Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů

Nejmenší německé SUV dostane do vínku „emotivnější“ vzhled, který spáruje s až dvoulitrovými motory, systémy 4x2 i 4x4 a robustní kvalitou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů

13.4.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Nejmenší německé SUV dostane do vínku „emotivnější“ vzhled, který spáruje s až dvoulitrovými motory, systémy 4x2 i 4x4 a robustní kvalitou.

Před několika málo dny se nám naskytl pohled na sériové provedení Volkswagenu T-Roc. Některé části karoserie sice ještě halila kamufláž, nicméně i tak byly tvary nového malého SUV jasně patrné. Bylo přitom evidentní, že novinka půjde ve stopách většího modelu Tiguan, ve srovnání s ním ovšem vsadí na poněkud odvázanější design. Vůz má totiž oslovil spíše mladší zákazníky, pročež jej Volkswagen popisuje jako zástupce nové éry emotivnějších modelů.

Německá automobilka nově pozvala některé kolegy ze zahraničních médií na krátké svezení s maskovanými prototypy, a tak vám krom oficiálních fotek takto vyparáděných T-Roců můžeme přiblížit i jejich jízdní projev či použitou techniku. Na komentáře směřující ke vzhledu je ovšem třeba vyčkat, veškeré vozy totiž halila mnohem větší kamufláž než v případě exemplářů nachytaných špionážními fotografy. Aktuálně lze tak zmínit snad jen tolik, že počítat můžeme i s venkovním dvoubarevným lakem - byť za příplatek.

Více se můžeme rozepsat o technice, která samozřejmě bude vycházet z modulární platformy MQB. Do značné míry lze přitom počítat se zachováním rozměrů, jakými je obdařeno Audi Q2. Na délku tedy vozu naměříme méně než 4,2 metru, rozvor bude 2,6metrový. V obou případech jde o kratší rozměry než u Volkswagenu Golf, což jen potvrzuje předchozí spekulace o spojitosti s novou generací menšího modelu Polo.

Se stejným základem se počítá také pro Seat Arona a malé SUV od Škody, i když v případě těchto vozů je tajemstvím poněkud zahalen motorový prostor. Sériový T-Roc totiž bude disponovat i dvoulitrovými agregáty, přičemž nabízen bude za příplatek i s pohonem všech kol. Španělský a český model ale nejspíše budou jen předokolkami, u nichž bude možné vybírat mezi manuálními a automatickými převodovkami.

Shodné pro celou trojici budou i základní agregáty, tedy litrový benzinový tříválec v několika verzích, a nová jedna-pětka TSI. Za diesely pak bude kopat pouze 1,6 TDI, respektive i dvoulitrový turbodiesel. S tím lze ovšem znovu stoprocentně počítat pouze u varianty od Volkswagenu. Arona i „Fabia SUV” budou totiž klást důraz hlavně na co nejnižší cenu, s čímž použití objemnějších jednotek příliš nekoresponduje.

Od spekulací se přesuňme k interiéru, který sice byl našim kolegům za zahraničí taktéž částečně zahalen, nicméně pár informací ven prosáklo. Volkswagen totiž i zde hodlá oslovit mladé, a proto nabídne kupříkladu některé panely ve veselých barvách dle vašeho výběru. Chybět nebudou ani nejnovější multimédia, vše pak opepří solidní materiály i jejich slícování. Ani na horších cestách tak nebudete konfrontování se skřípotem.

Ve finále jen dodáme, že také do produkce by mělo nové SUV dorazit s označením T-Roc. První část názvu přitom odkazuje na modely jako Tiguan či Touareg, druhé pak znovu míří za mladými. Jde totiž o jisté podobenství avantgardního rocku. Zda ale na toto vábení klientela přistoupí spíše než třeba na nabídku v podobě Nissanu Juke či Opelu Mokka, to bude záviset také na správném nacenění.

Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 1 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 01Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 2 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 02Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 3 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 03Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 4 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 04Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 5 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 05Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 6 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 06Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 7 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 07Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 8 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 08Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 9 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 09Nový VW T-Roc se představil v maskáčích, prý začíná éru emotivních modelů - 10 - VW T-Roc 2017 oficialni spy foto 10
Nový Volkswagen T-Roc chce zaujmout venkovním vzhledem i kvalitním interiérem

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama