Reklama

Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj

Modernizace přinese legendě mezi off-roady aerodynamičtější karoserii vedoucí také k úspoře paliva. S tím pomohou i motory a převodovka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj

18.10.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Modernizace přinese legendě mezi off-roady aerodynamičtější karoserii vedoucí také k úspoře paliva. S tím pomohou i motory a převodovka.

Stávající generace Jeepu Wrangler (opatřená interním kódem JK) vykoukla na světlo světa již v roce 2007. Ve světle dnešních tradic tedy rozhodně přesluhuje, byť americká automobilka v případě tohoto modelu s modernizací nikdy příliš nechvátala. Předchozí série YJ se totiž prodávala od roku 1987 do roku 1995, TJ pak v období 1997 až 2006. Máme tu tedy tradičně osmi- až devítileté působení na trhu.

Danou posloupnost stávající provedení zjevně hodlá dodržet, desátý křížek mu totiž napočítáme v příštím roce. Tedy ve stejné době, v jaké by se měla objevit v pořadí čtvrtá generace (zvaná interně JL). Její živý debut se přitom očekává v lednu na autosalonu v Detroitu, čelní a zadní partie si ovšem díky úniku snímku z dealerské konference můžeme prohlédnout již dnes.

Oproti dosluhujícímu provedení přitom na první pohled změn mnoho není. I nadále tu totiž máme čelní masku se sedmi otvory či kruhové světlomety. Nově je však doplňují diody pro denní svícení zasazené do blatníků. Jelikož přitom Jeep hodlá vsadit na LEDky měrou vrchovatou, dá se předpokládat, že se jich dočkáme také u hlavních i koncových lamp.

Mimo to dojde k posunutí čelního okna, což by mělo vylepšit aerodynamiku a tedy i zlepšit dynamiku a snížit spotřebu. V tomto ohledu může nový Wrangler očekávat pomoc také od pohonného ústrojí, kde v případě benzinových agregátů je jistotou přeplňovaný čtyřválec. Dále má dorazit rovněž diesel, přičemž povětšinou se počítá hlavně s devítistupňovým automatem.

Manuály ale Jeep nehodlá hodit zcela přes palubu, byť budou hrát spíše druhé housle. V rámci karoserií je pak možné počítat s dvoudvířkem a čtyřdvířkem Unlimited, potvrzen byl i pick-up. Selekce tedy bude vcelku široká, stejně jako budoucí nabídka Jeepu. Ta se totiž rozroste i o vrcholný Grand Wagoneer, který si ještě probereme v jiném článku.

Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj - 1 - Jeep Wrangler JL 2017 unik 01Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj - 2 - Jeep Wrangler JL 2017 unik 02Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj - 3 - Jeep Wrangler JL 2017 unik 03Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj - 4 - Jeep Wrangler JL 2017 unik 04
Čtvrtá generace Jeepu Wrangler se ukázala na dealerské konferenci...

Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj - 5 - Jeep Wrangler JL 2017 unik 05Nový Jeep Wrangler JL odhalen únikem. Bude jiný a přesto svůj - 6 - Jeep Wrangler JL 2017 unik 06
...posloužit ale můžeme i špionážními fotkami

Zdroj: Autoblog

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše