Reklama

Škoda rozšířila výbavu Superbu, teď už vás za jízdy může i masírovat

Navzdory příchodu Kodiaqu zůstává vlajkovou lodí Škody model Superb. A musí se podle toho činit, teď už může mít i sedadlo s masážní funkcí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda rozšířila výbavu Superbu, teď už vás za jízdy může i masírovat

26.5.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Navzdory příchodu Kodiaqu zůstává vlajkovou lodí Škody model Superb. A musí se podle toho činit, teď už může mít i sedadlo s masážní funkcí.

S konstantní modernizací svých modelů počítá každá automobilka, přičemž výjimku netvoří ani ta česká. Neměli bychom se proto až příliš překvapivě koukat na novou tiskovou zprávu Škody, která informuje o posunu vozů Superb a Superb Combi na vyšší úroveň. Obě varianty vlajkové lodi značky budou totiž od konce května nabízeny s novými prvky výbavy, které přinesou větší luxus než dosud. K mání totiž mimo jiné bude i sedadlo řidiče s masážní funkcí.

Kromě tohoto prvku, se kterým je spárováno také vyhřívání, ventilace či elektrické ovládání, Škoda bude zároveň nabízet i novou funkci Digital Voice Enhancement. Její podstatou je elektronické zesílení hlasu řidiče a spolujezdce pomocí mikrofonu směrem k cestujícím vzadu. Pokud tedy budete do budoucna okřiknout ratolesti, již se na ně nebudete muset otáčet či zvyšovat hlas - elektronika to vyřeší za vás.

Další novinkou jsou dvojitá akustická skla s vloženou fólií v předních dveřích, jenž vylepšují odhlučnění. Změnou prošla i nabídka displejů multimediálních systémů, kdy u řady Swing došlo ke zvětšení uhlopříčky z 5 na 6,5 palce. V případě varianty Columbus je pak možné počítat s 9,2palcovým provedením místo dosavadního osmipalcového. Vzhled displejů navíc pokaždé vylepšuje skleněný design.

Zlepšena byla také konektivita, v případě systému SmartLink+ tak lze počítat s lepším obousměrným propojením vozu a mobilního telefonu. Jedním směrem přitom mohou proudit data pro navigaci či komunikaci, druhým pak údaje o samotné Škodě Superb. Standardem se pak nově stává u všech úrovní výbavy balíček služeb Care Connect, který zahrnuje kupříkladu tísňové volání.

Mimo to máte skrze aplikaci Connect App vzdálený přístup do vozu, u nějž lze ověřit, zda jsou zavřená okna a dveře či vypnutá světla. Funkce „Poslední parkovací pozice“ vám ukáže polohu vozu, zatímco skrze „Houkání & Blikání“ je usnadněno jeho hledání. Systém Signalizace vzdálenosti rozšířený o funkci Manoeuvre Assist pak napomáhá při parkování a dokáže vůz i samovolně zastavit.

Tím jsme prakticky na konci ohlášených novinek, aktuálně tak jen dodáme novinky týkající se exteriéru. Pro ten jsou určena nová 19palcová litá kola v designu Acamar či metalická červená barva karoserie. V případě koupě výbavy L&K je navíc v nabídce ještě paket Chrom zahrnující chromové lišty na obou náraznících a dveřích. To je ale vše, ceny zatím zveřejněny nebyly.

Škoda rozšířila výbavu Superbu, teď už vás za jízdy může i masírovat - 1 - Skoda Superb novinky 2017 05 01Škoda rozšířila výbavu Superbu, teď už vás za jízdy může i masírovat - 2 - Skoda Superb novinky 2017 05 02Škoda rozšířila výbavu Superbu, teď už vás za jízdy může i masírovat - 3 - Skoda Superb novinky 2017 05 02aŠkoda rozšířila výbavu Superbu, teď už vás za jízdy může i masírovat - 4 - Skoda Superb novinky 2017 05 03Škoda rozšířila výbavu Superbu, teď už vás za jízdy může i masírovat - 5 - Skoda Superb novinky 2017 05 04
Škoda Superb vás teď může i masírovat. A není to jedná zajímavá novinka, kterou dostala

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše