla.

Řada gastronomických celebrit je spojena se světem motorů. Kupříkladu Gordon Ramsey si pořídil nové Ferrari LaFerrari Aperta, James Martin byl pro změnu nějaký čas spojen s moderováním Top Gearu. Ani jeden z těchto šéfkuchařů ovšem nezašel tak daleko jako Jamie Oliver, který se spojil s automobilkou Land Rover, respektive s její zakázkovou divizí Special Vehicle Operations.

Výsledkem této kooperace je Discovery, které bylo přetransformováno na ultimativní kuchyň na kolech, kterou by snad nepohrdl ani věčně nesmlouvavý Zdeněk Pohlreich. Pravda, takových pokusů zde v minulosti bylo už několik, ovšem Oliver a SVO zašli opravdu daleko. K vaření je totiž využito naprosto vše, dokonce i motorový prostor. Ten totiž slouží nejen ke grilování, ale také jako plotna pro pomalý hrnec o 4,7litrovém objemu.

Každé z litých kol je ozdobeno specifickým krytem, které napomáhají se stloukáním másla či výrobou zmrzliny. V jednom ze zadních sloupků najdete domácí zahrádku s bylinkami, ve druhém pak koření. Stran toho byly v těchto místech instalovány i půllitrové zásobníky s olejem a octem, jejichž přívod regulujete pomocí páčky od blinkrů zasazené do střechy zavazadelníku.

Ze samotného zavazadelníku lze vysunout 1,1 metru širokou pracovní desku s vařiči, dřezem a praktickými zásuvkami, využita ovšem byla i kabina. Kupříkladu středový tunel totiž hostí nejen chladicí box, jenž u divize SVO není věcí až tak neobvyklou, ale dokonce i toastovač. Před ním je ve středové konzoli zásobník na marmelády, součástí snídaňového setu je i kávovar.

Ani to není konec všech vymožeností, máme tu třeba výrobník těstovin nebo 40palcovou televizi. Ta je má i připojení na internet, Jamieho rodina zde tak může sledovat i svou oblíbenou kulinářskou show... jíž uvádí Gordon Ramsey. To je samozřejmě jen vtip Oliverova syna, který se svým otcem prozkoumá veškeré vymoženosti vozu.

Mezi ně dále patří ještě hmoždíř s paličkou vyrobenou z automobilového pístu, maska chladiče pro změnu stála jako inspirace pro zakázkový gril. Jak vše funguje, to vám ideálně předvede sám Jamie v několikadílné video show. Ta je nadmíru zábavná, zvláště ve chvílích, kdy Oliver po divizi SVO požaduje věci dříve neviděné.

„Nikdy by nás nenapadlo, že budeme požádáni o výrobu kol stloukajících máslo, takže spolupráce s Jamiem na uskutečnění jeho snu byla velmi zábavná. Chtěl s tímhle všestranným vozem doslova posunout hranice možného a musím říct, že se tým této výzvy zhostil se vší vervou,“ uvedl ke kreaci šéf divize David Fairbairn. A má více než pravdu.

Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 1 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 01Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 2 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 02Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 3 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 03Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 4 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 04Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 5 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 05Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 6 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 06Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 7 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 07Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 8 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 08Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 9 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 09Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 10 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 10Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 11 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 11Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 12 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 12Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 13 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 13Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 14 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 14Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 15 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 15Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 16 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 16Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 17 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 17Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 18 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 18Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 19 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 19Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 20 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 20Něco pro Pohlreicha: luxusní off-road s mobilní kuchyní navaří kdekoli, i bez másla - 21 - Land Rover Discovery Jamie Oliver 2017 prvni sada 21
Jamie Oliver si nechal přestavět Land Rover Discovery na ultimativní kuchyň na kolech

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše