Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové BMW M3, možná M4 či 4 nafoceno na výrobní lince s ohromnými ledvinkami
23.10.2019 | Petr Prokopec
BMW naznačovalo, že bizarní protáhlé ledvinky připomínající spíše bobří zuby pošle do výroby a zjevně nepřehánělo. Teď je jen otázkou, jaké všechny modely je dostanou.
Před měsícem a půl mnichovská automobilka vyrukovala na autosalonu ve Frankfurtu s konceptem, který veřejnost rozdělil na dva tábory. Jeden dával BMW Concept 4 palec nahoru za odvahu, druhý si pro změnu přidržoval kapesník před ústy. Kupé se totiž dočkalo opravdu radikálního pojetí čelních ledvinek, pro které prý šéfdesignér automobilky Adrian van Hoooydonk hledal inspiraci u letitých sporťáků, mezi něž patří třeba BMW 328. Nicméně zatímco v jeho případě protáhlé ledvinky plně odpovídaly zbytku vozu, u nového konceptu působí spíše jako pěst na oko.
Mnichovská automobilka naznačovala, že produkční model - a s ním i ostré M3 a M4 - dostanou totéž řešení přídě, přesto leckdo čekal, že BMW před náporem kritiky couvne. Něco takového se ale zjevně nechystá - pro van Hooydonka jde o prioritu, kterou se rozhodl protlačit všem navzdory. Jak přitom nedávno uvedl, facelift řady 7 je díky zvětšení ledvinek konečně rozpoznatelný, což se v minulosti prý nestávalo. A právě proto mělo dojít k navýšení prodejů - byť v Evropě se tak neděje a v Americe také nejde o žádnou slávu.
Jednoznačný růst prodejů je tedy hlášen pouze z Číny, která se měla postarat o navýšení globální poptávky ze 44 procent. Začíná být tedy naprosto jasné, komu van Hooydonk přizpůsobuje svůj rukopis. A jelikož mnichovská automobilka doufá, že čínský trh bude podobnou oporu i pro zbytek portfolia, nizozemský designér dále trhá ze řetězu.
Na fotkách níže můžete vidět již produkční BMW s takovými ledvinkami. Zdroj říká, že jde o novou M3, může jít ale i o M4 nebo obyčejnou čtyřku, všechny tyto modely mají bobří zuby dostat. Ať už jde ale o jakýkoli typ, je zjevné, že tohle řešení se dostalo do výroby, jen chromový výplet byl nahrazen černými horizontálními lamelami. S nimi přitom kupé vypadá ještě méně přitažlivě, tedy alespoň z evropského úhlu pohledu. Ten asijský ale nejspíše bude jiný, ostatně se stačí podívat na čelní partie čínských aut. Pokud totiž nejdou wolfsburským (VW) nebo stuttgartským (Mercedes) směrem, pak volí hlavně mnichovskou cestu.
Pokud se vám tedy zdálo, že mnichovské designové oddělení nebylo v předchozích pár letech nějak hodně aktivní, pak nyní vás taková myšlenka napadne jen stěží. Nejsme si ale jisti, zda je to pro dobro věci. Momentálně totiž možná BMW řady 7 zaujímá řadu nových čínských zákazníků a je možné, že je osloví i novinky s touto maskou, přesto to pro Mnichov je riskantní krok. Čínský trh totiž již několik měsíců v řadě klesá, a velikost či tvar ledvinek na levnějších vozech BMW s tím nic neudělá. Na starém a novém kontinentu však automobilka kvůli „bobřím zubům“ může ztrácet zákazníky, které mu při potížích Číny budou chybět.


První špionážní snímek nemaskovaného vozu potvrdil...























...že BMW 4 a zřejmě i M3 a M4 se dočkají kontroverzních ledvinek, s nimiž poprvé přišel frankfurtský koncept






Co tedy ještě nedávno vypadalo jako špatný vtip, se již za pár měsíců stane produkční realitou
Zdroj: Wilcoblok@Instagram
Bleskovky
Cena nejnovějšího Rolls-Roycu je tak šílená, že i pokus prodat jen 100 aut nejváženějším klientům může skončit fiaskem
včera
Turci nadělili vrcholnému Porsche 911 GT3 RS dvě turba ještě dřív než automobilka, s 884 koňmi se postavilo vrtulníku
17.4.2026
Slavná mrtvá automobilka chce zpátky mezi živé, s motorem V8 a sexy designem není bez šance
16.4.2026
Nové na MotoForum.cz
- Kdo jiný než Bulega včera 17:17
- Jaume Masia vyhrál sobotní Supersporty v Assenu - naši bez bodů včera 16:38
- Vítězem Tissot Superpole se stal Bulega včera 12:31
- Vítězem Superpole Mahias, 18. Vostatek; 31. König 17.4.2026
- MotoGP Amerika 2026: postřehy z paddocku v Austinu 17.4.2026
Nejnovější články
Živořící McLaren se letos pokusí o restart a vytáhne řadu nových modelů. Elektrický ale nebude jediný, nikdo ho nechce, říká nový šéf
před 2 hodinami
Srovnejte si propadák VW po druhém pokusu o jeho nápravu, na rozdíl od toho prvního ho změnil skoro k nepoznání
před 3 hodinami
Čínské Porsche za cenu Škody zkouší v Evropě uspět s cenou Porsche. Co se jen může pokazit?
před 5 hodinami
Audi znejistělo pod tíhou fiaska téměř všeho nového, co dělá. Hledá cesty, jak udržet naživu svůj legendární motor
před 6 hodinami
AI už řádí mezi zaměstnanci automobilek jako černá ruka. Stará se ale o propuštění jiných lidí než těch, kteří to čekali
včera
Živá témata na fóru
- Onboard videa 04.19. 10:50 - řidičBOB
- Fiat a vše kolem nich 04.19. 10:42 - M.Z.
- Politický koutek 04.19. 09:57 - Brus
- Rodinné auto do 150 000 Kč (6 000 €) 04.18. 23:57 - pomasko
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 04.18. 20:38 - řidičBOB
- Kdo má přednost? 04.18. 20:26 - řidičBOB
- VZKAZY 04.18. 15:09 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.18. 15:02 - pavproch
