Nejstylovější Škoda Scala se rýsuje, víc než styl ale nejspíš nenabídne

Scala je stále horkou novinkou, a tak teprve začíná být k mání ve standardním provedení. V současné době by ale bylo nelogické, kdyby nedostala stylovější verzi s plastovými lemy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejstylovější Škoda Scala se rýsuje, víc než styl ale nejspíš nenabídne

24.4.2019 | Petr Prokopec

Scala je stále horkou novinkou, a tak teprve začíná být k mání ve standardním provedení. V současné době by ale bylo nelogické, kdyby nedostala stylovější verzi s plastovými lemy.

Portfolio mladoboleslavské automobilky začíná být opravdu široké. Jedním z posledních příspěvků je nová Škoda Scala, která v nabídce nahrazuje Rapid. Ten byl dostupný ve dvou karosářských verzích, Scala bude oproti tomu k mání jen jako prodloužený hatchback, načež vyvstává stále více spekulací o budoucím rozšíření rodiny o jiné než karosářské deriváty. Škoda v tomto ohledu nic oficiálně nepotvrdila, nicméně koncept Vision RS byl náznakem toho, že očekávat můžeme sportovní provedení.

Momentálně samozřejmě nelze s určitostí tvrdit, že se Scala RS objeví - dojít může také jen na varianty SportLine či Monte Carlo, které by sportovnější vzhled párovaly se standardní technikou. Nicméně automobilka již několikráte naznačila, že hodlá svou nabídku modelů RS zvětšit. A jelikož Scala je globálním modelem, pod kapotu by se mohlo nastěhovat i citelně více než 150 koní, jenž jsou aktuálním vrcholem.

Podobně jako sportovní varianta se rýsuje i rozšíření nabídky směrem do terénu, tady ale půjde jen o stylovou záležitost skoro nepochybně. Zatím se totiž zdá, že novinka značky zůstane ve všech verzích pouze u pohonu předních kol. Z toho důvodu již logicky nemůže dorazit pravověrný Scout, ten zkrátka vždy staví na systému 4x4. V takovém případě ale jistě dorazí alespoň varianta ScoutLine, která by vsadila jen na zvýšený podvozek a k němu přihodila dnes tak žádaný off-roadový styl.

Škoda by byla jen sama proti sobě, kdyby s něčím podobným nevyrukovala. Zákazníci momentálně blázní po čemkoliv, co jen trochu připomíná SUV. A Scala ScoutLine by s ochrannými plastovými lemy ve spodní části karoserie, navíc zvýrazněnými stříbrnými pruhy, vypadala opravdu lákavě, jak naznačují přiložené ilustrace Nikity Aksjonova.

Pokud se vám zamlouvá, můžete očekávat, že taková verze na trh skutečně dorazí. Škoda v SUV odvozených crossoverech vidí budoucnost a ráda by také v Evropě nabízela třeba Kodiaq GT, který je nyní k dispozici pouze v Číně. Kapacita továren jí to ale nedovolí. Lehce modifikovaná Scala by ale mohla být jistou náplastí na tuto bolístku a těch plastů navíc, jiné laky či čalounění či vyšší výšku by běžná linka zvládla.


Nejstylovější Škoda Scala se rýsuje, víc než styl ale nejspíš nenabídne - 1 - Skoda Scala ScoutLine 2018 nova neoficialni ilustrace 01Nejstylovější Škoda Scala se rýsuje, víc než styl ale nejspíš nenabídne - 2 - Skoda Scala ScoutLine 2018 nova neoficialni ilustrace 02
Nejstylovější Škoda Scala dostala na neoficiálních ilustracích přídomek Cross. Pokud se ale objeví, značka stoprocentně zamíří skautským směrem - buď jako Scout, nebo spíše jako ScoutLine

Ilustrace: Nikita Aksjonov@Behance

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama