Reklama

Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně

Vůz je umně nafocený tak, aby nebyla příliš vidět, ale je tam. I na oficiálních prezentačních fotkách, kde by tak nějak z podstaty být nemusela.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně

21.8.2017 | Petr Prokopec | 14 příspěvků

Vůz je umně nafocený tak, aby nebyla příliš vidět, ale je tam. I na oficiálních prezentačních fotkách, kde by tak nějak z podstaty být nemusela.

Nové Bugatti Chiron bylo představeno již loni v březnu, teprve na sklonku roku ovšem automobilka rozjela dodávky zákazníkům. Jako první přišly na řadu lidé z Evropy a arabského světa, a to přesto, že zhruba 30 procent veškerých objednávek připadá na Spojené státy. Pro americký trh ovšem Bugatti potřebovalo dodatečnou homologaci, jenž si vyžádala instalaci nevzhledných nástavců na zadním nárazníku.

Americká legislativa totiž požaduje, aby vůz neutrpěl žádné větší újmy při nehodách v nízkých rychlostech. Musí tak přestát náraz v 5 mílích za hodinu (8 km/h) u čelních partií a respektive při ve 2 mph (3,2 km/h) v případě těch zadních. Masově vyráběná auta se této legislativě postupně přizpůsobila tak, že úprava vnitřní konstrukce není vidět, u výjimečných strojů ale podobné řešení často není technicky proveditelné, a tak nezbývá, než jim na záď či příď přimontovat nástavce, které se o takovou ochranu postarají.

Zákon to nařizující je Američany hojně kritizován, zaveden byl totiž v 70. letech minulého století v důsledku nemalého lobby tamních pojišťoven. Od té doby se samozřejmě konstrukce aut a tedy i bezpečnost výrazně změnila, zákon však setrvává v platnosti. A protože záď prakticky nemá standardní nárazník, muselo k instalaci nevzhledných dílů přistoupit i Bugatti. Nový Chiron tak při pohledu zezadu nevypadá působivě jako evropská verze.

Pozoruhodné je, že automobilka je nechala i na oficiálních fotkách, v jejichž případě se tedy fotograf vynasnažil, aby byly co nejméně patrné. Jenže jsou tam a živé snímky ukáží, že to není nic hezkého. Řešením pro majitele může být je prostě odmontovat, což se ostatně u amerických exemplářů i očekává, byť tím tamní klientela bude riskovat pokutu.

Toliko ale k spornému detailu, nyní se již věnujme samotnému vozu. Ten je určen pro Hezyho Shakeda, amerického podnikatele izraelského původu, jenž stojí za módní značkou Tilly. Ta mu zjevně vydělává nemalé peníze, Shaked je totiž již majitelem Bugatti Veroyn Vitesse L'Or Rouge. Tomuto červenému exempláři přitom přezdivá Hellbug neboli Pekelný brouk, zatímco novinka je pojmenována Hellbee (Pekelná včela).

Za tímto označením stojí žluto-černá karoserie, která odkazuje na jedno z klasických schémat Bugatti. Mimo to vůz zdobí i kola v designu Classique, zatímco dovnitř se nastěhovalo kožené čalounění ctící venkovní barevnou kombinaci. Žlutá přitom dekoruje středy sedadel, spodní část středového tunelu, dveřní panely či dvojitý prstenec, jenž obklopuje sedadlo řidiče i spolujezdce. Mimo to zde pak máme ještě žluté švy.

O motorovém prostoru nejspíše již nemusíme mluvit, zde trůní „standardní“ osmilitrový šestnáctiválec naladěný na 1 500 koní. S tímto agregátem, veškerými poplatky a dovozem přitom Pekelná včela vyšla na 2 998 000 dolarů (cca 66,63 milionu korun). Tato částka ovšem nezahrnuje veškeré tovární příplatky, mezi něž patří venkovní lakování i žluto-černý interiér. Finální účet tak byl ještě o něco vyšší...

Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 1 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 01Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 2 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 02Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 3 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 03Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 4 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 04Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 5 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 05Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 6 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 06Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 7 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 07Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 8 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 08Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 9 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 09Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 10 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 10Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 11 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 11Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 12 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 12Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 13 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 13Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 14 - Bugatti Chiron prvni kus pro USA 2017 zive foto 14
První americké Bugatti Chiron se nemohlo ukázat nikde jinde než v Pebble Beach...

Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 15 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 01Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 16 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 02Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 17 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 03Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 18 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 04Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 19 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 05Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 20 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 06Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 21 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 07Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 22 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 08Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 23 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 09Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 24 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 10Toto je první Bugatti Chiron pro USA. Bizarnost na zádi skrývá marně - 25 - Bugatti Chiron prvni USA 2017 oficialni 11
...automobilka zároveň přišla i se sadou oficiálních fotek, taktéž z amerického prostředí

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše