Reklama

Opel Karl Rocks si hraje na SUV, má větší světlou výšku a plasty všude okolo

Novinka Opelu kromě zvýšeného podvozku počítá s ochrannými plasty či „off-roadovým“ interiérem. Motory ale zřejmě nové nedostane.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Opel Karl Rocks si hraje na SUV, má větší světlou výšku a plasty všude okolo

12.9.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Novinka Opelu kromě zvýšeného podvozku počítá s ochrannými plasty či „off-roadovým“ interiérem. Motory ale zřejmě nové nedostane.

Zákazníci v poslední době volají zejména po crossoverech a SUV. Je proto jen logické, že automobilky na jejich touhy adekvátně reagují a chrlí na trh stále větší množství těchto vozů. Většina z nich přitom zejména v prvních měsících výroby může počítat s enormním zájmem, najdou se ovšem i takové modely, které se potkají s nezájmem zákazníků. Momentálně je přitom sporné, do jakého tábora se zařadí nový Opel Karl Rocks, jehož podstatu už podle jména uhádnete.

Německá automobilka tedy této variantě navýšila světlou výšku o 18 milimetrů, přičemž zároveň sáhla i po tradičních designových doplňcích crossoverů a SUV. Máme tu tedy nové ochranné pláty v čelní a zadní části vozu, černé plastové lemy blatníků a odlišné boční prahy. Dorazily také funkční střešní ližiny a specifická 15palcová litá kola v dvoubarevném designu.

Opel neopomněl ani na interiér, kde má jeho „off-roadový“ charakter zdůraznit odlišné látkové čalounění Favo. To je přitom určeno pouze variantě Rocks. Zmínit můžeme také ozdobné lišty nástupních prahů a standardní rádio R 300 (či příplatkový systém R 4.0 IntelliLink spárovatelný s Apple CarPlay a Android Auto), jenž lemuje rámeček z lesklého plastu.

O motorech se automobilka momentálně nezmiňuje, nicméně v tomto ohledu moc velký odklon od základního Opelu Karl nečekáme. Stejné je to ostatně také v případě bezpečnostních a asistenčních systémů, mezi nimiž nechybí kupříkladu parkovací asistent, tempomat či City Mode - tedy řízení naladěné na jízdu ve městě, jenž lze aktivovat stiskem tlačítka.

Více nám značka řekne na sklonku měsíce přímo v Paříži, pročež aktuálně jen dodáme, že i Karl Rocks počítá s pětimístnou konfigurací interiéru a zavazadelníkem o objemu až 1 013 litrů. Ceny se přitom stoprocentně posunou směrem vzhůru, a to nejspíše o nějakých 50 tisíc korun u srovnatelných výbavových verzí a motorizací.

Opel Karl Rocks si hraje na SUV, má větší světlou výšku a plasty všude okolo - 1 - Opel Karl Rocks 2016 prvni sada 01Opel Karl Rocks si hraje na SUV, má větší světlou výšku a plasty všude okolo - 2 - Opel Karl Rocks 2016 prvni sada 02Opel Karl Rocks si hraje na SUV, má větší světlou výšku a plasty všude okolo - 3 - Opel Karl Rocks 2016 prvni sada 03Opel Karl Rocks si hraje na SUV, má větší světlou výšku a plasty všude okolo - 4 - Opel Karl Rocks 2016 prvni sada 04Opel Karl Rocks si hraje na SUV, má větší světlou výšku a plasty všude okolo - 5 - Opel Karl Rocks 2016 prvni sada 05
Opel Karl se dočkal nové varianty Rocks, která počítá se zvýšeným podvozkem a robustnějším vzhledem

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama