Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové

Již páté iterace se dočkal japonský „lesník“. Něco tím získal a o něco také přišel, po designové stránce ale revoluci opravdu nepřináší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové

31.3.2018 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Již páté iterace se dočkal japonský „lesník“. Něco tím získal a o něco také přišel, po designové stránce ale revoluci opravdu nepřináší.

Od včerejška sledujeme newyorskou autoshow a její další hvězdou je již pátá generace Subaru Forester. Ta se po stránce vizuální od svého předchůdce příliš neliší, což není náhoda - automobilka se totiž snažila, aby vůz zapadl do stávající nabídky. Nicméně i navzdory venkovnímu podobenství jde skutečně o zcela novou generaci.

Že je Forester skoro stejně a přesto v každém detailu jiný než doposud si můžete ostatně ověřit i v přiložené galerii, ve které můžete spatřit všechny dosavadní generace vozu bok po boku. Automobilka je totiž do jedné přivezla právě na newyorskou premiéru, což je vždy vítaný krok. Taková možnost se nenabízí často a sami tak můžete posoudit, které provedení vám přijde vizuálně nejzajímavější.

Že je nový Forester nový nicméně snáze dokazuje fakt, že vůz dostal novou modulární architekturu Subaru Global Platform. Díky tomuto kroku lze počítat s odlišnými rozměry, kdy kupříkladu rozvor narostl z 2 639 milimetrů na 2 669 mm. Prostor pro nohy cestujících vzadu tak nyní má rovný metr na délku, což je o 35,5 mm více než dříve. Kromě toho vzadu najdeme i delší dveře, které společně se vzpřímenějším sloupkem usnadňují nastupování. Tomu mají ostatně napomoci nová, komfortnější přední sedadla.

Změna venkovních rozměrů má blahodárný vliv rovněž na zavazadelník. Jeho víko bylo totiž rozšířeno o více než 130 milimetrů, což navyšuje praktičnost, stejně jako to činí plošší podlaha. Podle Subaru je tak nyní možné naložit dovnitř i golfový bag bez nutnosti oddělávat ochrannou posuvnou roletu. Jde sice o finesu, která asi většině stávajících majitelů nebude k ničemu, pár nových zákazníků by ale zlákat mohla.

My se mezitím přesuneme na druhý konec vozu, tedy pod kapotu. Tam Subaru stejně jako třeba Hyundai naznačuje, že s maloobjemovými přeplňovanými motory skutečně není spojena nižší reálná spotřeba než s většími atmosférami. Dvoulitrové turbo je totiž minulostí, o pohon všech verzí se tak stará již jen 2,5litrový nepřeplňovaný čtyřválec, jehož výkon narostl ze 172 na 184 koní.

Je přitom nutné zmínit, že čest zatím máme pouze s americkou verzí, v Evropě nejspíše bude nabídka pohonných jednotek o trochu širší - zahrnovat by totiž znovu měla i dvoulitrový turbodiesel. Na oficiální potvrzení této skutečnosti ale bude třeba ještě chvíli vyčkat, zatím tedy setrváme u amerického modelu, který kromě jednoho motoru dostane i jedinou převodovku - a sice automat CVT.

Standardem je rovněž pohon všech kol, nic jiného ostatně od Subaru asi nikdo ani nečekal. Stejně tak není překvapením ani přítomnost paketu EyeSight, bezpečnost je totiž pro značku novou prioritou. Většina úrovní výbavy tedy může již v základu počítat s autonomními brzdami, monitoringem jízdních pruhů, detekcí aut ve slepém úhlu či automatickým brzděním během couvání při riziku kolize.

Američané se mimo to dočkají pěti stupňů výbavy, kdy ten nejnižší dostane 17palcová litá kola, zbytek nabídky pak osmnáctipalcová. Platí to i o nové úrovni Sport, která se od ostatních variant liší černými a oranžovými doplňky či střešním spoilerem. Uvnitř lze čekat volič jízdních režimů SI-Drive umožňující volbu mezi módy Intelligent a Sharp Sport. Dále pak dorazila i vyhřívaná sedadla.

Blíže si nový Forester popíšeme po jeho příchodu do Evropy, pročež aktuálně dodáme již jen poslední finesu spojenou s novou platformou, a tou je navýšení světlé výšky na 221 milimetrů. Forester je tedy více než kdy předtím připraven na jízdu v terénu, ač se přitom hlavně luxusněji stylizovaným interiérem snaží naznačit posun k víceméně pouze silničně zaměřeným SUV.

Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 1 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 01Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 2 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 02Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 3 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 03Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 4 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 04Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 5 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 05Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 6 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 06Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 7 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 07Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 8 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 08Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 9 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 09Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 10 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 10Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 11 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 11Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 12 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 12Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 13 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 13Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 14 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 14Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 15 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 15Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 16 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 16Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 17 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 17Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 18 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 18Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 19 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 19
Na newyorském autosalonu se neukázalo jen nové Subaru Forester...

Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 20 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 20Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 21 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 21Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 22 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 22Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 23 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 23
...ale i předchozí čtyři generace

Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 24 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 24Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 25 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 25Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 26 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 26Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 27 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 27Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 28 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 28Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 29 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 29Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 30 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 30Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 31 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 31Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 32 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 32Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 33 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 33Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 34 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 34Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 35 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 35Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 36 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 36Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 37 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 37Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 38 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 38Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 39 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 39Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 40 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 40Subaru přivezlo do New Yorku všechny generace Foresteru. Tady jsou včetně té nové - 41 - Subaru Forester 2019 US verze prvni sada 41
Oficiální galerie se ale samozřejmě soustředí již jen na novinku

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama