Reklama

Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším

Ve světě aut není mnoho možností, jak vyměnit Lamborghini za něco ještě exkluzivnějšího. Filmový Batman si ale zjevně poradil i s tímto zadáním.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším

6.10.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Ve světě aut není mnoho možností, jak vyměnit Lamborghini za něco ještě exkluzivnějšího. Filmový Batman si ale zjevně poradil i s tímto zadáním.

Již za pár týdnů bude mít premiéru film Justice League, který po vzoru konkurenčních Avengers dává dohromady ty největší z hrdinů nakladatelství DC Comics. Chybět mezi nimi nebude Batman alias miliardář Bruce Wayne, který je znám svou zálibou v exkluzivních vozech. V trilogii režiséra Christophera Nolana přitom používal hlavně vozy značky Lamborghini, ve snímku Batman versus Superman pak vsadil na Aston Martin DB Mark III.

Dnes ovšem koncern Daimler ohlásil, že je to právě on, kdo se spojil s tvůrci tohoto filmu. Znamená to tedy, že v chystaném filmu neuvidíme jen řadu hvězd hollywoodských, ale i těch třícípých. Největší z nich přitom bude Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo, tedy koncept, který původně vznikl čistě jen kvůli virtuální realitě a herním účelům. Nyní jsme se ovšem konečně dočkali skutečného vozu.

S ohledem na postavu Bena Afflecka, který je představitelem Batmana, ovšem měla německá automobilka nemalý problém, herec vysoký 190 centimetrů by se totiž do původní studie nevešel. Proto muselo dojít k jejímu přepracování a zvětšení na 110procentní měřítko. Zároveň technici značky museli i vymyslet interiér, který byl zatím neznámou oblastí. Do kabiny tak instalovali závodní sedadla či digitální palubní desku.

„Jako designér se člověk neustále pohybuje ve světě fantasie, pročež si často bereme inspiraci ve filmovém průmyslu. Jsem ale nadmíru vzrušen tím, že tentokráte byl filmový průmysl inspirován námi a že se náš Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo stal vozem superhrdiny,“ uvedl k nově ohlášené kolaboraci šéf designu třícípé hvězdy Gordon Wagener. A dodal, že vůz je pro Bruce Wayne naprostým ideálem.

Jen tento koncept se ovšem ve filmu neobjeví. Dále můžeme očekávat také přítomnost Mercedesu E Cabriolet, se kterým bude jezdit Diana Prince alias Wonder Woman. To je vlastně tak trochu paradoxní, když si uvědomíme, že její první kontakt se světem mimo utajený ostrov Themyscira se odehrál na bojištích první světové války, kde byla svědkem krutosti německých vojáků. Nyní bude jezdit právě německým vozem.

Stran této dvojice pak značka dodala filmařům ještě Mercedes G Squared, jeho úloha však zatím ještě nebyla prozrazena. Uvidíme tedy 17. listopadu, kdy má film premiéru, zda půjde o dopravní prostředek dalšího ze superhrdinů. Aktuálně tak jen přihodíme pár snímků a dvojici videí, jenž odhalují nejen samotné vozy, ale i pohled do zákulisí natáčení očekávaného blockbusteru.

Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 1 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 01Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 2 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 02Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 3 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 03Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 4 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 04Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 5 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 05Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 6 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 06Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 7 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 07Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 8 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 08Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 9 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 09Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 10 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 10Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 11 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 11Podívejte se na nové Batmanovo auto. Lamborghini nahradil něčím exkluzivnějším - 12 - Mercedes-Benz Justice League 2017 oficialni foto 12
Na novém komiksovém spektáklu Justice League spolupracoval i Mercedes, který hrdinům dodal koncept AMG Vision Gran Turismo, kabriolet třídy E a legendární G-Wagen

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše