Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Saab 9-3 Phoenix: finální rendery vykreslují kdysi chystanou 9-3 2013 do detailu
21.3.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Po více než roce po plánované premiéře na ženevském autosalonu se objevují další obrázky kdysi připravovaného Saabu 9-3 s krycím jménom Phoenix.
Švédská automobilka Saab tak jak jsme ji znali kdysi, bez jakýchkoli pochybností po dlouhém trápení skončila. Mluvit v podobných situacích o tom, co by bylo kdyby, je obvykle zbytečné, protože alternativní budoucnost mohla vypadat všelijak. V případě známého výrobce z Trollhättanu však stojí za to udělat výjimku, protože to, jakou podobu měly mít věci příští, víme docela přesně.
Právě před měsícem jsme díky sdílnosti posledního šéfa designového oddělení Saabu, kterým byl Jason Castriota (spoluautor strojů jako je Ferrari P4/5, Maserati GranTurismo, SSC Tuatara nebo Bertone Mantide), dostali příležitost podívat se, jak skutečně vypadal koncept 9-3, vyvíjený pod pracovným jménem Phoenix.
Fotografie studie pocházely z interní prezentace pro potenciální investory, která proběhla jen pár měsíců před chystanou světovou premiérou na ženevském autosalonu v roce 2012. Jak to celé skončilo, patrně víte z našeho „seriálu na pokračování“ a více informací k tomuto uzavřenému příběhu momentálně nemáme. Místo toho vám ale můžeme nabídnout několik dalších záběrů Saab 9-3.
Nevíme to jistě, ale podle všeho se jedná o počítačově zpracované návrhy Jasona Castrioty, dost možná finální rendery, které designérům sloužily při výrobě skutečného modelu. I kdyby to ale bylo jinak, dávají nám opět o něco lepší představu o tom, co by bylo kdyby. A přestože na tom už teď nezáleží, v provozu na silnicích by se tohle auto v davu asi neztratilo. Co myslíte?






Zpracován do nejmenších detailů vypadá 9-3 ještě trochu lépe než na fotografiích modelu 1:1
Zdroj: Saabworld
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
včera
Ferrari se s pomocí „pohřebního paketu” pokouší dokázat, že jeho SUV skutečně není SUV, jak tvrdí
1.5.2026
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
29.4.2026
Nejčtenější články
BMW začalo odhalovat spalovací verzi nové řady 3, takto ržá před kamerou její šestiválec
2.4.2026
Land Rover Freelander je zpátky, jen už to není Land Rover, spíš jakýsi China Rover
2.4.2026
Mercedes, který nezastaví ani jaderná apokalypsa, je k mání jako dodnes zánovní auto, vrátí vás do zlatých časů značky
2.4.2026
Zánovní špičkové Porsche se při nehodě rozpůlilo na dvě části, řidič si může začít říkat Vyvolený
3.4.2026
Mercedes místo problémů, které má, řeší problém, který neexistuje. Své propadáky tím nespasí
3.4.2026
Živá témata na fóru
- VZKAZY 05.03. 10:01 - Zajda
- Onboard videa 05.03. 01:30 - Truck Daškam
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 05.02. 16:20 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 05.02. 14:28 - pavproch
- 255/30R19 UHP-UUHP-semi - které? 05.02. 13:57 - pavproch
- Rychlodotazy 05.01. 22:52 - Lachende Bestien
- S větrem ve vlasech.... 04.30. 19:12 - jerry
- Fiat a vše kolem nich 04.30. 15:12 - pavproch
