Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie

Stylový pick-up pohání 122 koní. Pyšní se výkonným audio systémem či sportovními sedadly a naživo se ukáže u Wörthersee.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie

29.4.2015 | Petr Prokopec | 31 příspěvků

Stylový pick-up pohání 122 koní. Pyšní se výkonným audio systémem či sportovními sedadly a naživo se ukáže u Wörthersee.

Rok se s rokem sešel a my zde opět za pár týdnů budeme mít setkání GTI u rakouského Vrbského jezera, které se proměnilo v jakýsi tuningový festival koncernu Volkswagen. Toho se bude účastnit i tuzemská Škoda, jež naváže na loňskou studii Citijet. Pro letošek ovšem nedošlo k řezání střechy, tedy alespoň ne celé. Namísto kabrioletu tu totiž máme stylový pick-up, který má své základy v nové generaci hatchbacku Fabia.

Pod názvem Funstar se u Wörthersee ukáže duchovní nástupce Škody Felicia Fun, která se v závěru 90. let minulého století dočkala téměř kultovního statutu. Mladoboleslavská automobilka však od té doby s pick-upem nepřišla. A tento přístup podle všeho změnit nehodlá, navzdory existenci konceptu či faktu, že daný segment se začíná přitahovat stále více výrobců, dokonce i těch prémiových s třícípou hvězdou ve znaku.

Otázku výroby či nevýroby ale nyní ponechme stranou a pojďme se soustředit na koncept jako takový. Ten byl postaven skupinou třiadvaceti studentů Škoda Akademie, kteří se svou prací začali loni v září. Původně se přitom sešlo hned 84 návrhů, mezi než patřila i off-roadová verze. Nakonec byl zvolen pick-up, jehož název pro změnu vymysleli děti z jedné mladoboleslavské základní školy.

Ve srovnání s dárcovským vozem je přitom hned na první pohled jasná proměna v zadní části, kdy druhou řadu sedadel nahradila korba vyrobená z ocelových plátů. Zesíleny byly bočnice a venkovní panely byly upraveny na míru novému designu. Taktéž byl rozšířen sloupek B, zatímco kapotu motoru zdobí výdechy horkého vzduchu. Ty jsou zde ovšem spíše pro parádu, přestože koncept je plně funkční.

O samotný pohon se stará 1,2litrový čtyřválec TSI, jehož 122 koní přenáší sedmistupňový automat DSG. Původně přitom byla v plánu přeplňovaná jedna-osma, ta však byla na motorový prostor Škody Fabia příliš velká. Stejně tak se do podběhů nevešla 19palcová litá kola, namísto nich tak pick-up používá osmnáctky Gemini, které standardně zdobí Škodu Octavia RS.

Původně bylo rovněž zvažováno černé lakování, nakonec však vyhrála kombinace šedé a bílé barvy, jimž společnost dělá tradiční škodovácká zelená. Ta se nastěhovala také do kabiny, kde najdeme dvě sportovní sedadla, volant se zploštělou spodní částí a audio systém o výkonu 1 400 W, jehož součástí je dvousetwattový subwoofer a který je plně kompatibilní se smartphony.

Vyjma výše zmíněného pak můžeme dodat ještě tolik, že vůz dostal přepracované tlumiče, které se zejména vzadu musí vypořádat s nižší hmotností. Nová jsou pak i koncová světla poskládaná z 320 diod do tradičního „C“, LEDky ovšem najdeme také vpředu. Tím nám ovšem informace o unikátním konceptu končí.

Jak jsme přitom uvedli již na počátku, Škoda s jeho sériovou výrobou nepočítá, alespoň prozatím. Samotní studenti ovšem doufají, že pick-up bude u Wörthersee přijat se stejným nadšením jako loňský Citijet. Díky tomu by totiž značka dala zelenou projektu i pro příští rok.


Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 1 - Skoda Funstar nove 01Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 2 - Skoda Funstar nove 02Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 3 - Skoda Funstar nove 03Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 4 - Skoda Funstar nove 04Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 5 - Skoda Funstar nove 05Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 6 - Skoda Funstar nove 06Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 7 - Skoda Funstar nove 07Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 8 - Skoda Funstar nove 08Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 9 - Skoda Funstar nove 09Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 10 - Skoda Funstar nove 10Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 11 - Skoda Funstar nove 11Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 12 - Skoda Funstar nove 12Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 13 - Skoda Funstar nove 13Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 14 - Skoda Funstar nove 14Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 15 - Skoda Funstar nove 15Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 16 - Skoda Funstar nove 16Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 17 - Skoda Funstar nove 17Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 18 - Skoda Funstar nove 18Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 19 - Skoda Funstar nove 19Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 20 - Skoda Funstar nove 20Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 21 - Skoda Funstar nove 21

Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 22 - Skoda Funstar prvni sada 02Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 23 - Skoda Funstar prvni sada 03Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 24 - Skoda Funstar prvni sada 04Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 25 - Skoda Funstar prvni sada 05Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 26 - Skoda Funstar prvni sada 06Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 27 - Skoda Funstar prvni sada 07Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 28 - Skoda Funstar prvni sada 08Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 29 - Skoda Funstar prvni sada 09Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 30 - Skoda Funstar prvni sada 10Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 31 - Skoda Funstar prvni sada 11Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 32 - Skoda Funstar prvni sada 12Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 33 - Skoda Funstar prvni sada 13Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 34 - Skoda Funstar prvni sada 14Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 35 - Skoda Funstar prvni sada 15Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 36 - Skoda Funstar prvni sada 16Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 37 - Skoda Funstar prvni sada 17Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 38 - Skoda Funstar prvni sada 18Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 39 - Skoda Funstar prvni sada 19Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 40 - Skoda Funstar prvni sada 20Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 41 - Skoda Funstar prvni sada 21Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 42 - Skoda Funstar prvni sada 22Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 43 - Skoda Funstar prvni sada 23

Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 44 - Skoda Funstar oficialni 01Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 45 - Skoda Funstar oficialni 02Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 46 - Skoda Funstar oficialni 03Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 47 - Skoda Funstar oficialni 04
Škoda Funstar je stylovým pick-upem, který se jakožto koncept ukáže u rakouského Vrbského jezera

Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 48 - Skoda Felicia Fun 01Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 49 - Skoda Felicia Fun 02Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 50 - Skoda Felicia Fun 03Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 51 - Skoda Felicia Fun 04Škoda Funstar: Felicia Fun je zpátky, vzešla z nové Fabie - 52 - Skoda Felicia Fun 05
Na rozdíl od Škody Felicia Fun však do sériové výroby nezamíří, tedy alespoň v tuto chvíli to Škoda nemá v úmyslu

Petr Prokopec

Diskuze 31 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama