Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to

Vývoj se odehrává ve všech oblastech lidské činnosti a nemíjí ani takové věci, jako jsou odtahové vozy. Tento už nic složitě nenakládá, prostě chytne a jede.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to

31.7.2018 | Petr Miler

Vývoj se odehrává ve všech oblastech lidské činnosti a nemíjí ani takové věci, jako jsou odtahové vozy. Tento už nic složitě nenakládá, prostě chytne a jede.

Na poli odtahových vozů zdánlivě žádný velký vývoj neprobíhá. Už léta lze auto buď zaháknout a táhnou po svých nebo jej dostat na korbu, až už podobným způsobem, nebo s pomocí hydraulické ruky, která si auto „vytáhne” i s dosti obtížně dostupných prostor. Pravda, pak je tu ještě ruská cesta, ta je ale poněkud násilná a v našich končinách snad nepraktikovaná.

Pomineme-li poslední zmíněný způsob, mají všechny ty dosud široce uplatňované jedno společné - jsou poměrně náročné a stojí dost času, lidského úsilí a nebo obojího. Pokud jste někdy viděli v akci třeba pražskou městskou policii právě s odtahovokou s hydraulickou rukou, víte, že jde o proces trvající minimálně mnoho minut za asistence několika lidí.

Někteří tedy i auta parkují s vědomím, že mohou být odtažena - jsou přesvědčeni, že když na to ale přijde, při troše pozornosti odtahu snadno zabrání a ušetří si část výdajů i problémů. V Praze možná, v Turecku ale stěží. Právě odtud pochází odtahový vůz domácí firmy Miles, který jsme jinde ve světě v akci neviděli. A je ďábelsky rychlý.

Ani do filmu „Gone In 60 Seconds” (u nás 60 sekund) by se nehodil, protože tak dlouho mu práce netrvá. Podstatou jeho fungování je jakási variace na vysokozdvižný vozík, který své vidlice vozí schované pod korbou. Pak najede vedle auta, vidlice spustí, vysune je do strany, auto takto pod koly (tedy naprosto čistě) „čapne”, zvedne jej nahoru a naloží na korbu. Samotné nakládání zabere asi 40 sekund se vším všudy a celá práce vozu od příjezdu k odjezdu ani ne minutu.

Ano, odtah nemá nikdo rád, tím spíše je třeba si na takové stroje dávat pozor, zvláště pokud míříte na dovolenou do Turecka či okolních zemí - kde všude může operovat, nevíme. Níže jej můžete vidět v akci na istanbulském letišti. Vůz odveze dříve, než kdokoli vyběhne z příletové haly. Podívejte se na to sami, je to docela pozoruhodný kus techniky, který vyčistí parkoviště než párkrát řeknete „švec”...


Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 1 - Extremne rychle odtahove auto Miles 01Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 2 - Extremne rychle odtahove auto Miles 02Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 3 - Extremne rychle odtahove auto Miles 03Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 4 - Extremne rychle odtahove auto Miles 04Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 5 - Extremne rychle odtahove auto Miles 05Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 6 - Extremne rychle odtahove auto Miles 06Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 7 - Extremne rychle odtahove auto Miles 07Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 8 - Extremne rychle odtahove auto Miles 08
Na první pohled může vypadat jako nějaký speciál pro sklenáře...

Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 9 - Odtah 59 sekund video 01Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 10 - Odtah 59 sekund video 02Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 11 - Odtah 59 sekund video 03Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 12 - Odtah 59 sekund video 04Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 13 - Odtah 59 sekund video 05Tento stroj odtáhne špatně zaparkované auto v řádu sekund. Podívejte se na to - 14 - Odtah 59 sekund video 06
...ve skutečnosti ale za pár desítek sekund odstraní špatně zaparkované auto ze silnice

Zdroje: Miles Lift, MadixiRu@Youtube

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama