Reklama

Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model?

Koncept Viziv má stejné rozměry jako stávající WRX, je však širší a designově o poznání odvážnější. Technicky zůstává v zajetých kolejích, ale vadí to někomu?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model?

26.10.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Koncept Viziv má stejné rozměry jako stávající WRX, je však širší a designově o poznání odvážnější. Technicky zůstává v zajetých kolejích, ale vadí to někomu?

Současné Subaru WRX STI je stále zajímavé auto, jeho vyhlídky na další existenci ale nejsou zrovna růžové. Souvisí - jak jinak - se stále přísnějšími emisními normami, kterým by japonský sedan neměl od příštího roku vyhovět. A pokud Subaru nepřijde se zásadními modifikacemi, STI zmizí z evropských trhů. Subaru ovšem v Tokiu fanouškům naznačilo, že jen smutnit nemusí.

Pod názvem Viziv Performance Concept byla odhalena studie, která je podle všeho předzvěstí příští generace Subaru WRX. Vůz měří 4 630 milimetrů na délku, 1 950 mm na šířku a 1 430 mm na výšku, je tak zhruba stejně velký jako stávající provedení, jen podstatně širší. Kromě toho byl o 80 milimetrů navýšen rozvor, mezi nápravami tedy novince naměříme 2 730 mm.

Dané změny mají nemalý vliv na agresivní postoj vozu, čemuž je samozřejmě nápomocen i samotný design. Vpředu tak najdeme ostře řezanou šestiúhelníkovou čelní masku, která je lemována velmi úzkými světlomety. Spodní část přídě pak tvoří sportovní nárazník s výraznými vstupy vzduchu, na které na bocích navazují lemy vytažených blatníků. Ty jsou prošpikovány ventilačními otvory.

V obdobném duchu se nese také záď vozu, kde navíc najdeme ještě čtveřici koncovek výfuku lemující integrovaný difuzor. Nechybí ani zvýrazněná odtrhová hrana zavadelníku či pásek z diod propojující koncové lampy a umocňující tak ještě více šířku vozu. Díky tomu koncept vypadá trochu jako hračka Hot Wheels, čemuž jen napomáhá použití velkých černě lakovaných litých kol.

V rámci techniky můžeme zmínit přítomnost stálého pohonu všech kol, se kterým je spárován plochý motor typu boxer. Podle Subaru jde o velmi výkonnou jednotku, detaily však zveřejněny nebyly. Stejně tak bude třeba vyčkat na bližší osvětlení nové generace bezpečnostní technologie EyeSight, která by měla být rozšířena napříč firemním portfoliem do roku 2020.

Můžeme pak jen dodat, že koncept Viziv je již několikátou studií japonské automobilky téhož názvu. Dosud však byly takto pojmenovány pouze crossovery, až nyní byl daným názvem ozdoben výkonný sedan. Produkční variantu přitom máme očekávat zhruba za rok, ve srovnání s přitažlivě stylizovaným konceptem ale musíme počítat s jistým zjemněním. Jak moc? Snad ne tolik jako u dosavadního STI, to ubralo z atraktivity konceptu až příliš...

Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 1 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 01Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 2 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 02Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 3 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 03Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 4 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 04Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 5 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 05Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 6 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 06Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 7 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 07Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 8 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 08Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 9 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 09Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 10 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 10Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 11 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 11Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 12 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 12Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 13 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 13Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 14 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 14Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 15 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 15Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 16 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 16Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 17 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 17
Koncepční Subaru Viziv Performance Concept si můžeme prohlédnout spíše na živých fotkách...

Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 18 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 18Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 19 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 19Subaru odhalilo WRX budoucnosti. Je zase šik, co z něj ale zbude pro sériový model? - 20 - Subaru Viziv Performance Concept 2017 prvni sada 20
...oficiální fotogalerie totiž zrovna bohatá není

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama