Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu

Cestování v komplexním pojízdném domě nemusí být jen výsadou bohatých dobrodruhů. Na trhu jsou i levnější alternativy obytných aut, které nabízí vše, na co jen pomyslíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu

11.10.2018 | Mirek Mazal

Cestování v komplexním pojízdném domě nemusí být jen výsadou bohatých dobrodruhů. Na trhu jsou i levnější alternativy obytných aut, které nabízí vše, na co jen pomyslíte.

Karavany jsou symbolem svobodného cestování s vlastním obydlím. Dobré pocity z nich ale snadno zkazí pohled do ceníku, a to nutně nemusí jít o nejluxusnější obytné vozy s vrtulníkem na střeše. Komplexní hotely na kolech nabízející vše potřebné stojí miliony korun vždy a některé ještě ke všemu vyžadují zvláštní řidičské oprávnění. Dnes vám ale ukážeme, že cestování po vlastní ose i s vlastní postelí, kuchyní i toaletou za zády nemusí stát majlant, i když jde o úplně nový vůz.

Takovou alternativou k drahým karavanům je nový Karmann Danny. Základem stavby je dodávka Fiat Talento, která díky svým proporcím může posloužit jako útulný společník na cesty, mobilní plážový přístřešek, pojízdné sportovní zázemí, lyžařská chata na kolech a v každém případě pohodlné místo k novému poznání. Vše záleží jen na majiteli, jakým způsobem jedno z nejlacinějších kempovacích aut svého druhu využije.

Výrobce nabízí dvě verze. Základní Danny 530 s turbodieselem o objemu 1,6 litru a skromném výkonu 89 kW (122 koní) zvládne až 3 tuny technicky přípustné hmotnosti. Na délku měří 5 399 milimetrů, na šířku 1 960 a na výšku vychází na 2 060 milimetrů. Rozchod kol 205/65 R16 vychází na 3 098 milimetrů. V tomto prostoru se nachází spaní pro 4 dospělé osoby.

Všichni mají k dispozici pitnou vodu v zásobníku o objemu 68 litrů, odpad se hromadí v nádobě s kapacitou 59 litrů. Ve výbavě je plynová bomba o váze 6 kilogramů, baterie 98 AH a nabíječka 15 A. Nezávislé naftové vytápění zvládne udržet na palubě dost teplo i v chladnějším počasí.

Vše se podřizuje jednoduchosti. Danny chce být více mobilním domovem pro každodenní použití než modulární všestranné vozidlo s několika vedlejšími výhodami pro dlouhodobé stání v kempu. Tomu odpovídá i vnitřní vybavení, které navzdory kompaktním rozměrům zahrnuje lůžko na vysouvací střeše s látkovými stěnami, venkovní sprchový kout, dále mají až 4 lidé pro sebe malou toaletu, skříňky na potraviny, úložné prostory, kuchyňku s dřezem, lednici a společnou pohovku v přední části.

Podívejte se sami, co všechno se autorům podařilo do interiéru vměstnat. S ohledem na to je zajímavá cena 44 990 Eur (1,2 milionu Kč), která samozřejmě není absolutně nízká, za takové peníze ale kolikrát nedostanete ani osobní verzi dodávky v lepší výbavě. Tady máte komplexní hotel na kolech, ve kterém můžete přebývat prakticky kdekoli, aniž by vám cokoli podstatného chybělo.


Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 1 - Karmann Danny 530 foto prvni 01Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 2 - Karmann Danny 530 foto prvni 02Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 3 - Karmann Danny 530 foto prvni 03Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 4 - Karmann Danny 530 foto prvni 04Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 5 - Karmann Danny 530 foto prvni 05Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 6 - Karmann Danny 530 foto prvni 06Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 7 - Karmann Danny 530 foto prvni 07Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 8 - Karmann Danny 530 foto prvni 08Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 9 - Karmann Danny 530 foto prvni 09Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 10 - Karmann Danny 530 foto prvni 10Nový hotel na kolech nemusí stát majlant. Němci ho celý vměstnali do tohoto vozu - 11 - Karmann Danny 530 foto prvni 11
Karmann Danny poskytne vše potřebné pro skromné výletníky, kteří na vlastní hotel na kolech nemají miliony korun

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše