Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác

Zapomeňte na jednoduché karavany pro skromné cestovatele, tohle je bydlení nejvyšší kategorie. Že se s vámi přesune kamkoli si budete přát, je tu jen vítaná vlastnost navíc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác

30.7.2018 | Mirek Mazal

Zapomeňte na jednoduché karavany pro skromné cestovatele, tohle je bydlení nejvyšší kategorie. Že se s vámi přesune kamkoli si budete přát, je tu jen vítaná vlastnost navíc.

Na první pohled novinka firmy Morelo Reisemobile vypadá jako obyčejný autobus. Stačí ale zaostřit nebo ještě lépe vkročit přes práh kódovaných vchodových dveří do obytného prostoru a odhalí se luxusní příbytek s výhledem na všechny strany. Německý výrobce představil svůj inovovaný model jménem Palace.

Věrný svému označení má tento Palác stěny ze slitiny hliníku a sklolaminátu a nabízí komfort, který může závidět nejeden majitel zděného stavení. Vnější rozměry automobilu s výškou 3,44 metru zůstanou stejné jako u předchůdce. V závislosti na půdorysu bude dlouhý osm až devět a půl metru a široký 2,4 metru (volitelně 2,5 m). Vyšší řada dokonce počítá s vyhřívanou garáží pro jeden motocykl nebo automobil velikosti Smartu.

Uvnitř čeká na obyvatele vybavený interiér se všemi standardy drahého bydlení. Kromě obytné plochy s koženými sedačkami a dřevěným nábytkem je přítomna plně funkční koupelna s umyvadlem, oddělená toaleta a ložnice pro pána domu na kolech. Kuchyňský kout dostal sporák se třemi plotýnkami anebo 190litrovou lednici. Dekory mohou být přizpůsobeny dle bohatého výběru z mnohých verzí povrchových úprav, čalounění a tkanin.

K dispozici je také podlahové vytápění, příjemné klima obstará inteligentní ventilační systém. Inovace potkaly také střechu příbytku, kde přibyly otevírací větrací otvory. Tekutiny má na starosti 380litrová nádrž na pitnou vodu, naopak odpad stéká do dvou 250litrových barelů.

Při cestách na dlouhé vzdálenosti bez kontaktu s civilizací pomůže velká satelitní navigace na palubní desce, svižné dojetí docíle zaručí dieselový motor o výkonu 151 kW (205 koní) propojený s osmirychlostní automatickou převodovkou. Dlouhý autobus vznikl na kombinované platformě Iveca Daily, Iveca Eurocargo a Mercedesu Atego. Větší varianta se stáním pro dopravní prostředek dostane kromě většího nákladního prostoru ještě dodatečný zásobník na 200 litrů nafty.

Nová série se liší přední maskou a jiným uspořádáním předních světlometů. Mezi drobnými odlišnostmi nechybí zabudování markýzy do střechy karavanu, aby se snížil aerodynamický odpor. Lepšímu proudění vzduchu by měl současně pomoci nový zadní spojler, který prozrazuje poslední generaci pohodlného cestování. Novinky končí panoramatickým předním sklem s dobrým výhledem na všechny strany.

Všechny novinky nejprodávanějšího modelu značky bude možné zhlédnout na konci srpna v Düsseldorfu během výstavy karavanů. Prodejní cena zatím nebyla oznámena, Palace ale dosud začínal na cifře 200 000 Eur (5,1 milionů Kč) a ten novější levnější jistě nebude.


Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác - 1 - Morelo Palace 2019 foto prvni 01Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác - 2 - Morelo Palace 2019 foto prvni 02Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác - 3 - Morelo Palace 2019 foto prvni 03Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác - 4 - Morelo Palace 2019 foto prvni 04Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác - 5 - Morelo Palace 2019 foto prvni 05Prohlédněte si nejnovější německý luxusní hotel na kolech. Říká si příhodně: Palác - 6 - Morelo Palace 2019 foto prvni 06
První snímky Morelo Palace 2019 ukazují to nejpodstatnější. Živé postřehy bude možné načerpat až v Düsseldorfu od 25. srpna

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama