Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Nové SUV Škoda potvrzeno pro rok 2016, dorazit má s odvážnějším vzhledem
19.12.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Novinka bude měřit okolo 4,6 metru a nabídne až 7 sedadel. V nitru se objeví i diesel-elektrický hybrid.
Kategorie vozů SUV je na vzestupu jako žádná jiná. Z toho důvodu do ní míří i značky, které se dosud specializovaly na zcela jiné segmenty, třeba Lamborghini, Bentley nebo Maserati. Dost možná pak v dané partě nebude chybět ani Rolls-Royce a své plány oznámily také Alfa Romeo, Seat, o extrémní ofenzivě Audi ani nemluvě. To ovšem nejsou jediní „účastníci zájezdu“, neboť podle Winfrieda Vahlanda, šéfa značky Škoda, bychom se v roce 2016 měli dočkat také mohutného tuzemského SUV.
Chystaná novinka sice ještě nemá název, nicméně již existuje ve formě hliněného modelu. Šéfdesignér značky Jozef Kabaň přitom naznačil, že „větší Škodovky dostanou odvážnější a mnohem provokativnější vzhled - lehce odlišný od mainstreamových vozů“. S novou variací na téma Yeti bychom ovšem počítat neměli, třeba už jen proto, že značka v rámci této modelové řady chystá další příspěvek, který by měl působit dojmem ortodoxnějšího SUV než obě stávající varianty.
Vraťme se ale zpátky k většímu modelu, který bude postaven na nejprostornější verzi platformy MQB stejně jako produkční verze Volkswagenu CrossBlue, jež má dorazit v roce 2015. V obou případech se počítá s pětimístnou a sedmimístnou konfigurací nebo pohonem předních kol a systémem 4x4. U Škody lze pak kalkulovat s délkou okolo 4,6 metru, díky čemuž by se novinka měla zařadit nad Tiguan a pod konkurenční Hyundai Santa Fe.
Podle technického šéfa značky Franka Welsche se pak v motorovém prostoru budou nacházet maximálně dvoulitrové čtyřválcové agregáty, zatímco základní pohonnou jednotkou bude turbodiesel 1,6 TDI. Chybět nebude ani diesel-elektrický hybrid, což by byla u Škody docela velká premiéra a změna dosavadního kursu soustřeďujícího se vesměs na bez diskuze racionální druhy pohonu. Na další detaily si ale v tomto případě musíme ještě nějaký ten pátek počkat.
Podle Jozefa Kabaně bude design SUV mnohem odvážnější












SUV značky Škoda bude vycházet z koncepčního Volkswagenu CrossBlue, který se stane produkční realitou i v rámci německé značky
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
dnes
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejnovější články
Bývalý hokejista si jako první převzal nové nejrychlejší civilní letadlo světa od dob Concordu, překoná i rychlost zvuku
před 7 hodinami
V dalším „zeleném království” zjistili, že silnice se samy neopraví, majitelé elektromobilů budou platit za každý ujetý km
před 9 hodinami
Britové montují do lehounké malé Mazdy 380koňový motor V6, výsledkem bude levné auto schopné pokořit i supersporty
před 10 hodinami
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
dnes
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
dnes
Živá témata na fóru
- Střešní box do T drážky 12.14. 18:30 - Kubka Palma
- GWM STEED 7 12.14. 16:47 - Carrert93
- BMW Divize 12.14. 14:07 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 13:17 - pavproch
- whitelist & blacklist 12.14. 13:12 - pavproch
- IT poradna 12.14. 13:07 - pavproch
- Onboard videa 12.14. 12:25 - brnenska.odchytova
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
