Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Richard Hammond si převzal nové auto, které nechal specifikovat své fanoušky
20.1.2020 | Petr Prokopec
Asi jen málo světových celebrit by si nechalo mluvit do toho, co si pořídí do svých aut, Richard Hammond z Top Gearu a The Grand Tour ale je ten případ. Hlas lidu, hlas boží? V případě jeho Morganu Plus Six to tak skoro vypadá.
Na počátku listopadu Richard Hammond oslovil své fanoušky s neobvyklou prosbou. Populární britský moderátor se totiž rozhodl, že si pořídí nový vůz, konkrétně pak Morgan Plus Six. Jeho příznivci pak měli rozhodnout, zda vůz dostane do vínku červený nebo modrý interiér. Hned od prvního dne přitom měla navrch první zmíněná varianta, přičemž Hammond upřednostňoval spíše druhou zmíněnou. A dokonce začal za pomoci Jamese Maye na fanoušky tlačit, aby raději zvolili právě modrou na úkor červené.
Hlas lidu však nakonec byl neoblomný, ze 150 tisíc hlasujících asi 60 procent rozhodlo, že čalounění Morganu bude červené. A jelikož Hammond má přísloví „Slovo dělá muže“ zjevně vyryté doma na zdi, tak se skutečně i stalo. Nyní přitom došlo na předání vozu i první jízdu. A je třeba uznat, že kombinace matného černého interiéru a rudé kabiny je úchvatná. Richardově nadšení se tedy vůbec nedivíme, zvláště poté, co ve voze poprvé sešlápne plynový pedál a vyrazí na projížďku.
Nová generace Morganu Plus Six se totiž pyšní moderní hliníkovou architekturou CX-Generation, která přináší na palubu mnohem více komfortu a zároveň i navyšuje tuhost. Tu dle Richarda cítíte přímo ze šasí, nikoliv ze zavěšení. Díky tomu je možné dolovat z vozu jeho potenciál mnohem snadněji, aniž byste navíc po jízdě vystoupili plni modřin. Plus Six je přitom prvním vozem značky, který ustoupil od tradičního dřevěného žebřinového rámu.
Pod kapotou je pak i nadále možné počítat s pohonnými jednotkami od BMW. V tomto případě se jedná o přeplňovaný třílitrový šestiválec twin-turbo, který ve standardním provedení posílá na zadní kola 340 koní výkonu a 500 Nm točivého momentu. Richard nicméně sáhl po sportovním výfukovém ústrojí a dalších možných modifikací, díky čemuž má nakonec pod pravou nohou téměř 400 koní. Jejich přenos přitom dostal na starosti osmistupňový automat od ZF, jehož volič z moderních ovšem v kabině působí jako pěst na oko.
Zatímco v případě Toyoty Supra padá na toto hnací ústrojí nemalá kritika, ovšem v podstatě pouze proto, že se Japonci dopustili svatokrádeže a nevyrukovali s vlastním nástupcem legendárního motoru 2JZ, u britského vozu nelze očekávat větší výtky. Řadová jednotka je totiž působivá v jakémkoliv svém projevu, ať už jde o samotný pohon či vokální doprovod. Hammondovi lze tedy jeho vůz jen závidět, lidé mu jej ale spíše budou přát, minimálně ti, jejichž preferencemi se řídil.














Richard Hammond si nově užívá Morganu Plus Six, s jehož kabinou mu pomohli fanoušci
Zdroj: Drive Tribe
Bleskovky
Majitel vzácného auta může děkovat zlodějům, že mu ukradli auto, po 33 letech se mu vrátilo v lepším stavu jako poklad za miliony
dnes
Britové proti sobě postavili dvě z mála sériových aut s obřími motory V10 bez turba. A děly se věci
22.8.2026
Nové Audi RS5 utrpělo kruté fiasko zrovna ve chvíli, kdy se mělo předvést před fanoušky z celého světa
21.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Pondělí na Manx Grand Prix, dva trumfy Johnnyho Stewarta 16:00
- MotoGP 2026: 12 víkendů, 7 různých vítězů Grand Prix 10:00
- Michael Dunlop si připsal další vítězství, když vyhrál Lightweight Classic TT. včera 19:18
- Johnny Stewart vyhrál závody Sportbike a Supersport na Manx GP 22.8.2026
- Startovní místa Moto2 od Marc VDS získá zřejmě Tech3 Racing 22.8.2026
Nejnovější články
Překvapivé množství řidičů v autech cíleně vypíná povinné systémy, které jim měly zachránit život. Dělají spíš opak
před 3 hodinami
VW v roce 2026 odhalil nové auto s nelakovanými nárazníky, ocelovými koly a listovými pery. A bude to hit
před 5 hodinami
Brembo muselo pro nová těžká osobní auta vyvinout nejvýkonnější brzdy historie. Jménem připomenou „Bóbika”, je to ale docela jiný kalibr
před 6 hodinami
Zákazníci jsou „velmi šťastní”, že naše příští auto nakonec nebude elektromobil, říká šéf Lamborghini
před 8 hodinami
Nejnovější propadák Porsche už ruinuje majitele raketovým tempem, tento přišel za 3 měsíce a 3 380 km o víc než 1 milion Kč
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
