Reklama

Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží

Den před oficiální premiérou se ven dostaly snímky ukazující nový Mercedes CLS zvenčí, zevnitř i pod kapotou. Nic převratného nepřináší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží

28.11.2017 | Petr Prokopec | 20 příspěvků

Den před oficiální premiérou se ven dostaly snímky ukazující nový Mercedes CLS zvenčí, zevnitř i pod kapotou. Nic převratného nepřináší.

Již zítřejším dnem se otevírají brány autosalonu v Los Angeles. Jednou z největších hvězd motor show přitom bude ta třícípá, tedy konkrétně zcela nový Mercedes-Benz CLS. Jeho vzhled však již není tajemstvím, na internet totiž uniklo pár hodin před premiérou několik oficiálních fotek, které omylem vypustili ven kolegové z australského Motoringu. A i když svůj článek rychle stáhli, dalšímu šíření fotek už nezabránili.

Obrázek si můžeme předem udělat i o technice, nejprve se ale podíváme na samotný design. Ten překvapí leda snahou o oválné tvary, díky čemuž vůz působí poněkud zavalitě. To je docela zarážející, pokud si uvědomíme, že záď čerpá nemalou inspiraci u spřízněných kupátek, zatímco čelní nárazník nápadně připomíná přední partie Mercedesu-AMG GT R. Úzká světla či roztažená maska pak mají za úkol dělat vůz opticky širším. Finální soudy si necháme až na později, zatím ale máme na nové CLS poněkud rozpačitý názor.

Přesunout se můžeme do interiéru, kde taktéž nelze mluvit o odhalení toho nejstřeženějšího tajemství na světě. Také CLS tedy dostalo do vínku dvojici 12,3palcových displejů, jenž k sobě váže technologie lepeného skla. Výdechy klimatizace ve tvaru turbín pak začínají být novým sdíleným prvkem korporátního designu, u volantu lze ovšem zaregistrovat jistý odklon od třídy E. Výsledek vypadá elegantněji i sportovněji, byť je otázkou, zda jím budou disponovat i níže položené úrovně výbavy či jen vrchol.

Na všechno ale odpoví zítřejší prezentace, zamířit tedy můžeme k technice. Zde lze očekávat důraz kladený hlavně na nový řadový třílitrový šestiválec, který bude spárován se 48voltovým elektrickým okruhem. Stran toho dorazí verze osazené benzinovým či dieselovým čtyřválcem, na vrchol pak zamíří osmiválcové provedení CLS 63 AMG. Časem pak lze počítat i s nějakým tím plug-in hybridem.

Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží - 1 - Mercedes CLS 2018 prvni unik 00Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží - 2 - Mercedes CLS 2018 prvni unik 01Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží - 3 - Mercedes CLS 2018 prvni unik 02Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží - 4 - Mercedes CLS 2018 prvni unik 03Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží - 5 - Mercedes CLS 2018 prvni unik 04Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží - 6 - Mercedes CLS 2018 prvni unik 05Nový Mercedes CLS plně odhalen únikem, na lopatky vás asi nepoloží - 7 - Mercedes CLS 2018 prvni unik 06
Vzhled nového Mercedesu CLS unikl online pár hodin před oficiální premiérou. Překvapení se ovšem nekoná

Zdroj: Motoring

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama