Reklama

Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit

Je to jen koncept, je ale jisté, že cestou do sériové výroby velkých změn nedozná. Uvnitř je až trochu kýčovitý, přesně tak to ale mají klíčoví zákazníci rádi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit

20.4.2018 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Je to jen koncept, je ale jisté, že cestou do sériové výroby velkých změn nedozná. Uvnitř je až trochu kýčovitý, přesně tak to ale mají klíčoví zákazníci rádi.

Za týden otevírá své brány autosalon v Pekingu, na kterém se vzhledem k významu čínského trhu ukáže dozajista více zajímavých novinek než nedávno v Ženevě. Jednou z nich bude i nový koncept Maybachu, jehož první fotky aktuálně unikly ještě před jejich zveřejněním. A umí překvapit, očividně totiž nejde o luxusní variantu modelu GLS, o které se hezky dlouho spekulovalo.

Jelikož na světě jsou pouze fotografie, nikoliv oficiální informace, lze o technické stránce konceptu spíše jen spekulovat. Nicméně jelikož o pohon se postará elektrické ústrojí, je víceméně jisté, že užita nebyla žádná ze stávajících architektur. Místo toho Mercedes nejspíše vsadil na prodlouženou platformu své chystané nové řady EQ. Zároveň ale muselo jistě dojít na nemalé modifikace, vůz by totiž měl disponovat elektromotorem v každém kole.

Soustava by dle neoficiálních informací měla souhrnně produkovat okolo 750 koní, přičemž počítá s bateriemi o kapacitě 80 kWh, jenž budou uloženy v podlaze kvůli snížení těžiště. Nejvyšší rychlost vozu bude elektronicky omezena na 250 km/h, v rámci dojezdu se pak mluví o 500 kilometrech. Jde však o údaj odpovídající normovanému cyklu NEDC, realita tedy bude jistě o dost nižší. Jaká pak bude akcelerace, je ve hvězdách - prioritou ale jistě nebyla.

Místo toho se třícípá hvězda zaměřila na maximální komfort a luxus, přičemž velkou inspirací jí byla vrcholná třída S právě v provedení Maybach. Jejím úspěchem je ostatně Mercedes neskutečně překvapen, jeho první snaha o znovuvzkříšení Maybachu totiž neskončila zrovna v černých číslech. Nyní lze ale mluvit o naprostém opaku, koneckonců automobilka mnohdy jen na čínském trhu prodá za měsíc tolik kusů, kolik se jí dříve nepovedlo „udat” po celém světě za rok.

Zpět ale ke kabině, která vedle dvoubarevného koženého čalounění a dřevěných i metalických dekorů hýří také zlatem a barvami, možná až příliš. Právě takový styl ale v Číně ocení, stejně jako v Rusku, které bude dozajista dalším klíčovým odbytištěm. Uvnitř zaujme také vysoko položený středový tunel, jehož součástí ovšem není chladicí box se šampaňským, ale čajový set, který ostatně mnohem lépe ladí k místu premiéry. Je pak jen otázkou, jak tomu bude u sériové varianty, jejím vznikem si ale můžeme být jisti. Jelikož však hlad po luxusních SUV je nemalý, byli by Němci sami proti sobě, kdyby takový model neposlali do souboje s chystaným Rolls-Roycem Cullinan i existujícím Bentley Bentayga.

Více zjistíme nejpozději 25. dubna, na kdy je naplánován výstavní debut konceptu. Aktuálně tak jen dodáme, že onomu luxusnímu interiéru dělá společnost i nějaká ta váza, neboť mezi zadními sedadly vykukují květiny. Ty asi mají posádce naznačit, nakolik je jejich vůz s ohledem na elektrické ústrojí ohleduplný vůči přírodě...

Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 1 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 01Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 2 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 02Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 3 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 03Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 4 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 04Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 5 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 05Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 6 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 06Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 7 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 07Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 8 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 08Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 9 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 09Němcům unikla podoba jednoho z nejluxusnějších SUV světa. Rusům se bude líbit - 10 - Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept 2018 unik 10
Mercedes-Maybach Ultimate Luxury Concept bude debutovat příští týden v Pekingu, všechno podstatné ale můžeme vidět už nyní

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše