Reklama

Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů

Vypadají trochu jako kabelka od Vuittona, mají ale odolat vodě i řadění vašich podrážek pod pedály. Dvakrát levně ovšem nevyjdou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů

23.11.2017 | Mirek Mazal | 12 příspěvků

Vypadají trochu jako kabelka od Vuittona, mají ale odolat vodě i řadění vašich podrážek pod pedály. Dvakrát levně ovšem nevyjdou.

Autokoberce jsou jeden z doplňků interiéru, které rozdělují majitele na dva tábory. Jedna část nesnese v kabině gumové koberce, protože jsou nepříjemné na pohled i dotyk a když do auta v zimě vstoupíte v botách od sněhu, rychle se promění v improvizovaný bazén plný vody. Ta druhá pak odmítá textilní provedení, protože nasákne nečistoty, kterých je pak obtížnější se zbavit.

Preference toho či onoho řešení je na zvážení každého, kdo by se ale nemohl rozhodnout, může volit zlatou střední cestu. V České republice jsme na ní zatím nenarazili, v zahraničí se ale podle všeho těší stále větší popularitě.

Jde o na míru šité koberce, které dokonale sednou na podlahu vozu a pokryjí větší plochu než obvyklý prostor pod nohama. Dle přání dosáhnou i na středový tunel, k nástupnímu prahu, za pedály či pod sedadla, a tím ochrání více prostoru, než klasické rohože, jak jsme na ně zvyklí. A jako bonus můžete dostat pevnou podložku na místo, kde koberce musí snášet nejvyšší zatížení.

Firma dokáže přizpůsobit koberce na všechny typy automobilů, začíná výrobou formy podle tvaru podlahy, ze které následně vytvoří koberce odpovídající konstrukci interiéru. Aby nedocházelo k narušování interiéru a auto si zachovalo svůj styl, lze si vybrat z řady dostupných provedení, přičemž všechny vypadají, jako by byly vyrobené z kůže, pro tento případ nepříliš vhodného materiálu. Je to ale jen dojem, speciální syntetický materiál má navzdory svému zranitelnému vzhledu odolat i snaze poškrábat jej klíčem a zvládnout i řádění dámských jehlových podpatků. Stejně tak nepropustí vodu, kterou nenasáknou.

Výsledkem tak mají být líbivé a přitom pevné koberečky, které nikde nepřesahují, jsou odolné proti mechanickému poškození i vodě a zanechávají si tedy praktickou výhodu snadné údržby. Jejich tvůrci prý nebyli spokojeni s dosavadní nabídkou koberců, a tak si zkrátka vytvořili tyto podle svého gusta, které nyní nabízí světu.

Pokud se vám líbí, dokážeme to chápat, mince jejich atraktivity ale má i druhou stranu - nejde zrovna o levný špás. Už za základní jednoduché provedení musíte zaplatit 349 dolarů (7 570 Kč), ceny špičkových verzí pak končí až u 849 dolarů (18 400 Kč). To může být u nejednoho vozu podstatná část jeho ceny.

Pokud víme, v Česku zatím tyto koberečky k mání nejsou a firmy, které nabízejí individuální výrobu autokoberečků, nic podobného nenabízejí. Jestli se vám tento nápad líbí nebo ne, nám můžete povědět v diskuzi. Třeba se pak najde někdo, kdo je začne do ČR dovážet...

Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 1 - Autopreme nove koberecky do auta 01Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 2 - Autopreme nove koberecky do auta 02Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 3 - Autopreme nove koberecky do auta 03Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 4 - Autopreme nove koberecky do auta 04Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 5 - Autopreme nove koberecky do auta 05Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 6 - Autopreme nove koberecky do auta 06Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 7 - Autopreme nove koberecky do auta 07Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 8 - Autopreme nove koberecky do auta 08Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 9 - Autopreme nove koberecky do auta 09Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 10 - Autopreme nove koberecky do auta 10Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 11 - Autopreme nove koberecky do auta 11Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 12 - Autopreme nove koberecky do auta 12Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 13 - Autopreme nove koberecky do auta 13Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 14 - Autopreme nove koberecky do auta 14Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 15 - Autopreme nove koberecky do auta 15Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 16 - Autopreme nove koberecky do auta 16Textilní nebo gumové koberce do auta? Tyto mají spojovat výhody obou druhů - 17 - Autopreme nove koberecky do auta 17
Slova o novém vynalezení autokoberců se zdají být přehnaná, faktem ale je, že nic takového dosud nikdo nenabízel

Zdroj: Autopreme

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše