Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle

Svérázný kukuč tohoto stroje dokáže vylekat, Teslu ale zřejmě z míry nevyvede, i když by měl. Rusové chtějí s novou technikou konkurovat právě jí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle

24.8.2018 | Mirek Mazal

Svérázný kukuč tohoto stroje dokáže vylekat, Teslu ale zřejmě z míry nevyvede, i když by měl. Rusové chtějí s novou technikou konkurovat právě jí.

Výrobce proslulé útočné pušky Kalašnikov AK-47 představil koncept automobilu nazvaný CV-1. Vypadá, jako by přijel z minulosti, zbrojařská firma ale jeho prostřednictvím demonstruje spíše technologie budoucnosti. Pod střechou koncernu toho totiž vzniká o hodně více než obávaná střelná zbraň, která zabila nejvíce lidí na světě.

Ač seto nemusí zdát, vůz používá elektrický pohon. Baterie vozu jsou propojeny s měničem vlastní konstrukce o rozměrech 50 x 50 x 100 centimetrů s hmotností 50 kilogramů a umožňuje dosáhnout až 1,2 MW užitečného zatížení. Kapacita akumulátoru je 90 kWh, do plného stavu by měl pomoci systém rychlého nabíjení. Dojezd elektromobilu by měl dosáhnout maximálního 350 kilometrů. Zrychlení na 100 km/h by se mělo dařit za rovných 6 sekund. Rusové se také pochlubili novou technologii umožňující řidiči sledovat stav motoru.

„Chceme se stát konkurentem Tesly, protože jde v současné době o úspěšný projekt v oblasti elektromobilů. Chceme se mu tak alespoň vyrovnat,“ řekla mluvčí koncernu Sofija Ivanovová. Na otázku na konkrétní výhody CV-1 proti Tesle nedokázala zástupkyně ruské společnosti odpovědět. Podobnost s americkými elektromobily je v tuto chvíli patrná zatím jen v nekvalitně sestavené karoserii, kterou se modrý výstavní kus prezentoval.

Studie se ukázala na Mezinárodním vojensko-technickém fóru nedaleko Moskvy. Vzhledově vůz vychází z modelu Iž-21252 kombi z let 1973 až 1997. Jsou vidět podobné prvky doplněné o novou mřížku chladiče s osvětlením LED. Z boku jsou patrná zatmavená okna a kontrastní bílé disky se sportovními pneumatikami Toyo. Mezi tónovanými zadními světlomety je vidět elektrický port nabíjení. Retro vzhled podtrhují typické chromované kliky a staromódní boční linie zakončené kufrem v duchu liftbacku.

Z auta z určitých úhlů pohledu jde trochu strach, to ano. Že by se před ním lidem z Tesly začaly podlamovat kolena, si ovšem dovolíme pochybovat. Na to má tento Kalašnikov k produkčnímu a tedy konkurenceschopnému vozu hodně daleko.


Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 1 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 01Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 2 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 02Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 3 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 03Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 4 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 04Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 5 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 05Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 6 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 06Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 7 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 07Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 8 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 08Kalašnikov ukázal svou poslední novinku. Je to prý zbraň proti Tesle - 9 - Kalasnikov CV 1 koncept elektromobilu 09
Kalašnikov CV-1 zamířil na Elona Muska, ten se před ním ale zřejmě strachy nerozbrečí

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama