Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl

Jen dva roky trvala vláda nového šéfa ruské Lady. Ve své pozici ke konci května skončí a jeho místa se s nemalými ambicemi ujme Yves Caracatzanis.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl

16.4.2018 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Jen dva roky trvala vláda nového šéfa ruské Lady. Ve své pozici ke konci května skončí a jeho místa se s nemalými ambicemi ujme Yves Caracatzanis.

Prakticky na den přesně před dvěma roky začal post šéfa AvtoVAZu zastávat Nicolas Maure. Ten k alianci Renault-Nissan nastoupil na počátku nového milénia, přičemž postupem času se vypracoval na ředitele rumunské divize a tedy i Dacie. Právě z tohoto postu se vydal řídit ruskou automobilku, na vedoucím postu ale moc dlouho nevydržel. Dnes bylo oznámeno, že na pozici šéfa AvtoVAZu k 31. květnu skončí.

Novým šéfem firmy a tedy i vládcem Lady se s účinností k 1. červnu stane Yves Caracatzanis. Ten si prošel podobnou cestou jako Maure, neboť u Dacie jej po jeho odchodu zastoupil na ředitelském místě. Nyní si s ním pro změnu prohodí ruská křesla a „novice” čeká nelehký úkol - udělat z Lady globální značku.

V těchto snahách mu Maure bude nápomocen, neboť byl již na počátku dubna jmenován viceprezidentem AvtoVAZu. Kromě toho bude také šéfem euroasijského regionu, a to celé skupiny Renault. Ladě tedy bude nadále nablízku. Jak přitom dodává, ohledně budoucnosti značky je „optimistický“ - nový šéf má nejen stvrdit chce nejen její vedoucí místo mezi ruskými výrobci, ale navrátit ji i renomé na „západních” trzích.

Zda se to povede či nikoliv, je nyní ve hvězdách. Pochyby jsou na místě, ale vzpomeňme, co v jaké situaci byla ještě nedávno Dacia a kam se i díky Mauremu s Caracatzanisem dostala. Předpoklady k růstu Lada má - v Rusku disponuje největší dealerskou sítí zahrnující přes 300 poboček. S 22 modely rozprostřenými mezi sedmi rodinami (Vesta, X-Ray, Largus, Granta, Kalina, Priora, a 4x4 neboli Niva) pak Lada opanovala 20 procent trhu, přičemž tento podíl se opětovně začíná navyšovat. Prosadit se v západnějších částech Evropy ale bude o poznání složitější úkol...

Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl - 1 - Yves Caracatzani novy sef Dacie 01Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl - 2 - Yves Caracatzani novy sef Dacie 02Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl - 3 - Yves Caracatzanis 2018 novy perex
Yves Caracatzanis před dvěma lety vystřídal Nicolase Maureho na postu šéfa Dacie...

Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl - 4 - Nicolas Maure novy sef Lady 01Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl - 5 - Nicolas Maure novy sef Lady 02Tento muž má udělat z Lady světovou značku. Jednou už u něčeho takového byl - 6 - Nicolas Maure novy sef Lady 03
...nyní jej pro změnu střídá v roli šéfa Lady

Petr Prokopec

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše