Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Škoda začala odhalovat novou Octavii RS, unikly ji ale fotky celého liftbacku i kombi
25.1.2020 | Petr Miler
Škoda není tou značkou, které by běžně týdny před premiérou unikaly rozsáhlé materiály, v případě nové Octavie RS se to ale stalo. Navíc je předčasně venku i zatím ani neavizovaný Scout.
Česká automobilka si na konec tohoto týdne připravila první fázi postupného odhalování nové generace Octavie v provedení RS, vítr z plachet ji ale vzal jistě neplánovaný a dosti rozsáhlý únik vlastních materiálů, který najednou odhalil právě výkonné provedení ve verzích liftback i kombi a k tomu přidal i Scout, o kterém zatím ani škodovka nezačala mluvit.
V případě oficiálních materiálů došlo na uvolnění obrázku červeno-černého loga a potvrzení spekulací o příchodu varianty s plug-in hybridním pohonem. To je vše. Tím bylo opravdu těžké zaujmout v momentě, kdy už jsme se neoficiální cestou dozvěděli mnohem víc a auto si nyní můžeme prohlédnout celé zvenčí. Ale začněme tím prvním.
Za slavnou dvojici písmen RS se tedy letos v nově přidá i označení iV skrývající právě pohon kombinující spalovací motor s elektrickou asistencí. Za základ by měl posloužit agregát 1,4 TSI s výkonem okolo 150 koní, celkový kombinovaný výstup by pak měl narůst na přibližně 245 koní. Jít by mělo o velmi podobnou cifru jako u benzinové RS, hybridní ústrojí by ale spolu s bateriemi mělo zvýšit hmotnost o 250 kilogramů, takže o nejrychlejší variantu zcela jistě nepůjde. O nejdražší ale zcela ano.
Vedle nich by se mělo nové RS (zatím nevíme, zda hned a nebo o něco později) představit i s benzinovým a naftovým dvoulitrem, přičemž v prvním případě má výkon činit opět 245 koní jako tomu bylo dosud, v druhém má auto použít novou generaci motoru 2,0 TDI a pracovat až s 200 kobylami. Škoda dříve slibovala pro RS i manuální převodovku, tak snad se ji dočkáme - v tomto segmentu by mohla dorazit naposledy.
O tomto jste už možná slyšeli, skutečně nové je ale odhalení designu skrze oficiální materiály, které se objevily na stránkách fóra českého Octavia Clubu. Jít o jeden nebo dva záběry z jednoho úhlu, můžeme pochybovat o autenticitě, tady ale vážně není mnoho důvodů si myslet, že by šlo o podvrh. Spatřit můžeme Octavii RS jako liftback i kombi, k tomu nový Scout a navíc se zdá, že designové linie zejména předního nárazníků odpovídají moderním konceptům sportovních derivátů Škody.
K vidění je tedy agresivnější, ale stále ještě vcelku umírněné pojetí designu přídě s většími koly klasického střihu na boku. Vzadu zaujme trochu nápaditěji střižení odtrhová hrana na víku zavazadelníku a jinak znovu obvykle laděné spodní partie s falešným difuzorem a dvojicí snad alespoň u benzinu skutečných koncovek výfuků.
Také Scout se drží obvyklých receptů, a tak krom vyšší světlé výšky a pár plastů přidává i jinak střižený přední nárazník, znovu celkem klasická kola a vzadu tentokrát už jistě vždy falešné náznaky koncovek výfuků po stranách. O technice v tomto případě mnoho nevíme, ale čekejme něco jako motory 2,0 TDI a 2,0 TSI s pohonem 4x4 a automatem.
Novinek je tedy dost, další tah je na Škodě. Předpokládejme, že po tomto úniku se v nejbližších týdnech dočkáme dalších a o poznání komplexnějších detailů oficiální cestou.

Škoda začala oficiálně odhalovat novou Octavii RS takto, ...


...neoficiálními kanály ji ale unikla podoba RS ve verzi liftback...


Vedle toho je venku i vzhled nové Octavie Scout
Zdroje: Škoda Auto, Octavia Club
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
14.12.2025
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejnovější články
Máte ještě šéfdesignéra? A mohli bychom ho vidět? Jaguar Land Rover odmítá říct, co se stalo s jeho „kreativním ředitelem”
před 2 hodinami
VW dnes poprvé ve své 88leté historii uzavře svůj německý závod, cesta zpět už zřejmě nevede
před 4 hodinami
Rozfofrovali jsme stovky miliard za elektromobily a efekt je nulový. Německý profesor popsal, jak absurdní je tato cesta boje proti emisím CO2
včera
Tohle je nový král ztráty hodnoty. Majitel si myslel, že na něm vydělá balík, ve skutečnosti ale prodělal přes 20 tisíc na každém ujetém km
včera
Prodeje Tesly jdou skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace v segmentu silně profituje
včera
Živá témata na fóru
- Škoda Auto obecně 12.16. 09:42 - Snowman000
- Policejní kontroly a měření 12.15. 22:38 - Truck Daškam
- Lampárna (stěžovatelna) 12.15. 20:54 - řidičBOB
- Za kolik jezdíte s benzínem? 12.15. 20:50 - řidičBOB
- whitelist & blacklist 12.15. 20:29 - GeneHawkins
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.15. 15:01 - pavproch
- BMW Divize 12.15. 14:30 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 12.15. 11:48 - pavproch
