- -

Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí

Rumunské SUV prvním spotem ke koupi příliš neláká. A vlastně neláká ani cenami na domácím trhu, které s příchodem vozu k dealerům známe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí

11.12.2017 | Petr Prokopec | 24 příspěvků

Rumunské SUV prvním spotem ke koupi příliš neláká. A vlastně neláká ani cenami na domácím trhu, které s příchodem vozu k dealerům známe.

Druhá generace Dacie Duster se oficiálně ukázala pár týdnů před zahájením pařížského autosalonu, na její příchod do prodeje však bylo nutné trochu vyčkat. Den D ovšem nadešel, byť čeští zákazníci se i nadále musí obrnit trpělivostí - rumunské SUV lze zatím objednat pouze na domácím trhu. Z tamních cen si nicméně asi nemůžeme dovodit, jak to dopadne u nás - Dacia má zjevně v Rumunsku mnohem více sebevědomí než západněji od jeho hranic.

Zatím není jisté, zda na český trh dorazí všechny motorizace, s jakými je Duster k mání v Rumunsku, ale to teď není tak podstatné. Podstatnější je, že Duster je v Rumunsku vážně docela drahý - ceny začínají u výbavy Essencial spojené s atmosférickým motorem 1,6 l SCe, který byl naladěn na 115 koní. Jejich přenos má na starost manuální převodovka, vybírat je možné mezi pohonem předních a všech čtyř kol. S pohonem 4x4 stojí takový Duster 12 350 Eur, tedy asi 315 600 Kč. Za to by u nás asi příliš nebodoval - připomeňme, že tady je možné pořídit Duster první generace se stejným motorem od 259 900 Kč a ve své podstatě je to pořád stejné auto.

Nemůžeme tedy vyloučit, že novinka zamíří s cenou citelně nahoru, ovšem nepředpokládáme to. Jisti si naopak můžeme být tím, že nejdostupnější verzi vozu nepůjde koupit hned - sice je známa její cena, objednat ji ale bude možné až později během příštího rok. Aktuálně je nejlevnější Duster 1,2 TCe se 125 koňmi a výbavou Comfort, jenž je k mání od 14 550 Eur (371 800 Kč).

Standardem pro toto provedení je manuální převodovka a pohon předních kol, i v tomto případě ovšem můžete sáhnout po systému 4x4. Cena se v tu chvíli zvýší o 1 650 Eur (42 200 Kč). Benzínový motor může nahradit turbodiesel 1,5 dCi s 90 koňmi, který v kombinaci s manuálem a předokolkou vychází na 14 900 Eur (380 800 Kč). Za verzi se 110 koňmi, automat EDC a 4x4 pak dáte 16 800 Eur (429 300 Kč). Ve výbavě Comfortu najdeme klimatizaci, tempomat, elektrické ovládání oken a středovou loketní opěrku.

To prostě není málo, nebo to aspoň není „tak málo” - na takový nárůst cen bychom nesázeli. Pro Dacii je levná cenová politika Alfou i Omegou, české ceny tak musí být pod úrovní těch rumunských. Snad u nás ale bude u nás použit jiný reklamní spot, než kterým na něj Dacia láká publikum na domácím trhu. U nás by asi nikoho ke koupi nepřesvědčil, nejzajímavějším momentem je v něm úprava slov písně z filmu Krotitelé duchů - z Ghostbusters na Go Duster...

Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí - 1 - Dacia Duster prvni reklama 2017 videoscreen 01Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí - 2 - Dacia Duster prvni reklama 2017 videoscreen 02Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí - 3 - Dacia Duster prvni reklama 2017 videoscreen 03Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí - 4 - Dacia Duster prvni reklama 2017 videoscreen 04Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí - 5 - Dacia Duster prvni reklama 2017 videoscreen 05Nová Dacia Duster se ukázala v první reklamě, cenami na domácím trhu zaskočí - 6 - Dacia Duster prvni reklama 2017 videoscreen 06
První reklama na novou Dacii Duster zaujme snad jen variací na píseň z filmu Krotitelé duchů. K návštěvě showroomu by nás přitom zrovna nenalákala

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 24 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama