Reklama

Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví

Jméno Anibal Icon skrývá hypersport inspirovaný vozy jako Honda NSX. Pod karbonovým kabátem ovšem skrývá hlavně techniku z Zuffenhausenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví

27.9.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Jméno Anibal Icon skrývá hypersport inspirovaný vozy jako Honda NSX. Pod karbonovým kabátem ovšem skrývá hlavně techniku z Zuffenhausenu.

Společnost Anibal Automotive z kanadského Montrealu se již nějaký ten pátek věnuje modifikacím vozů Porsche. Pro ty má připraveny nejen agresivnější bodykity, ale i jisté mechanické úpravy. Přitom využívá zkušeností ze závodní série GT3 Cup, jíž se účastní. Role úpravce a soutěžního týmu ovšem zjevně firmě již nestačila, a proto se rozhodla zařadit mezi automobilové výrobce.

Tuningová firma totiž chystá svůj vlastní hypersport zvaný Icon. Nebude ale tak dokonale její, spolupráci s Porsche se nevyhne ani zde. Stroj tak bude pohánět 3,8litrový plochý šestiválec biturbo z Porsche 911 Turbo S. Motor byl ovšem řádně upraven, načež místo 580 standardních koní nově produkuje 920koňové stádo. Zrychlení z klidu na stovku se tak odehraje za pouhých 2,4 sekundy, tedy stejně rychle jako v případě Bugatti Chiron, dost možná nejlépe akcelerujícího vozu světa. Při při pohledu na hmotnost 1 542 kilogramů a pohon všech kol to ale není nikterak překvapivé.

Relativně nízké hmotnosti bylo dosaženo zejména užitým exotických materiálů, z karbonu je tak karoserie pokrývající prostorový rám vycházející také z Porsche. Z Zuffenhausenu však dorazil i systém řízení všech kol či adaptivní tlumiče, stejně jako karbon-keramické brzdy. A jak jsme již naznačili, převzat byl rovněž systém pohonu všech kol, v podstatě je tak Anibal Icon extrémně přepracovaným Porsche.

Originální je tedy v podstatě jen design, který s 911 spojují jen zadní světla. Jinak nemalou měrou vychází z úprav tříkolky T-Rex, za kterou stojí společnost Campagna Motors. I o její modifikace se kanadská firma stará, přičemž zaoblený bodykit nahrazuje ostrými hranami. Ty se nastěhovaly také na chystaný hypersport, u kterého je evidentní rovněž inspirace japonskými supersporty, zejména pak Hondou NSX.

Bodykit počítá s prvky aktivní aerodynamiky, stejně jako se vzhůru výklopnými dveřmi. Vyrobeno přitom bude 50 exemplářů standardní verze, vyjma ně ovšem bude k mání také pět exemplářů ještě extrémího provedení Drastic. Na další data je ovšem třeba vyčkat, neboť celý projekt se stále ve fázi vývoje. S ohledem na historii firmy a převzetí mnoha komponentů od Porsche ale lze očekávat, že bude dotažen do konce.

Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 1 - Anibal Icon 2017 prvni foto 01Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 2 - Anibal Icon 2017 prvni foto 02Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 3 - Anibal Icon 2017 prvni foto 03Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 4 - Anibal Icon 2017 prvni foto 04Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 5 - Anibal Icon 2017 prvni foto 05Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 6 - Anibal Icon 2017 prvni foto 06Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 7 - Anibal Icon 2017 prvni foto 07Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 8 - Anibal Icon 2017 prvni foto 08Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 9 - Anibal Icon 2017 prvni foto 09Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 10 - Anibal Icon 2017 prvni foto 10Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 11 - Anibal Icon 2017 prvni foto 11Neznámá značka staví auto se zrychlením Bugatti Chiron. A nejspíš ho postaví - 12 - Anibal Icon 2017 prvni foto 12
Zejména při pohledu zezadu Anibal Icon dárcovské Porsche nezapře, ostatně i kvůli uložení motoru nad zadní nápravou. Přední partie jsou ale již originální kanadskou divočinou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše