Reklama

Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden

Do prodeje míří nová limitovaná edice Continental GTC Timeless a k mání bude v Evropě i v USA. Na obě místa ale nedorazí ve stejné podobě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden

27.7.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Do prodeje míří nová limitovaná edice Continental GTC Timeless a k mání bude v Evropě i v USA. Na obě místa ale nedorazí ve stejné podobě.

Příchod třetí generace Bentley Continental je doslova za dveřmi, podle dosavadních náznaků by ke slavnostnímu debutu mělo dojít během zářijového autosalonu ve Frankfurtu. Virtuální odhalení tedy můžeme čekat v následujících týdnech. Jelikož se o novince mluví již déle než rok, není překvapivé, že zájem o stávající provedení začíná výrazně klesat. Bentley proto zákazníky vnadí jednou limitovanou edicí za druhou.

Nově si můžeme představit provedení s příznačným jménem Timeless (nadčasový), ve kterém bude k dispozici otevřená varianta Continental GTC. Slavit má čtrnáctiletý pobyt vozu na trhu, jenž pokrývá hned dvě generace - i když ta stávající je spíše větší evolucí originálu, neboť dostala do vínku tutéž architekturu a k výrazným změnám nedošlo ani pod kapotou. Ostatně, mimořádně odlišná není vůči běžnému modelu ani nejnovější limitovaná edice.

Po stránce exteriérové jsou jedinou novinkou chromové lišty, které se objevují na čelních partiích. Mimo ně dorazily ještě plaketky označující, že toto není jen tak obyčejné Bentley. Zákazníci mohou vybírat mezi sedmi barevnými variacemi karoserie (Glacier, Camel, Light Ice, Cool, Dark Sapphire, Onyx a Havana), za dalšími novinkami už musí zamířit do interiéru.

Uvnitř nechybí záplava kůže, kterou již lze specifikovat prakticky v jakémkoliv odstínu. Společnost jí pak dělají unikátní dřevěné dekory Liquid Amber, jenž se pyšní pěti ručně nanášenými vrstvami laku kvůli vyššímu lesku. Standardem jsou i vyhřívaná a klimatizovaná přední sedadla s masážním strojkem, zpětná kamera či volant potažený přírodní usní ve dvou odstínech.

Je zde i mnoha odkazů na limitovanou sérii, kupříkladu nápisy Timeless na opěrkách sedadel či dveřních prazích. Dorazila pak ještě sada diod, které po otevření dveří promítnou na zem logo značky, tím jsou ovšem novinky u konce. Zmínit lze snad již jen možnost přikoupit audio systém Naim s osmi digitálními procesory, ten je ale k mání i nelimitovaným modelům.

Velmi zajímavý je ovšem pohled pod kapotu, kde v případě evropských trhů bude svou práci odvádět čtyřlitrový osmiválec ve své potentnější verzi S. To znamená 528 koní, stovku za 4,7 sekundy a maximální rychlost 308 km/h. O přenos výkonu na silnici se pak starají 20palcová kola s černými středy, zákazníci si ale mohou připlatit i za jednadvacítky.

Nic špatného, jistě. Ovšem ona 21" kola jsou (spolu s červenými středy) standardem v Americe, kam vůz dorazí s šestilitrovým dvanáctiválcem. To znamená až 590 koní výkonu, zrychlení z 0 na 60 mph za 4,4 sekundy a maximální rychlost až 315 km/h. A to je lepší. Proč se Britové rozhodli Evropany „šidit”, můžeme jen spekulovat, sázka na nižší normovanou spotřebu a tedy i nižší emise CO2 osmiválcové verze ale zřejmě nebudou ránou mimo.

Pokuty spojené s nadlimitními hodnotami jsou v Evropě mnohem drastičtější a 11,1 litru benzinu na 100 km u osmiválce je přece jen méně než 14,4 litru u verze W12. Optikou CO2 je to 258 vs. 333 gramů na km a při „ceně” 95 Eur za 1 nadlimitní gram na kilometr (a to jsou u Bentley vždy všechny) se bavíme o slušné cifře i na auta této značky, třebaže by někdo mohlo namítnout, že se v záplavě všech prodaných Volkswagenů musí ztrácen. Zjevně nemusí, vítejte v Evropské unii roku 2017...

Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 1 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 01Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 2 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 02Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 3 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 03Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 4 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 04Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 5 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 05Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 6 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 06Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 7 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 07Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 8 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 08Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 9 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 09Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 10 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 10Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 11 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 11Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 12 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 12Nejnovější speciál Bentley je pro Evropu ošizený. Důvod může být jen jeden - 13 - Bentley Continental GT Timeless Series 2017 prvni sada 13
Nová edice Timeless sice bude k mání v Evropě i Americe, ovšem pouze Nový kontinent se může těšit na dvanáctiválec. Na Starém dostanou zákazníci o čtyři válce méně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše