Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům

Přijdete si rozmařilí, když ve svých rukách třímáte chromovaný klíč k lepším Škodám? Věřte, že po spatření klíče od Senturionu vás to přejde, ani 5 milionů korun na něj nemusí stačit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům

14.9.2018 | Mirek Mazal

Přijdete si rozmařilí, když ve svých rukách třímáte chromovaný klíč k lepším Škodám? Věřte, že po spatření klíče od Senturionu vás to přejde, ani 5 milionů korun na něj nemusí stačit.

Území firmy Senturion je teritoriem opulence a excentrismu, kde cena je ten nejméně podstatný faktor nabízeného zboží. Nepřekvapí tak, že nenápadný podnik v centru Londýna je také rodištěm neskutečně drahých automobilových klíčů. Něco tak obyčejného jako technický prostředek s drážkami se dávno změnil na ovládací modul podobný mobilu spojený s řídící jednotkou vozu, který současně plní roli vizitky společenského postavení.

I fascinující koncepty klíčů budoucnosti předčil podnik z britské metropole svojí kolekcí S177. Vychází jako zlatý náramek, na výběr je bílé nebo žluté provedení drahého kovu. Ozdoba zápěstí vyvolených je navržena z karbonového základu s titanem, několik prvků se dolaďuje na míru. Vážení zákazníci mají k dispozici neomezené možnosti, nechybí nabídka černých diamantů, pštrosí nebo krokodýlí kůže.

Ceny nejlevnějšího klenotu ovládající automobil začínají na cifře 15 850 liber (450 000 Kč), ale individuální přizpůsobení okamžitě navýší sumu minimálně na 150 000 liber (4,3 milionu Kč). Až dosud se nejdražší náramek společnosti Senturion prodal údajně za 200 000 liber (5,7 milionu Kč), protože v ceně rodinného domu bylo zahrnuto i osazení kusy meteoritů starých 4 miliardy let.

Každá výroba trvá více než 100 hodin čistého času. Technici potřebují rozmontovat původní klíč vozu a jednotlivé dílky dálkového ovládání přizpůsobí do velikosti úzkého náramku. Senturion S177 má navíc integrovaný šifrovací bezpečnostní systém a je dodáván se safírovým sklem, které ukazuje rotační ozubená kolečka v pohybu, když je zařízení použito k odemknutí auta.

Dílna je známá mezi bohatou smetánkou, navštěvují ji majitelé značek Aston Martin, Bentley, Ferrari, Rolls Royce, McLaren, Bugatti, Lamborghini nebo Porsche. Mezi nejznámější nositele automobilového šperku patří sprinter Usain Bolt, fotbalista David Luiz, a také bývalý anglický útočník Peter Crouch.

Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 1 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 01Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 2 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 02Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 3 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 03Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 4 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 04Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 5 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 05Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 6 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 06Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 7 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 07Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 8 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 08Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 9 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 09Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 10 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 10Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 11 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 11Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 12 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 12Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 13 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 13Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 14 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 14Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 15 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 15Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 16 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 16Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 17 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 17Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 18 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 18Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 19 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 19Toto je nejdražší automobilový klíč světa. Za jeho cenu byste koupili i slušný dům - 20 - Senturion S177 klic na ruku ze zlata 20
Klíč od auta ve formě luxusního náramku na ruku může stát v přepočtu až 5,7 milionu Kč

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama