- -

Nové Subaru XV odhaleno únikem, prohlédněte si ho ze všech stran

Je to jedna z novinek autosalonu v Ženevě, až do Švýcarské ale na její odhalení čekat nemusíme. Únik přes japonská média odhaluje vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové Subaru XV odhaleno únikem, prohlédněte si ho ze všech stran

14.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Je to jedna z novinek autosalonu v Ženevě, až do Švýcarské ale na její odhalení čekat nemusíme. Únik přes japonská média odhaluje vše.

Nová generace Subaru XV sice bude debutovat až za tři týdny na autosalonu v Ženevě, únik části jednoho japonského tištěného magazínu ale podobu tohoto crossoveru odhalil již nyní. Nelze samozřejmě na sto procent potvrdit, že obrázky jsou autentické, může jít o podobný případ přinesl jako v případě údajné brožury Toyoty Supra, o jejíž reálnosti dosti pochybujeme, v tomto případě ale vypadá vše o poznání skutečněji.

Jakkoli ani to není zárukou autenticity, vše, co vidíme, odpovídá oficiálně odhaleným částem nového XV. To bude stát na stejné modulární platformě SGP jako loni odhalená sériová Impreza. Vůči tomuto modelu ale crossover dostane zvýšený podvozek, černé plastové lemy ve spodku karoserie, větší litá kola a robustněji stylizované nárazníky na obou koncích vozu.

Novinka by měla být k mání v devíti barvách karoserie, jejichž odstíny mají být dle loňského prohlášení produktového manažera značky Masahiko Inoueho „zářivé“. To potvrzují i fotky, na kterých je nové XV zvěčněno v oranžové a světle modré barvě. S tím pak korespondují zmiňovaná litá kola, vyvedená v černo-stříbrné kombinaci, jenž jsou vyhrazena pouze tomuto modelu.

Pod kapotu novinky se mají v Japonsku nastěhovat dva benzinové atmosférické motory, a sice 1,6litrový a dvoulitrový. První produkuje 117, druhý pak 156 koní. Evropa snad může počítat ještě s dieselovou jednotkou, zatímco v zahraničí se časem objeví i benzin-elektrický hybrid. Nabídka převodovek pak vedle manuálů bude zahrnovat nejspíše jen CVT.

Ve finále již lze jen zmínit, že na domácím trhu se nové Subaru XV objeví již v dubnu. Zbytek světa si bude muset počkat nejspíše až na léto nebo možná dokonce na druhou polovinu roku. Ceny vůči stávajícímu provedení asi o trochu povyskočí, základ osazený benzinovou jedna-šestkou ale zřejmě i nadále nepřeleze hranici 600 tisíc korun.

Nové Subaru XV odhaleno únikem, prohlédněte si ho ze všech stran - 1 - Subaru XV 2017 unik 02Nové Subaru XV odhaleno únikem, prohlédněte si ho ze všech stran - 2 - Subaru XV 2017 unik 03Nové Subaru XV odhaleno únikem, prohlédněte si ho ze všech stran - 3 - Subaru XV 2017 unik 01
Nové Subaru XV čeká živý debut již za tři týdny v Ženevě. Mezitím se ale nejspíše dočkáme oficiálního virtuálního odhalení

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše